Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

hanka_andrus 23:43, 28 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Najlepiej zamówić gdzieś korę w pobliskim tartaku.Przywiozą faktycznie całą przyczepę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 01:34, 29 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słuchajcie kochani, ważne jest także, jaka ta kora jest. Powinna być przekompostowana, bez gałązek i wiórów drewna. Świeża zabiera z gleby azot. A brzydka wiadomo - brzydko wygląda.

Nie wiem czy warto po lasach chodzić, trzeba kupić w workach, albo wywrotkę. Nie da się rady pozyskać w lesie.

Ta kora jest ciemna i nie ma zanieczyszczeń







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 02:29, 29 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
"Mam tylko jedno skrzydło to prawie tak jak anioł ,
A ty masz skrzydło drugie rośnie u twoich ramion ..."
Kora i Manam - nie mogłam się powstrzymać
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Matka 09:36, 29 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
U mnie była afera z korą, była skażona formaldehydem-mamy taki "fajny" zakład, który nas podtruwana szczęscie mieszkam poza miastem i wiatry lecą w drugą stronę
____________________
U Matki
Gardenarium 07:24, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam stałe źródło kory, jakoś się przyzwyczaiłam kupować w workach, na wywrotki często jest nieładna, ze śmieciami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 12:17, 14 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Po kilku latach można przestać bać się już o korę ponieważ iglaki zaczną same się ściółkować

____________________
paweł
Pszczelarnia 10:46, 18 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Więc ta kora sosnowa nie może być z liśćmi. A ja oto widzę w centrum ogrodniczym korę sosnową (niesortowaną), czyli ze śmieciami i fatalnie ona wygląda (liście i kawałki drewna). Czyli kora sortowana, obowiązkowo sosnowa, ciemnobrązowa. Drobno czy grubo zmielona? Mnie się podoba grubo zmielona. Danusiu, czy to ma znaczenie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 11:27, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rodzaj frakcji nie ma znaczenia, co kto lubi.

Tej kory co opisujesz nie bierz.

Ja mam swoje źródła i zawsze jest ładna. To okropne co sprzedają czasem.

Lubię w swoim ogrodzie stosować korę mieloną. Jest bardzo ładna, tyle że właśnie drobna, nie każdy taką lubi.

U klientów robię ściółkę taką jaką sobie życzą. Ale nigdy nie ma liści i wiórów oraz kawałków drewna.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 15:42, 08 cze 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Szukałem szukałem i znalazłem wątek na temat kory. Zrobiłem rabatkę i można powiedzieć że jest obsadzona. Ale czekam z korą bo ciągle pokazują się chwasty które np. co tydzień usuwam. Napiszcie jakie macie doświadczenia. Czyli usunąć jeszcze raz chwasty , nasypać kory (jestem za opcją kora drobniejsza) i mieć nadzieję że ona zatrzyma inwazję chwastów ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Sebek 16:30, 08 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
zbigniew_gazda napisał(a)
Szukałem szukałem i znalazłem wątek na temat kory. Zrobiłem rabatkę i można powiedzieć że jest obsadzona. Ale czekam z korą bo ciągle pokazują się chwasty które np. co tydzień usuwam. Napiszcie jakie macie doświadczenia. Czyli usunąć jeszcze raz chwasty , nasypać kory (jestem za opcją kora drobniejsza) i mieć nadzieję że ona zatrzyma inwazję chwastów ?

Zbyszku - teren pod korę musi być odchwaszczony w zupełności
U mnie tam gdzie była tylko ziemia plewiłem może 5 razy, a tam gdzie kiedyś był trawnik i nie był aż tak dokładnie zdjęty plewię raz na tydzień - także różnica ogromna.
Ja używam grubszej kory, ale drobna też jest OK. Jeśli będziesz tam chciał jakieś byliny lub drobne rośliny to drobna będzie lepsza. Grubsza natomiast chyba bardziej pasuje do większych krzewów.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies