Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

Rumianka 18:55, 27 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Bea, fajnie, że zaczynasz od rysowania na papierze...Taki rysunek znacznie ułatwia i wyostrza wizję przyszłych rabatek...Najlepiej jest właśnie rysować, poprawiać i znów planować coś fajniejszego, aż trafi się na taką wersję, która przesądzi o wyglądzie ogrodu...To Ty masz dobrze w nim się czuć i relaksować się po ciężkiej pracy...Tobie Beatko ma się podobać przede wszystkim...a jak i my pocieszymy przy okazji oko to tylko na plus...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
LyraBea 18:57, 27 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
Zapoznałam się z Twoim wątkiem od początku. Oczywiście jak wszyscy napiszę, że masz piękny dom, rośliny przy domu na tle tych kamieni prezentują się fantastycznie. Bardzo mi się podoba wizja Twojego przyszłego ogrodu, będzie to świetnie współgrało z charakterem domu. Będę śledzić Twoje poczynania i zapraszam do mnie w wolnej chwili.

Dziękuję Aniu za odwiedziny i przychylne słowa.
Z zaproszenia skorzystałam. Będę ponawiać.

Słuchajcie Kochani. Mimo, że dosyć sprawnie ogarnęłam forum, bez problemu z punktu technicznego założyłam wątek, bo trochę naczytałam się i część zasad załapałam w teorii wcześniej. Nawet odnośnik do mnie w podpisie udało mi się sprawnie umieścić. Mam jednak problem z ogarnięciem Waszych wątków. Wiem, to moja wina, bo powinnam się Was nauczyć sprawnie odróżniać, ale gubię się jak jakaś zakręcona. Czasem pomaga mi jakiś dla mnie wyróżniający avatarek czy Wasze miłe u mnie odwiedziny i wtedy sprawnie trafiam, ale mam kilka ogrodów, do których błądzę krętą ścieżką. Wybaczcie więc, że nie regularnie gdzieś zajrzę. Będę starać się ogarnąć
____________________
Beata
Zana 19:44, 27 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Beata mam to samo!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margo 22:33, 27 kwi 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
To problem chyba sporej części z nas. Za dużo wątków, za dużo postów do przeczytania, no nie da się ogarnąć...
Beatko, tak z ciekawości jak dużą masz działkę ? Bo na zdjęciach wygląda na sporą.
A przy okazji zachwyciła mnie fotka maków na tle ściany obłożonej kamieniem - idealne połączenie
____________________
Gosia
bartek_luberda 22:40, 27 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Piękny domek i maki
____________________
Ogródeczek
Jana 22:40, 27 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Podoba mi się Twoje dzieło, witaj
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
LyraBea 10:24, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dzień dobry.
Coś zły dzień mam. Obudziłam się bez tego mojego powera, który mi towarzyszy co ranek, gdy pomyślę o pracach w ogrodzie. Już 10.00 a ja siedzę z kubkiem kawy i nic mi się nie chce. W planach mam wytyczenie i osznurkowanie terenu, na którym będzie trawnik. Muszę też popikować koktajlowe pomidorki, które o to błagają a ja je ignoruję. Szykują się późne plony Mam nadzieję, że zaraz się rozkręcę.
Zana napisał(a)
Beata mam to samo!

A widzisz Anula, akurat do Twojego ogrodu trafiam z łatwością. Rzeźba nie do podrobienia
Margo napisał(a)
To problem chyba sporej części z nas. Za dużo wątków, za dużo postów do przeczytania, no nie da się ogarnąć...
Beatko, tak z ciekawości jak dużą masz działkę ? Bo na zdjęciach wygląda na sporą.
A przy okazji zachwyciła mnie fotka maków na tle ściany obłożonej kamieniem - idealne połączenie
Ufff, myślałam, że tylko ja taka nierozgarnięta. W kupie raźniej
Chyba gdzieś już wspominałam, ale łatwo w gąszczu nowych wątków przeoczyć. Cały teren ma trochę ponad 1800m2, podzielony na dwie działki. Na jednej stanął dom, druga przeznaczona jest na ogród. I właśnie ten teren będzie na tapecie u mnie tu na wątku. A to co przy domu, to przy okazji, bo tu się będzie zmieniało. Część roślin jest tu "na chwilę" i ma pójść na tę drugą część ogrodu. Maki mam nadzieję i w tym roku dopiszą. Już widzę, że się rozsiały tu i ówdzie.
bartek_luberda napisał(a)
Piękny domek i maki

Witaj Bartku. Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Poproszę więcej i częściej
Jana napisał(a)
Podoba mi się Twoje dzieło, witaj

Witaj. Zapraszam.
____________________
Beata
anbu 10:28, 28 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Beata Ty robisz ogród na jednej części, bo nie doczytałam?
____________________
Ania Ogród Ani :)
LyraBea 10:32, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anbu napisał(a)
Beata Ty robisz ogród na jednej części, bo nie doczytałam?
Ogarniam całość, ale głównie o ten teren, 30x 3parę metrów, który na zdjęciach pokazuję chodzi. Jedna wielka tabula rasa do zapisania
____________________
Beata
Flower1 10:51, 28 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
LyraBea napisał(a)
Wraz z wiosną stanęłam przed wyzwaniem zagospodarowania terenu przed tarasem.
Jesienią mieliśmy zatrudnić rolnika, żeby przeorał całość pługiem, nawiózł, ale jakoś nie wyszło. Wiosną więc zaprosiliśmy tegoż rolnika, żeby całość chociaż wzruszył glebogryzarką. Sprawnie, w ciągu niecałej pół godziny całość była spulchniona.

Ziemia u nas paskudna, dodatkowo bez konsultacji z nami humus wywiozła nam wykonawczyni i w ten sposób mieliśmy spory deficyt ziemi. Nie było zmiłuj, trzeba było odłożyć inne inwestycje i zamówić ziemię.
nawieźliśmy 9 wanien czarnoziemu. 211ton weszło lekko. Weszłoby spokojnie i jeszcze raz tyle, ale niestety za drogi interes. Ziemię udało nam się kupić tanio, ale tak zanieczyszczona, że płakać się chce.
Po rozplantowaniu ziemi przez ekipę od czarnoziemu, jeszcze raz zaprosiliśmy rolnika by ten przeleciał nam pole najpierw glebogryzarką, potem broną.
I tak przygotowany teren teraz stanowi pole tortur dla mojej elektrycznej glebogryzarki,którą przedstawiłam kilka zdjęć wcześniej, Metr po metrze w jej towarzystwie przewalam ziemię i wyciągam z niej cale taczki gruzy i kamieni. I tak od miesiąca, dzień w dzień...

A w między tak zwanym czasie, gdy jeszcze mam siłę trzymać ołówek w ręce po wytrzęsieniu przez glebogryzarkę, projektuję..

To ma być mój ogród, moja ostoja, enklawa spokoju i zieleni, mój ukochany zakątek na ziemi...

Piękna działka można szaleć
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies