Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

Zana 21:01, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kerii napisał(a)
Zana busz i trawę, trawy mam dużo


No to obszar trawowy mus stopniowo pomniejszać na rzecz bardziej szlachetnej roślinności
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 21:04, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Staram się pomniejszać ale trzeba mierzyć siły na zamiary))
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:10, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A to jeszcze trochę kamieni)

Schody na razie donikąd..

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:18, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185


Domek gospodarczy z różą

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:27, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A to jedna ze strażniczek tego wszystkiego

a tu druga do pary

____________________
Jola Moja glebo terapia
07_Rene 08:29, 27 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Byłam już wczoraj piwniczkę oglądać, ale nie miałam czasu słów zachwytu zostawić. Wygląda bardzo naturalnie.. to mi się w niej podoba. Ja też bym cos posadziła za wycięte zima drzewa, żeby zachować warunki świetlne.
Na pierwszych zdjęciach Twój ogród wyglądał na dość mały, a tu proszę... jakie połacie Wiele już masz nasadzeń - jest ładnie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
kerii 21:34, 27 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam w ten deszczowy, pochmurny i zimny dzień a raczej wieczór. Miałam na dziś wielkie plany i cóż z powodu aury na planach się skończyło
Za to wczoraj trochę pokręciłam się po ogrodzie, zaczęłam z piwnicy wynosić doniczki z roślinami. Jednak nie wiele tego wyniosłam, boję się, że ta nieustatkowana i nieprzewidywalna pogoda zrobi im krzywdę. Ale aż żal patrzeć na te biedne roślinki, które puszczają już nowe listki i męczą się nie widząc słońca, oleandry, fuksje, zwłaszcza hortensje. No ale cóż muszą jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieje, że w tym roku hortensje w końcu zakwitną bo na razie od kilku lat to mają ale tylko ładne liście. Nie wiem co robię z nimi nie tak Obcięłam krótko miały same liście, obcięłam wyżej to samo. W tamtym roku na jesień w ogóle nie obcinałam zobaczymy...
Ale ucieszyłam się bo listki wypuściła biała hosta, przesadziłam do nowej doniczki i czekam aż się rozrośnie.

Z tą hostą to cała historia prawie bym ją straciła przez własną głupotę. Zobaczyłam na necie to cudo i oczywiście chciałam mieć. Po długich polowaniach udało się, za całe 15zł zakupiłam mikroskopijne kłącze i dumna, że zdobyłam posadziłam w widocznym miejscu. To białe coś po lewej stronie kamyków

O dziwo wypuściła listki może nie białe lekko kremowe w każdym razie inne niż wszystkie.
Zadowolona podsypałam torfem, korą i wszystko było ok dokąd się do niej nie dobrały ślimary. Masakra obżarły, że żal było patrzeć. Udało się ją jednak uratować w tamtym roku dochodziła do siebie na balkonie a teraz prezentuje się tak

Tym razem nie zaryzykuję sadzenia w gruncie no w każdym razie dokąd się nie rozrośnie.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:44, 27 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Posadziłam też trawę pampasową do tej pory rosła w doniczce i na zimę chowałam do piwnicy. Jeszcze nigdy nie zakwitła więc postanowiłam poeksperymentować i wsadzić do ziemi może tam jej będzie lepiej i doczekam się choć jednego pióropusza

a to żonkile trochę nad deptane przez psyale dały radę

____________________
Jola Moja glebo terapia
Zana 22:26, 27 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Podobają mi się Twoje schodki, są bardzo klimatyczne. I jakie duże hosty już masz, moim w sobotę ledwo kły było widać. Czy na ostatnim zdjęciu w tle to pięknie kwitnący ciemiernik. Śliczny kolor, pokaż go bliżej. Te białe to myślałam, że to narcyzy, one są naprawdę przesłodkie.
Przyznam szczerze, że choć hosty uwielbiam, to za tą białą nie przepadam. Nie mam jej więc z autopsji nie wiem, ale czytałam, że jak później zielenieje to już nie prezentuje się tak spektakularnie. To mnie zniechęciło do zakupu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 22:47, 27 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Tak to ciemiernik w sumie to tu się dowiedziałam, że to ciemiernik dostałam go od znajomych miesiąc temu mam nadzieje, że się rozrośnie i będzie go widać jak jeszcze nic nie ma na wiosnę. Zrobię mu fotkę jutro z bliska choć nie wygląda jakoś specjalnie okazale raz że świeżo posadzony, dwa długo czekał na swoje miejsce
Co do hosty jestem ich miłośniczką z praktycznego podejścia ładnie wyglądają i jak się rozrosną nie trzeba dużo koło nich plewić A ta w necie wyglądała super wiem, że potem zielenieje ale na wiosnę wygląda inaczej niż inne
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies