Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 00:17, 15 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185

sosna chyba czarna nie pamiętam kupiłam ją z myślą że będę cięła na bonzajkę ale teraz to mi trochę szkoda niech jeszcze trochę podrośnie

A tu zaczęłam balkonowe szaleństwo na razie skromnie bo tylko dwie doniczki przy wejściu do domu ale w przyszłym tygodniu zabieram się za balkon. W tym roku będę eksperymentować z hydro żelem zobaczymy czy faktycznie nie będzie ziemia tak wysychać w doniczkach. A może ktoś z was to stosował i ma jakieś doświadczenia w tej materii.

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:26, 15 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana napisał(a)
ŁAŁ, ale było rycie! Jesteś lepsza ode mnie. Super dużo miejsca nowego. Bylin masz tam już sporo, nie wiem jak masz je posadzone. Ja bym je sadziła tak grupami, ale naprzemiennie, żeby się powtarzały. Może dodać jeszcze szałwie i jeżówki, ale to moim zdaniem już koniec.

Za rabatą bylinową są rododendrony azalie, hortensje, trawy i tam mam być wysypane korą coby trawsko nie rosło.
A w bylinach mimo przesadzania jest trochę misz marsz starałam się na przemiennie floksy, michałki, irysy, trzy piwonie w grupce mam tam jeszcze w planie jednoroczne posadzić cynie, astry, aksamitki, lwie paszczki. Narobiłam rozsad to muszę gdzieś upchnąć. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w lecie. Zawsze można coś przesadzić w tym jestem dobra
Taką chciała bym tam wiejską rabatę która w lecie cały czas kwitnie i jest kolorowa.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 13:00, 23 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Mój cudaczny tamaryszek, którego nie potrafię ujarzmić w pełnym rozkwicie

rododendronowo azaliowa rabatka


____________________
Jola Moja glebo terapia
Kawa 14:21, 23 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięknie ci rośliny bujnęły
ale funkie to już naprawdę przesadzają
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kerii 14:52, 23 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
ślimaki będą miały co zjadać
____________________
Jola Moja glebo terapia
Kawa 14:53, 23 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
kerii napisał(a)
ślimaki będą miały co zjadać


eeee tam
moje to wypierdki przy twoich
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kerii 15:16, 23 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
poczekaj to i twoje urosną te olbrzymy to takie najzwyklejsze, oczywiście nie wiem ja się nazywają ale to moje pierwsze funkie. Te jak ja to nazywam szlachetniejsze znacznie wolniej się rozrastają choć te tu to w tamtym roku sadziłam z takich malutkich kłaczy z woreczka

____________________
Jola Moja glebo terapia
anbu 21:23, 24 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fajny masz ogródek, widać że sprawia Ci sporo frajdy a to najważniejsze
____________________
Ania Ogród Ani :)
Psiamama 23:26, 24 maj 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Tamaryszek jest cudny widziałam w niedzielę na żywo pierwszy raz to drzewko ale Twój jest wielgachny z sosną czarną to uważają bo to straszny śmieciuch ale naprawdę straszny. Tony igieł zrzuca ale ja mam już duże drzewo niestety a pozbyłabym się jej najchętniej.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
kerii 00:22, 25 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ten tamaryszek rośnie tam od wielu wielu lat w ciągle przycinany bo mi gałęzie włażą do garażu eM już się na niego szykował z siekierą ale obroniłam biedaka urocze są te jego kwiaty jak kwitnie a potem zielone delikatne listki jak igiełki
A co do sosny to nie pozwolę jej dużej urosnąć jeszcze rok dwa i poobcinam zostawię kilka gałązek w każdym razie taki mam plan
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies