Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

evik0 21:23, 06 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
U mnie kory nie wywiewa. Jeżeli już to znikome ilości. może to kwestia jej rozdrobnienia?
E.
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Iwcia 21:24, 06 mar 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
U mnie też kora fruwała po całym ogrodzie. Myślałam zastąpić kamykiem.
____________________
Mój przyszły ogród
_Lukasz 15:11, 20 mar 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Gardenarium napisał(a)


Dlaczego ją zwiewa? Jest sucha bo masz szmatę p. chwastom? Tylko takie widzę wytłumaczenie. Normalnie kora leży i nie leci po grysie.
Dmuchawa? nie, raczej odkurzacz. Albo palce rak.

Pokaż zdjęcie, bardzo chcę dociec dlaczego tak się dzieje, może inny pomysł mi wpadnie do głowy.


Przesyłam zdjęcia, tak to wgląda po zimie. Nie mam szmaty, swoje palce rąk na pewno zatrudnię


evik0 17:26, 21 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Eeee no nie ma tragedii. Wg mnie to tyle co nic. W takim razie u mnie wywiewa wiecej ale kurcze żeby to wybrać rękoma to trzeba cierpliwości...
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Gardenarium 07:27, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup sobie odkurzacz. Ręczne wybieranie to jakaś masakra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinG 21:19, 23 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Witam, mam pytanie, czy mogę zastosować korę do drzew liściastych:
lipy, klony, akacje i dąb?
____________________
Karol99 16:49, 24 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mozesz, jak najbardziej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
pawel_s 07:41, 18 maj 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Na jednym z forum przeczytałem taki fragment dot. kory.
Pamiętaj proszę o jednym, proces biologicznego rozkładu kory nie został zakończony i będzie postępował nadal. Rośliny, wokół których leży korowa ściółka, mogą odczuwać niedobór azotu, zużywanego w dużych ilościach przez bakterie. Braki te można łatwo uzupełnić, stosując nawozy mineralne o zwiększonej zawartości azotu.

Czy rzeczywiście należy stosować wokół roślin nawozy ze większą ilością N?
wbbmzg 15:05, 18 maj 2016

Dołączył: 18 maj 2016
Posty: 2
Ponawiam pytanie powyżej bo ciekawe

Pyt.2 mam za śmieszne pieniadze do kupienia korę, która jest pare dni temu zerwana z pnia. Czy cos po za zabieraniem azotu bedzie niekorzystne/szkodliwe? Co z kolorem po czasie? W rabacie mam tuje, rododendrony i hortensje.
Bede bardzo wdzięczny za pomoc
Gardenarium 18:20, 18 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Absolutnie nie, w ogrodzie należy stosować korę kompostowaną i żadnych nawozów już się nie rozsypuje. Jeśli masz okazję to znajdź najpierw miejsce na pryzmę ze świeżą korą, posypuj ją mocznikiem i kompostuj 3 lata. Wtedy dopiero można jej użyć do ogrodu. No i przede wszystkim musi ładnie wyglądać, a taka za dramochę to zapewne śmieci z lasu - nie polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies