Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Gardenarium 20:02, 12 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie podam linka bo nie znam producenta, otwieraj worek i patrz co kupujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 20:06, 12 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
Gardenarium napisał(a)
Nie podam linka bo nie znam producenta, otwieraj worek i patrz co kupujesz.


no właśnie w tych miejascach co widziałem to słabowata - bardzo zanieczyszczone - dlatego myślałem o zakupie przez internet- a do tego warto, żeby ktoś polecił sprawdzonego producenta

no nic - szukam dalej
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
bronek 10:26, 14 maj 2014

Dołączył: 21 cze 2013
Posty: 14
ja używam kory w moim ogrodzie tylko i wyłącznie do zakwaszania ziemi i podsypywania jej przed wsadzeniem delikwenta na miejsce nie lubię jakoś wykorowanych ogrodów. Jeśli już to stawiam na kamienie, ale też raczej z tych rzecznych drobnych owalnych
____________________
kris_bialystok 11:57, 16 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
czy to Waszym zdaniem jest fajna kora?
mnie nie przekonuje - ale nie mam porównania


ale przyznam, że 3 z których widziałem w swoich pobliskich sklepach to wszystkie podobnie wyglądają - nie pamiętam czy dałem rok temu taką samą - ale przed domem wygląda strasznie
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 15:02, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie. bo ma białe wióry, czyli kawałki drewna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 15:48, 16 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dziękuje za odpowiedź - dostałem też informację, że kora POKONu jest fajna - ale nie mogę jej na razie nigdzie znaleźć

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 22:07, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie szukaj po firmach, to strata czasu, objedź kilka dobrych centrów ogrodniczych w okolicy i zajrzyj do worka. Szybciej znajdziesz niż myślisz. To błąd napieranie na pokon czy nie pokon. Po prostu objedź sklepy. A jak nie wysyp ta co pokazałaś i wybierz z kory większe wióry i po robocie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madzielena 10:39, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gardenarium napisał(a)
Nie szukaj po firmach, to strata czasu, objedź kilka dobrych centrów ogrodniczych w okolicy i zajrzyj do worka. Szybciej znajdziesz niż myślisz. To błąd napieranie na pokon czy nie pokon. Po prostu objedź sklepy. A jak nie wysyp ta co pokazałaś i wybierz z kory większe wióry i po robocie.


W małych miastach, jak moje, nie ma wielkiego wyboru kory - obejrzałam kilka u nas dostępnych i o pokonie mam dobre zdanie (jak na te które widziałam).
W sumie kupując nie zwróciłam kompletnie uwagi na firmę, opierałam się na własnym osądzie. Po przeczytaniu wątku dopatrzyłam się że kupiłam pokon, bo był najładniejszy i nie zawierał śmietków.

Może komuś ta informacja będzie użyteczna

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Zuzula 12:53, 02 lip 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Przeczytałam i nie wiem, czy dobrze myślę.

Doradźcie zielonej.

Przygotowuję się do urządzenia dwóch rabat z różami oraz jednej z rododendronami.

Mam korę sosnową świeżo obłupaną z drewna opałowego. Jeśli dobrze zrozumiałam definicję przekompostowania, wysypałam ją na kupę i będę przerzucać co jakiś czas.

Czy ta kora może się "kompostować" aż do wiosny, czy lepiej przed zimą zrobić rabaty?

Rabaty będą w miejscu, gdzie teraz jest trawa, więc muszę wydłubać darń i porządnie odchwaścić te miejsca. Nie wiem, czy zrobić to teraz, czy lepiej wiosną, jak trawy jeszcze nie będzie. Tylko nie wiem, czy jak już wykopię rabaty, zasadzę róże, posypie korą, to ta trawa i ewentualne chwasty i tak nie będą się przebijać.

W sumie, to myślałam o posadzeniu róż w październiku.




____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Gardenarium 14:45, 02 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka kora się nie nadaje bo musi leżeć dłużej niż 3 miesiące, raczej ...3 lata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies