Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 23:34, 27 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ehhh oglądam te wsze piękne ogrody wypieszczone posadzone z godnie z planem i bukszpanowym trendem i mnie zazdrość bierze
Mój zielony mirsz marsz nijak się ma do tego, choć z drugiej strony nie wiem czy do mojego wiejskiego ogrodu pasuje coś takiego.
W sumie to mam jedną długaśną rabatę do przerobienia kiedyś wyglądała tak


Wielkie wyrośnięte krzczyska, kompletnie ją zacieniały pod spodem rosły trochę bylin, trochę jednoroczny w sumie jak to w lecie kwitło to nawet było kolorowo. Niestety ciężko to było utrzymać w nie zarośniętym stanie a wszelka agrowłuknina odpada z racji mojego zamiłowania do przesadzania
Dwa lata temu na jesień postanowiłam zlikwidować ten gąszcz tzn, krzaki zostały wykopane i częściowo przesadzone o dwa metry głębiej co poszerzyło rabatę. Z braku koncepcji jak to ma wyglądać, w tamtym roku nie działo się tam nic ciekawego byliny zostały na miejscu jedynie co to miały więcej słońca. Żeby bardzo łyso nie wyglądało posadziłam dalie.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:45, 27 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
I w tamtym roku wyglądało tak


Na samym tyle rabaty nadal rosną krzewy: żylistek, pęcherznica, jodła, i jeszcze jakieś dwa nieznanego pochodzenia.
Chciałam to jakoś ucywilizować, żeby miało wygląd.
Nic nie jestem w stanie zrobić z wierzbami które nie rosną na mojej działce, i drzewami pod tytułem akacje, jesiony.
Ale krzewy mam zamiar przycinać na rozsądną wysokość a przed nimi chciał bym jeszcze coś dosadzić.
Mam do dyspozycji dwa rododendrony, jedną azalię, dwie hortensje bukietowe i bylinki już tam rosnące floksy, irysy, piwonie, łubiny, michałki, trawy miskanty i liliowce oczywiście hosty Dali już tam nie będzie, mam dla nich inne miejsce.
Każda sugestia jak to rozplanować mile widziana.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:50, 27 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Z krzewów jeszcze mogę posadzić krzewuszkę, ognika, może takie zwykłe ogrodowe hortensje.
I oczywiście kwiaty jedno roczne, astry, cynie, lwie-paszczki, aksamitki.
Chciała bym aby cały sezon coś tam kwitło
____________________
Jola Moja glebo terapia
m_gocha 07:54, 28 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ładnie u Ciebie. Ogród ma potencjał. I wcale nie taki mały jak się na początku wydawało. Najbardziej podoba mi się piwniczka - taka klimatyczna
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kawa 08:10, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Kerii wpadam z rewizyta

u Ciebie dużo więcej roślin niz u mnie
na razie

a wiesz jak zobaczyłam u Ciebie ten trzepak to mi się moje dzieciństwo przypomniało na blokowisku
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kerii 08:48, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witak Kawo
No trzepak mało wkomponowany w krajobraz stoi dzielnie od lat, mocno zabetonowany kilka razy się do niego przymierzałam, żeby przestawić ale nie znalazłam innego miejsca a pozbywać się go całkiem nie chce bo jednak czasami przydatny. A i wspomnienia z dzieciństwa są z nim związane, kiedyś chciałam być akrobatką Bóg i rodzice uchronili przed takimi pomysłami a trzepak został
Miłego dnia wszystkim życzę, wczoraj lało jak z cebra a dziś słonko ładne przynajmniej na razie
____________________
Jola Moja glebo terapia
Izoldka 09:03, 28 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Witam Krajankę
Zaznaczam, będę zaglądać i kibicować zmianom
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Zana 23:42, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pokaż jak ta długaśna rabata z pierwszych zdjęć wyglądała po przycięciu/przesunięciu krzewów - pokaż takie samo zdjęcie szerokiego planu. Będziemy może coś radzić. Jak patrzę na te zdjęcia to myślę, że w tym miejscu jest potencjał.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiola 14:36, 01 maj 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Kerii połowa z nas zaczynała od zmian starego ogrodu, ja też a droga do celu bardzo daleka... masz duży potencjał w tym terenie! Bierz się kolejno do planowania i zmian, wypisz liste roślin jakimi dysponujesz, które chcesz zostawić a co już nie, co nowego dołożyć.... maluj i zmieniaj
____________________
Ogród Wioli
kerii 20:50, 04 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ogród po dzisiejszym deszczyku, zanosiło się na burzę a tylko pokropiło na szczęście eM zdążył trawkę wykosić
Powolutku zaczynają u mnie zakwitać rododendrony i azalie.
Pierwszy zakwitł ten po przejściach, myślałam że już nic z niego nie będzie, wielokrotnie przesadzany w końcu doczekał się swojego miejsca i mam nadzieje że tam już pozostanie

Hortensja też już się ładnie zaczyna zielenić

najmarniej z tego wszystkie to trawnik tam wygląda ale dosiany i powinien się zazielenić
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies