Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

anna_studio 18:53, 27 lut 2015


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Mam
Na pamiątkę...

Buziaki...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Margo 21:04, 27 lut 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
ana_art napisał(a)


a tutaj zgodna z projektem jest śliwa wiśniowa i świerk za hortkami




Aniu, napisz mi proszę ile lat ma Twoja śliwa wiśniowa ? Czy ją jakoś tniesz ? i mniej więcej na jakiej wysokości zaczyna sie korona ? wygląda na dość nisko a wygląda pieknie. Pytam bo też mam 2 szt, ale góra słabo sie rozrasta. Mam je 3 lata i nie wiem w zasadzie, czy i jak ją ciąć. I też nisko mam koronę, co mnie irytuje, ale teraz patrząc u Ciebie wygląda to fajnie.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję wygranej i publikacji
____________________
Gosia
ana_art 21:48, 27 lut 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Margo napisał(a)


Aniu, napisz mi proszę ile lat ma Twoja śliwa wiśniowa ? Czy ją jakoś tniesz ? i mniej więcej na jakiej wysokości zaczyna sie korona ? wygląda na dość nisko a wygląda pieknie. Pytam bo też mam 2 szt, ale góra słabo sie rozrasta. Mam je 3 lata i nie wiem w zasadzie, czy i jak ją ciąć. I też nisko mam koronę, co mnie irytuje, ale teraz patrząc u Ciebie wygląda to fajnie.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję wygranej i publikacji

historia śliwy zaczęła się w lipcu lub sierpniu 2012, to był mały badylek (ona nie jest szczepiona)
w maju 2013 wyglądała tak

wówczas jeszcze nic z nią nie robiłam

3.05.2014 wyglądała tak


w maju 2014 po kwietnieniu pierwszy raz ją przyciełam i po cięciu była szczuplutka


by w sierpniu 2014 wyglądać tak (przyrosty po cięciu mają od 1 do 1,5m)

wrzesień 2014


gałęzie zaczynają się na wysokości około 1,20, ale w planach mam wycięcie dwóch od doły by wydłużyć pień. Trzeba ją ciąć w maj po kwitnieniu. Mam nadzieję że pomogłam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Margo 22:19, 27 lut 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Bardzo pomogłaś , dziękuję
Tylko się upewnię: to cięcie w maju polegało tylko na skróceniu gałązek ?
Nawozisz ją czymś ? Moje mają tyle samo lat co Twoja, a są połowę mniejsze
____________________
Gosia
ana_art 22:37, 27 lut 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Margo napisał(a)
Bardzo pomogłaś , dziękuję
Tylko się upewnię: to cięcie w maju polegało tylko na skróceniu gałązek ?
Nawozisz ją czymś ? Moje mają tyle samo lat co Twoja, a są połowę mniejsze
tak gałęzie przycinałam 'na oko' tak nad 3-4 liściem. niczym nie nawoże ich ale cała reszta wokół dostaje więc siłą rzeczy i śliwa ma co jeść
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
as226 23:03, 27 lut 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
ana_art napisał(a)
wiecie ja myślę, że im miejsca zabrakło w numerze w poprzednich gdzie były prezentowane 'wygrane' ogrody było na 4 stronach... miało być 11 zdjęć jest 8 malutkich. Nie przejmuję się bardzo, jednak mam niesmak...
a tu foty które w pierwszej wersji wybrali z 30 wysłanych













Gratuluje publikacji Ogród cudowny, zdjęcia również pozdr
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Madzenka 07:23, 28 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
Pleśń pośniegowa?


IPO już sygnalizował. Nie czytalaś?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:32, 28 lut 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ana czytam cały czas dyskusję nt nagrody.
Czym Ty sie dziewczyno przejmujesz? Przecież zawsze będzie drażnić innych, ze masz piekny ogród, wspaniałą rodzInę, że stac Cie na wczasy. Jak sie nie będa mieli już do czego przyczepić to powiedzą, że masz nieodpowiedni kolor oczu.
Słuchaj tylko tych wypowiedzi, ktore są korzystne dla Ciebie, kumuluj tylko dobra energie.

Przez lata pracy w dużych firmach, bycia pod prąd, wyrażania wprost swoich opinii byłam p podawana krytyce, plotkom pomówieniom i donosom . Nauczyłam się unikać ludzi, ktorzy żle mówią o i innych (bo prędzej czy późnej o mnie też będą złe mowić), spędzać czas tylko z ludżmi pozytywnie nastawionymi do swiata. Puszczam mimo uszu krytykę i negowanie mojej osby. Jesli komuś nie podoba sie moj dom, mój ogrod zaprojektowany przez architekta krajobrazu niech sie nie patrzy Mnie to ani ziębi ani chłodzi. Tylko politycy muszą być przyzwyczajeni do stałego ataku. My maluczcy mozemy sobie nic z tego nie robic i byc po prostu szczęśliwymi i cieszyc sie naszym ogrodem i zyciem. Głowa do góry i nie czytaj negatywnych komentarzy! My uwielbiamy Twoj ogród, wiemy ile pracy i serca włożyłaŚ w jego stworzenie i tylko nas słuchaj :
Miłego dnia i szkoda, ze sie nie zobaczymy na Gardeni

Pokaz więcej zdjeć i pokaż Twoja wiosne
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marta_d 07:57, 28 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Zgadzam się z przedmowczynia w zupełności ot taką ludzka natura, zawsze znajda się krytykujący.. a jakie to ma znaczenie czy projekt jest gotowy czy robisz go sama?! Tylko Ty wiesz ile trzeba ciężkiej pracy włożyć aby stworzyć wszystko od A do Z , samo się nie zrobi, nie zasypiasz w ugorze i nie budzisz się w bajkowym ogrodzie. Nie przejmowalabym się opinią małych, zakompleksionych ludzików
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ana_art 08:13, 28 lut 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Ana czytam cały czas dyskusję nt nagrody.
Czym Ty sie dziewczyno przejmujesz? Przecież zawsze będzie drażnić innych, ze masz piekny ogród, wspaniałą rodzInę, że stac Cie na wczasy. Jak sie nie będa mieli już do czego przyczepić to powiedzą, że masz nieodpowiedni kolor oczu.
Słuchaj tylko tych wypowiedzi, ktore są korzystne dla Ciebie, kumuluj tylko dobra energie.

Przez lata pracy w dużych firmach, bycia pod prąd, wyrażania wprost swoich opinii byłam p podawana krytyce, plotkom pomówieniom i donosom . Nauczyłam się unikać ludzi, ktorzy żle mówią o i innych (bo prędzej czy późnej o mnie też będą złe mowić), spędzać czas tylko z ludżmi pozytywnie nastawionymi do swiata. Puszczam mimo uszu krytykę i negowanie mojej osby. Jesli komuś nie podoba sie moj dom, mój ogrod zaprojektowany przez architekta krajobrazu niech sie nie patrzy Mnie to ani ziębi ani chłodzi. Tylko politycy muszą być przyzwyczajeni do stałego ataku. My maluczcy mozemy sobie nic z tego nie robic i byc po prostu szczęśliwymi i cieszyc sie naszym ogrodem i zyciem. Głowa do góry i nie czytaj negatywnych komentarzy! My uwielbiamy Twoj ogród, wiemy ile pracy i serca włożyłaŚ w jego stworzenie i tylko nas słuchaj :
Miłego dnia i szkoda, ze sie nie zobaczymy na Gardeni

Pokaz więcej zdjeć i pokaż Twoja wiosne

NIE PRZEJMUJE SIĘ!!!!
przywykłam do krytyki podobnie jak Ty To co napisałam to raczej w ramach ciekawostki przyrodniczej... a nie użalania się
Najważniejsze że JA uwielbiam swój ogród, bo przecież tak ma być Ostatnio rozmawiałam ze znajomą w realu o ogrodzie i stwierdziła że jestem szurnięta, a ja że dobrze mi z tym szurnięciem
Wiosna hmmmm miałam iść dzisiaj posprzątać odrobinę a tu mówią że od środy ochłodzenie i do -7 w nocy, no jak żyć... chyba pójdę i pąki kwiatowe w bergeniach poprzykrywam fruwającymi po ogrodzie pąkami hortensji
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies