Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 20:57, 29 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185

Na szczęście nie wszystkie rabatki tonęły w wodzie i ulewa nie zniszczyła świeżo zakwitłych irysów

____________________
Jola Moja glebo terapia
wrobelki 21:01, 29 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Witam, Przytuptałam tu za anbu zobaczyłam, że tak jak ja z okolic Krakowa jesteś bardzo fajny ogród u Ciebie u mnie aż takiej ulewy dziś nie było, za to ładnie podlało będę zaglądać do Ciebie
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
anbu 21:04, 29 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Oooo ja Cię jaka ulewa Mam nadzieję, że żadnych szkód nie macie :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 22:47, 29 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Psiamama napisał(a)
Tamaryszek jest cudny widziałam w niedzielę na żywo pierwszy raz to drzewko ale Twój jest wielgachny z sosną czarną to uważają bo to straszny śmieciuch ale naprawdę straszny. Tony igieł zrzuca ale ja mam już duże drzewo niestety a pozbyłabym się jej najchętniej.

To prawda i te igły sa prawie nie do wygrabienia. Cholery dostawaliśmy i w końcu ją w tym roku wycięliśmy w diabły.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 22:52, 29 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana napisał(a)

To prawda i te igły sa prawie nie do wygrabienia. Cholery dostawaliśmy i w końcu ją w tym roku wycięliśmy w diabły.

Ale moja sosenka jest jeszcze maleńka i raczej dużego drzewa z niej nie będzie

jeszcze nie wiem jak ale mam zamiar ją przycinać i nie pozwolić na wyrośnięcie dużego drzewa
____________________
Jola Moja glebo terapia
Zana 22:53, 29 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kerii napisał(a)

Dzięki nie jest to pokazowy i od linijki ogród a raczej jak ja, taki trochę nie poukładany ale kopię w nim zawzięcie i mam wielką satysfakcję z tego kopania i połamane paznokcie


Doskonale rozumiem satysfakcję z zawziętego kopania. Nie każdy ogród musi być doskonale wymuskany, takie trochę dzikie maja swój niezaprzeczalny urok. Róża na tle muru prezentuje się fantastycznie. Piękne kwiecie kwitnące obficie u Ciebie. Tamaryszka bardzo lubię, ale chyba trudno go ujarzmić. Nie raz widziałam ogromne piękne drzewa tamaryszkowe.

Zdjęcia ulewy porażające. Mam nadzieję, że bardzo dużych strat nie masz.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 23:25, 29 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Mam nadzieję, że straty będą nie wielkie skalniaka trochę przepłukało ale i tak jest cały do reorganizacji, rośliny kiedyś małe za bardzo się tam rozpanoszyły i całkowicie zakryły z trudem tam przytaszczone kamienie. A i trochę brak dyscypliny z mojej strony im pomógł zawsze szkoda było mi przycinać wyrywać i tak zarosły całość nie wspominając o trawie
Najwięcej ucierpiały kany i dopiero co wsadzone aksamitki mam nadzieje, że nie wszystkie spłynęły. Moja mama bardzo lubiła taki zestaw i z sentymentu nadal tak sadzę.
W sumie to najwięcej wody a raczej regularnego strumienia było na tej górce, niestety takie ukształtowanie terenu, że w czasie ulew woda właśnie tamtędy sobie leci i nie wiele na to mogę poradzić.
A tak wyglądał mostek przez który musiałam przejechać, żeby dotrzeć do domu


Czekaliśmy dwie godziny aż woda opadnie na tyle żeby się bardzo do auta nie wlało. Na szczęście takie ulewy są nie częste więc da się z tym żyć.
____________________
Jola Moja glebo terapia
malkul 23:29, 29 maj 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
o jesny ale potop
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Psiamama 23:55, 29 maj 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Groźnie to wyglądało to i tak dobrze, że tylko takie straty...
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
kerii 00:20, 30 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
wrobelki napisał(a)
Witam, Przytuptałam tu za anbu zobaczyłam, że tak jak ja z okolic Krakowa jesteś bardzo fajny ogród u Ciebie u mnie aż takiej ulewy dziś nie było, za to ładnie podlało będę zaglądać do Ciebie

Witam u mnie i zapraszam
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies