Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z zielonego wzgórza :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z zielonego wzgórza :-)

Matka 21:11, 18 maj 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)
Piękny ogród to sztuka wyboru, musisz z czegoś zrezygnować, zrób listę roślin i kolorów pożadanych i tego się trzymaj. Ograniczaj ilość gatunków bo zrobi się zbiór roslin a nie kompozycja.
To rady doświadczonej projektantki. Wiem, że to trudne ale spróbuj


o to to-dopiero dzisiaj to do mnie dotarło
____________________
U Matki
Gardenarium 21:13, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)
Już daje zdjęcia kamyczka kurcze, nie pomyślałam o żwirku , baaardzo mi się podoba ten pomysł Sebek a co wtedy na rabatę i gdzie ten żwirek , tylko wokół kamienia ?





Tutaj musisz zrobić jedną wyspę włączającą wszystko w jedną rabatę. I wtedy można nawet zastosować dwa rodzaje kamyczków, drobne i grube albo nieco kolor się różniący.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:17, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)
Oj tak dziewczyny, ja właśnie po naoglądaniu się tutaj tych piękności powstrzymuję się jak mogę ale znowu nie wytrzymałam i właśnie zakupiłam piękny prusznik i zastanawiam się gdzie by go tu posadzić, podobno jest wrażliwy na mrozy ale nie mogłam się oprzeć



Raczej nie licz na przezimowanie, chyba że masz chłodną oranżerię. MOje klientki miały i żadnej się nie uchowała. Fuksje tak, oleandry też, datury, ale prusznik żaden. Trzeba kupowac co roku. Ja miałam w zeszłym roku pienny, stał w garażu jak wszystkie inne rosliny nie zimujące i usechł, choć dbałam tak samo jak o inne. Coś w tym jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)


Włącz wszystko w jedną rabatę, posadź potem wysokie hosty "Sum and Substance" co najmniej 10-15 szt, one są wysokie. Przed nimi niebieskie np. "Halcyon" albo białe w dużych ilościach, a po brzegu całe łany pozomek. No i jeszcze jakieś punkty mocne, tuje wschodnie "Aurea Nana". Efekt murowany. Sadzenie 30 cszt każda inna to ile myślenia a efekt żaden, bo na pewno coś nie wyjdzie. Najlepsze są proste rozwiązania.

Przykład ogrodu brzozowego jest tutaj

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-moniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:24, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)
Za kamieniem są posadzone truskaweczki i poziomeczki, więc nie bardzo chcę włączać w rabatę kamień, fajnie się na nim siedzi jakby się tak wyrobić z rabatą żeby z tej strony kończyła się za brzozami przed kamieniem i pociągnąć ją do ostatniego cisa przy ogrodzeniu ? Co Wy na to?


Kamień jest za duży na takie rozwiązanie, wielki głaz powinien mieć odpowiednią oprawę.
Rabata koniecznie musi wchłonąć głaz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:27, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iglak, który rośnie między dwiema brzozami trzeba teraz przesadzić. Brzozy mu zaszkodzą, daj go na wolną przestrzeń. A do brzóz dodaj trzecią brzozę, koniecznie w trójkącie nierównoramiennym, aby ta grupa nie była pod sznurek tylko tak jakby naturalnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania 08:06, 19 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Witam Cię serdecznie Danusiu w moim ogródku czuję się zaszczycona, że znalazłaś dla mnie czas, naprawdę baaardzo dziękuję i odniosłaś się do każdego mojego zakątka serdeczne dzięki, naprawdę jesteś wielka.
A teraz już zabieram się do roboty z samego rana i ochoczo Spróbuję rozrysować to co mam a póżniej będę nanosiła to co ma być, z góry przepraszam za nieudolne bazgroły ale kiepski ze mnie rysownik w razie czego proszę o korektę i podpowiedzi bo projektant też ze mnie kiepski;-( niestety
Czyli tak tutaj przedstawiam stan aktualny:


____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 10:46, 19 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
A to druga rabata przed domem , stan aktualny:
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 13:58, 19 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Myślałam o czymś takim, ale to chyba nie za dobrze, co? nie wiem co posadzić w żwirku przy kamieniu no i jeszcze nie wiem czym zadarnić przestrzeń pomiędzy drzewami, pod brzozami Hosty zakryją ziemię, ale przy sosnach może trzmielina biało-zielona? Bardzo podobają mi się takie zestawienia białego z zielonym a może dać tam jakąś hortensję na biało kwitnącą? Są przepiękne Pomyślałam też Danusiu żeby zamiast poziomek zasadzić lawendę na obrzeżu, co Ty na to? Wiem poziomki to kontynuacja tego co jest z boku, ale lawenda jest zimozielona, jak myślisz może tak być? A może poziomki wokół kamienia dać jeszcze? Coś mi tu jeszcze brakuje, pomożecie?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Sebek 17:32, 20 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusia w sumie za mnie wytłumaczyła, ale wszędzie kamienia być nie musi. Można oddzielić to ekobordem, np. korę czy ziemię od żwiru.
Pomysł z różnej wielkości kamieniem też fajny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies