Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

AlKa 22:52, 28 kwi 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
myszorek napisał(a)
Pokażę swoje betoniki i magnolie.
Mam podniesioną rabatę na lawendę. Wreszcie zniknęły te zbutwiałe krokwie .

Z tyłu placyk na basen.


Piękny taras, jaki kolor ładny. Aż chce się posiedzieć
____________________
pora na zmiany
Zielona 00:01, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Obojętnie co będzie przy jabłonce, ona zawsze się obroni. Coraz piękniejsza architektura dopełnia piękne rabaty. Naprawdę są na nich takie straty? Na razie ich nie widać
Borbetka 08:38, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Na fotkach nie widać żadnych strat.
____________________
borówcowy wizytowka
magnolia 09:04, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Myszorku to płyty Maxima?- pięknie wyszło.

Pokaż podniesione brzegi lawendowej- to lany murek z btonu, czy z jakiś elementów?
Lubię Twój ogród bardzo.
____________________
malkul 09:08, 29 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
podglądam zmiany i kibicuje, mysle że to krok w "dobrym kierunku". Choc i tak było ładnie Wyjście z domu pięknie sie prezentuje , woła i zachęca
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
myszorek 22:01, 01 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Zielona napisał(a)
Obojętnie co będzie przy jabłonce, ona zawsze się obroni. Coraz piękniejsza architektura dopełnia piękne rabaty. Naprawdę są na nich takie straty? Na razie ich nie widać

Są straty, ale byliny jeszcze śpią więc niektórych rzeczy nie widać. Sytuację ratują zimozielone i na nich w tym roku się skupię. Wywiozłam 100 żurawek i trochę innych bylin, ale już odchorowałam. Muszę zerknąć na projekt może mi coś podpowie ciekawego. Przez chwilę jednak było naprawdę strasznie. Sporo już dosadziłam różnych rzeczy. Znowu będzie dobrze. W końcu mamy maj.
Muszę zakonserwować jakoś jabłonkę, żeby się obroniła przed upływem czasu, ale nie mam pomysłu, a może i mam ale jest karkołomny i kosztochłonny. Zobaczymy.


Myszorku to płyty Maxima?- pięknie wyszło.

Pokaż podniesione brzegi lawendowej- to lany murek z btonu, czy z jakiś elementów?
Lubię Twój ogród bardzo.

Tak Magnolio to maxima. Zakochana w nich jestem, mimo, że trochę krzywe i panowie się nagimnastykowali z montażem. Ciągle nie wyprodukowali jeszcze tych mniejszych 40x80. Musimy ich trochę ułożyć, więc tymczasowo wszystko w rozsypce. i suchym betonie, brrr. Lawendziak obłożony trepami schodowymi maxima. Efekt zaskoczył mnie dość pozytywnie, choć wolałabym blachę. Może jutro zrobię zdjęcia dla Ciebie. Udało nam się już zasypać ziemi w tą rabatę. To była makabra. Manewrowanie między tulipanami i wykopywanie tej lawendy mnie wykończyło. Ja też lubię Twój ogród bardzo i chętnie zobaczyłabym jakichś parę nowych zdjęć.

Na fotkach nie widać żadnych strat.

quote

No nie widać Borbetko, bo sporo rzeczy o tej porze ciągle jeszcze śpi, albo jest przycięte. Pogodzonam ze stratą.


podglądam zmiany i kibicuje, mysle że to krok w "dobrym kierunku". Choc i tak było ładnie Wyjście z domu pięknie sie prezentuje , woła i zachęca

Malkulu, Ty niedościgniony wzorze, ja mam w głowie miliony, a w portfelu znacznie mniej, więc wszystko jest tylko po kawałku, ale powoli i do przodu.

Tradycyjnie pozdrawiam .

Jutro przyjeżdża trzeci ambrowiec.
____________________
ogród zmyślony
Ania 08:15, 02 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Myszorku, cudny taras z powodu strat ubolewam ale wiem, że dasz radę i już z niecierpliwością czekam na nowe pomysły u mnie niestety też część żurawek zjadły opuchlaki i muszę pomyśleć o zastępstwie. Pozdrawiam
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
myszorek 22:24, 06 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Dziękuję Aniu. Wygląda na to, że trzeba się z tym pogodzić i zawsze mieć sklep ogrodniczy w pogotowiu.

Magnolio, pokazuję specjalnie dla Ciebie płyty. Jeszcze nie zaimpregnowane i brudne po dosypywaniu ziemi. Może nie dają takiego spektakularnego efektu jak murowane "donice", ale mogą być. Trochę rzucają się w oczy na zdjęciach łączenia tych trepów, ale na żywo nie kłuje to tak w oczy.




Mamy też murek oporowy z płyt tarasowych. Ten podoba mi się jednak trochę bardziej.



____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:42, 06 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Też już mam trochę koloru w ogrodzie, choć nie próbuję się porównywać do niektórych ogrodniczek, u których w ogrodzie aż szczęka opada.


Przed domem zmieni się trochę układ ścieżki, ze względu na ułożone płyty.

Czosnek w tym roku u mnie mizerny, ale chociaż kolorowym szkiełkiem się pocieszę. Pachysandra wywalona, wsadziłam mocny kolor berberysów.


Kwitną białe rh.




____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:46, 06 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
I takie tam.
Czekam na liście moich nowych drzew



Nie mogłam się powstrzymać i dosadziłam kilka żurawek.


Przesadzanie tulipanów i lawendy przy podnoszeniu gruntu było koszmarne. Wypiłam piwo, żeby się nie poddać.


Na platanie wyrosła budka, ale jaka!



____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies