Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

elaela 16:11, 23 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2015
Posty: 69
Cieszę się bardzo, dziękuję za odpowiedź
____________________
jasanka 20:09, 31 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Witam,
starałam się przejrzeć forum w zakresie informacji o ściółkowaniu i czytałam artykuł na ten temat na Ogrodowisku, ale nadal nie wiem czy mogę nie ściółkować rabat, tylko zasiać wszędzie trawę (tam gdzie będzie chciała rosnąć oczywiście).

Mam bardzo mały ogródek (40m2) i marzy mi się wszędzie trawa a z niej wyrastające rośliny. Jestem gotowa przycinać trawnik nożyczkami jak będzie trzeba w trudno dostępnych dla kosiarki miejscach .

W tej chwili trawnik wymaga naprawy, ale nie wiem czy realizować swoją wizję i wszędzie go odnawiać, czy jednak jakieś miejsca zostawić do ściółkowania.

Poniżej lista roślin, które mam lub planuję mieć w ogrodzie. Bardzo proszę o radę, czy w każdym przypadku może być tak jak sobie zaplanowałam, tj. trawa pod/wokół roślin.

1. choina kanadyjska
2. jabłoń royalty,
3. hortensje pnące
4. zimozielone pnącza oraz winobluszcz
5. truskawki i poziomki
6. krzaki jeżyn i malin
7. tawyły arendsa
8. bukszpan
9. trzmieliny
10. cis Hilli

____________________
Mój Mały
Gardenarium 21:55, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
jasanka napisał(a)
Witam,
starałam się przejrzeć forum w zakresie informacji o ściółkowaniu i czytałam artykuł na ten temat na Ogrodowisku, ale nadal nie wiem czy mogę nie ściółkować rabat, tylko zasiać wszędzie trawę (tam gdzie będzie chciała rosnąć oczywiście).


Rabaty to rabaty, a trawnik to trawnik
Nie - nie możesz zasiać wszędzie trawy, bo ogród będzie źle wyglądał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jasanka 22:18, 31 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Danusiu, czy chodzi tylko o wygląd, czy też o to, że trawa zaszkodzi niektórym roślinom? Jeśli tak to jakim?
____________________
Mój Mały
Gardenarium 22:25, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trawa nie szkodzi tylko nie uprawia się jej na rabatach. To po prostu brzydko wygląda, no i w sumie po co ma zabierać wodę? W dodatku łysieją rośliny jak trawa wyrośnie. Coś kombinujesz jak koń pod górkę, nie wiem o co ci chodzi z tą trawą. jakieś prastare myślenie masz o ogrodzie???
Chcesz mieć brzydko, jak za czasów komuny, gdy nikt nie miał pojęcia jak ładny ogród wygląda??

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jasanka 23:04, 31 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Danusiu, dziękuję za tę opinię. Może moje "prastare myślenie" wynika z braku doświadczenia w połączeniu z odstającymi od normy fantazjami i kiedyś dojrzeję do "nowoczesnego myślenia o ogrodzie" ale niestety już jestem taka, że chcę wiedzieć z czego wynikają powszechnie podzielane założenia dotyczące zakładana ogrodów, które do mnie nie trafiają.
____________________
Mój Mały
Gardenarium 10:19, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Cd. dyskusji przeniosłam do Twojego wątku, bo zaczyna się robić nie na temat. Tam będzie łatwiej.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5517-moj-maly
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 17:07, 13 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
przebrnęłam przez cały wątek! kto by pomyślał, że wątek o korze może być tak wciągający

piszecie, żeby przed połozeniem kory położyć 5-8 warstw namoczonych gazet. Mam całą masę pudeł tekturowych i jeśli je ułoże zamiast gazet chyba nie będzie źle? rozłożą się pewnie wolniej niż gazety ale poza tym różnicy nie ma, tak myślę
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 21:24, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli masz czyste rabaty to nic nie musisz rozkładać, kora czy gazety to wersja zamiast szmaty p/ chwastom.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 21:54, 13 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
teraz są czyste ale plewie je na bierząco. chce rozłożyc tekturę i "zasypać" korą żeby mnieć pewność, że chwasty nie będą uprzykrzać mi życia. Wokół nas są same pole tylko patrzeć jak wiatr przywieje mi niechciane nasionka....
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies