Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Sebek 19:08, 07 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szkoda tych bukszpanów...ale może spożytkujesz te co ocalały z innym miejscu....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
beta 20:24, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953

Gardenarium napisał(a)


To ja upchnęłam Myszorkowi plac zabaw na rabatę. Zobacz jest dużo miejsca i wolne dojście





Danusiu, wiem, że to Twoja sprawka...bardzo mi się takie rozwiązanie podoba...wygląda miodzio...


myszorek napisał(a)
Betko przeoczyłam pytanie, mea culpa. Chciałam, żeby plac zabaw nie rzucał się za bardzo w oczy, nie stał na środku i nie zasłaniał rabat. Został więc obudowany rabatami. Danusia zrobiła to pięknie w projekcie, jednak w stanie rzeczywistym nie udało się nam tak poukładać elementów placu, jak to zostało rozrysowane, bo jest jeszcze wielka, rzucająca się w oczy niebieska trampolina, którą chcieliśmy gdzieś wcisnąć, a nie mieliśmy siły, żeby przestawić drewniany domek. To wszystko rozprasza wzrok, gdy się patrzy z tarasu. Brzozy rośnijcie!




nic się nie stało...bardzo podoba mi się ten pomysł...pokazywałam już swojemu M jak to wygląda u Ciebie...kiwał ze zrozumieniem głową...a ten drewniany domek mi się bardzo podoba u ciebie...a szczególnie jak fajnie jest włączony w rabatę...ja jestem w chwili obecnej bardzo zdesperowana...brak mi pomysłu na plac zabaw u siebie...jego usytuowanie...gotowa nawet jestem domek przenieść, żeby było dobrze....
Madziu, a ile ta rabata ma w najszerszym miejscu?

i bardzo mi przykro z powodu strat...najbardziej chyba boli to że człowiek tyra jak osioł , poprawia, dopieszcza a tu takie coś wszystko niszczy

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
myszorek 20:33, 07 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Aniu, ja nie chcę drabinek na dachu, nie na froncie. Bardzo brzydko by to u mnie wyglądało. Byliny w takie miejsce to dobry pomysł, ale też nie żurawki, bo takie czapy śniegu też im szkodzą, nawet na lekkiej górce.
Sebku, bukszpan gdzieś upchnę, obwódek mi brakuje na tyłach ogrodu. Trzmielina pójdzie rozjaśniać tuje .
Zawsze jest jednak trochę smutno, gdy roślina więcej straci zimą niż uzbiera latem.
No trudno, patrzymy pozytywnie w przyszłość. Najpierw jednak przed robotami czeka mnie rehabilitacja kregosłupa, bo się posypałam tej zimy jak stara stodoła.
____________________
ogród zmyślony
myszorek 20:44, 07 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
beta napisał(a)



nic się nie stało...bardzo podoba mi się ten pomysł...pokazywałam już swojemu M jak to wygląda u Ciebie...kiwał ze zrozumieniem głową...a ten drewniany domek mi się bardzo podoba u ciebie...a szczególnie jak fajnie jest włączony w rabatę...ja jestem w chwili obecnej bardzo zdesperowana...brak mi pomysłu na plac zabaw u siebie...jego usytuowanie...gotowa nawet jestem domek przenieść, żeby było dobrze....
Madziu, a ile ta rabata ma w najszerszym miejscu?

i bardzo mi przykro z powodu strat...najbardziej chyba boli to że człowiek tyra jak osioł , poprawia, dopieszcza a tu takie coś wszystko niszczy

pozdr


Od rogu działki do najszerszego miejsca jest około 9 metrów. Szczerze, nie wiem jak jest w rzeczywistości, bo nigdy nie wymierzałam rabat.
Ja jestem teraz desperacko niezdecydowana w kwestii tarasu i pergoli. Mąż już prawie deski kupuje, a ja ciągle nie wiem jak ma je ułożyć. Pergole też najchętniej postawiłabym ze trzy- każda inna . Za chwilę jak już się postawi, znowu pewnie będę się z siebie śmiać, ale teraz to najtrudniejszy wybór we wszechświecie .
____________________
ogród zmyślony
beta 20:55, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
tak, te wybory wykańczają...ja mam dokładnie to samo co Ty...ostatnio planowaliśmy rozkład skrzyń w warzywniku i możesz sobie wyobrazić co się działo....niecierpię podejmować decyzji...najchętniej jakby ktoś wybrał za mnie...i teraz jest tak samo...ciężko mi się zdecydować na coś konkretnego...niby już wiem ,a jak pochodze po ogródku to sie koncepcja zmienia...
a przedemną teraz wymiana płotu i już się boję
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
magnolia 10:09, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
myszorku mozna jeszcze na zimę stawiać takie stożki z listewek nad trzmielinami w momentach śnieżnych- wtedy śnieg rozbija się na takim stożku
____________________
myszorek 18:04, 08 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
magnolia napisał(a)
myszorku mozna jeszcze na zimę stawiać takie stożki z listewek nad trzmielinami w momentach śnieżnych- wtedy śnieg rozbija się na takim stożku


Magnolio, jak fajnie, że wpadłaś do mnie
Wiem o konstrukcjach, ale jakoś do mnie nie przemawiają. Nie chcę sobie szukać dodatkowej roboty na jesien w ogrodzie. Może efekt nie będzie taki przyjemny jak teraz, ale wolę chyba tak pokombinować żeby było dobrze i bez większego zachodu.

Śnieg topnieje, czy wy to widzicie? Czujecie wiosnę?

Już zdecydowałam jaką chcę pergolę, trala lala.
____________________
ogród zmyślony
KasiaWB 18:15, 08 kwi 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
pozdrawiam wiosennie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Madzenka 19:48, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czujemy wiosnę oj czujemy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
myszorek 22:08, 08 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Marzena2007 napisał(a)
Czujemy wiosnę oj czujemy

Wiosenne "czółko" pracowita mróweczko
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies