Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Gardenarium 07:50, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli wiatr przywieje nasionka to wyrosną w ściółce, nic nie ochroni akurat przed tym. Pielenie jest wpisane w zajęcia ogrodnika i tego nie da się uniknąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 20:31, 14 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Pielenia sie nie boję ale mam nadzieję, ze w ten sposób uda mi się opóżnić lub utrudnić wyrastanie chwastom. w każdym razie rozglądam się za korą dobrej jakości bo wyliczyłam, że skoro na 1m2 powinno się wysypac ok. 1 worek kory to potrzebuje ok 50 worków 80litrowych....
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 20:35, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
80 litrowe są wydajniejsze, myslę że będzie za grubo. Kup jeden - wysyp i zobacz ile zajmie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 13:22, 03 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jesien przyszła, a wraz z nią wreszcie zakupiłam korę (przekompostowaną) czy jesli rabata jest wyżej od przyszłego trawnika to należałoby zdjąć trochę ziemi? A czy wówczas rośliny należałoby głębiej posadzić?
Czy na wierzch sypnąc korą świeżą czy tylko ta przekompostowaną dać?

Niestety zielona w tym temacie jestem
____________________
Magda W samym sloncu
Sebek 13:45, 18 paź 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie zdejmuj :0 Fakt, że rabata jest wyżej od trawnika to nawet lepiej, bo rośliny będą bardziej wyeksponowane Po prostu zadbaj o krawędzie, by kora nie spływała na trawnik Najlepiej wykopać rowek między trawnikiem, a rabatą i zostawić tam puste miejsce - jak kora będzie miała spłynąć to zostanie w rowku, a nie wyląduje w trawniku

Co do kory - ta z worków jest gotowa do wysypywania na rabaty Nie do końca wiem o co Ci chodzi z tą świeżą? Ale jeśli przykładowo obłupiłaś świeże drzewo z kory to niech sobie ona przeleży zimę na pryzmie - wiosną będziesz już mogła ją wysypać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
_Lukasz 20:06, 05 mar 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Hej, u mnie wiatr wywiewa korę, pomimo różnego rodzaju zabezpieczeń. Największy kłopot mam z sąsiadującym gresem - miesza się z korą i trudno to wszystko wyzbierać. Czy myślicie że dmuchawa na liście mogłaby tu pomóc? Chytry plan to wydmuchanie kory taką dmuchawą tam, skąd przyszła Jak sądzicie - warto zainwestować?
sarenka 18:08, 06 mar 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Sebek napisał(a)
Nie zdejmuj :0 Fakt, że rabata jest wyżej od trawnika to nawet lepiej, bo rośliny będą bardziej wyeksponowane Po prostu zadbaj o krawędzie, by kora nie spływała na trawnik Najlepiej wykopać rowek między trawnikiem, a rabatą i zostawić tam puste miejsce - jak kora będzie miała spłynąć to zostanie w rowku, a nie wyląduje w trawniku

Co do kory - ta z worków jest gotowa do wysypywania na rabaty Nie do końca wiem o co Ci chodzi z tą świeżą? Ale jeśli przykładowo obłupiłaś świeże drzewo z kory to niech sobie ona przeleży zimę na pryzmie - wiosną będziesz już mogła ją wysypać


Dzięki Sebek!
Dzisiaj właśnie z mężem rozmawialiśmy o tej rabacie- troche jej nie przemyśłłam bo niestety śnieg spadający z dachu spadał wprost na Danice- w przyszłym roku zrobie jakieś osłony na nie. To w takim razie zostawię tę rabatę, mąż bordy zamontuje. Nie wiem co tam posadzic jak to takie miejsce, gdzie zima moze dojśc do zniszczeń :/


Chodzi mi o to,że w ofercie sa kory kompostowane lub nie i ta nie kompostowana to taka świeża wg mnie.
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 20:19, 06 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
_Lukasz napisał(a)
Hej, u mnie wiatr wywiewa korę, pomimo różnego rodzaju zabezpieczeń. Największy kłopot mam z sąsiadującym gresem - miesza się z korą i trudno to wszystko wyzbierać. Czy myślicie że dmuchawa na liście mogłaby tu pomóc? Chytry plan to wydmuchanie kory taką dmuchawą tam, skąd przyszła Jak sądzicie - warto zainwestować?


Dlaczego ją zwiewa? Jest sucha bo masz szmatę p. chwastom? Tylko takie widzę wytłumaczenie. Normalnie kora leży i nie leci po grysie.
Dmuchawa? nie, raczej odkurzacz. Albo palce rak.

Pokaż zdjęcie, bardzo chcę dociec dlaczego tak się dzieje, może inny pomysł mi wpadnie do głowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bukla 21:16, 06 mar 2016

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 107
Mam u siebie identyczny problem. Nigdzie w ogrodzie nie mam geowłókniny...
evik0 21:21, 06 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Cześć,
A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Wiadomo ze aby gleba i roślinki miały dobrze to trzeba ja spulchniac. A jak mamy korę to jak to robić? Kora wymiesza się z ziemia i co chwila trzeba będzie dosypywać. Jak wy to robicie? Czy nie spulchniacze ziemi pod ściółka? Bo pod żwirkiem to już nie widzę żadnej możliwości.
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies