Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

Izoldka 09:41, 09 maj 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
kerii napisał(a)
A tak w piątek wieczorem po całym dniu koszenia i plewienia





Rany.. aż sobie usiadłam. Nie próżnowałaś ani trochę!!! KAWAŁ ROBOTY
Ale ręce wieczorem to chyba do kolan miałaś, po takim plewieniu Biję pokłony prze Tobą i Twoją pracą

____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Zana 09:52, 09 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
ŁAŁ, ale było rycie! Jesteś lepsza ode mnie. Super dużo miejsca nowego. Bylin masz tam już sporo, nie wiem jak masz je posadzone. Ja bym je sadziła tak grupami, ale naprzemiennie, żeby się powtarzały. Może dodać jeszcze szałwie i jeżówki, ale to moim zdaniem już koniec.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 09:59, 09 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kerii napisał(a)
A to kolejna problematyczna rabatka koło piwnicy, miejsce bardzo słoneczne a teraz po wycięciu świerka zero cienia, tak więc hosta i żurawki raczej tam lata nie przetrwają



Myślałam o posadzeniu tam rojników i rozchodników tylko nie wiem czy nie będzie to trochę monotonne, jak myślicie co by tam dobrze wyglądało ?


Ja bym tam wsadziła ze dwie rozplenice i ewentualnie rozchodniki, ale te wyższe nie niziutkie. Rojniki i malutkie rozchodniki są urocze, ale jak dla mnie to one są za małe i prawie ich potem nie widać. Mnie szkoda byłoby miejsca na taka drobnicę. Trawy super wyglądałyby z tymi kamieniami, a w tle masz jeszcze lawendę. Już wyobrażam sobie lawendowe poletko przebłyskujące przez falujące trawki.
Och ta Twoja piwniczka
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
07_Rene 13:10, 11 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Kawał roboty za Tobą
Z jesiennych kwiatów możesz dosadzić astry czy rozchodniki? One kwitną do października.
Przy piwniczce czerwone żurawki mogą dać radę. U mnie czerwone radzą sobie w pełnym słońcu. Z hostami może być gorzej, ale rośliny skalniakowe jak najbardziej tam pasują
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Kawa 13:30, 11 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wow nieźle się narobiłaś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kerii 19:05, 14 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Dzięki za rady co do piwniczki, myślałam tam właśnie o trawach tylko się boję czy rozplenica w zimie mi nie wymarznie.
Mam takiego małego plana, że dosadzę tam więcej lawendy, te żurawki przesunę bliżej kamieni i jakąś trawę w miejsce żurawek. Tylko nie wiem jaką nie może być wysoka, ale fajnie by było jak by się tak rozchodziła jak rozplenica i miała ładne kłoski
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 22:23, 14 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Izolda ręce jak ręce ale kręgosłup też się odezwał)
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:53, 14 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Po dzisiejszym deszczu azalie i rododendron



____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:01, 15 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Funkia rośnie jak szalona


Klonik z trzmielinowym cudakiem, cudak najpierw miał być kulą ale uparcie rósł do góry a w tym roku stwierdziłam, że może fajnie by wyglądał jako stożek jeszcze nie wiem do końca jak to technicznie zrobić może ktoś doradzi

dwa nabytki z tamtego roku ładnie się zaczynają rozrastać mam nadzieję, że już im ślimaki bardzo nie zaszkodzą w tle miskancik się bierze do życia
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:08, 15 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185


liliowiec mam nadzieję, że będzie tak kwitł jak mu się liście rozrosły
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies