Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Bogdzia 19:34, 31 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)

no niestety nic mi się nie powiększyło ale wykorzystałam przerobioną zawijasową, irysy są na części gdzie jest hakone


Się zachwycam , pięknie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Jana 21:21, 31 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
podobają mi się Twoje hortensje, zwłaszcza te, które sie przebarwiają..jestem na ich kupnie.. wiem, że masz kilka gatunków. Z perspektywy czasu, które według Ciebie są najładniejsze i jak nazywają się te, które się przebarwiają? ostatnie pytanie - czytałam, że posadziłaś je co ok. 50-60 cm, czy zmieniłabyć rozstaw i ile masz sztuk w jednej grupie? dziękuję za odpowiedź
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Enya73 21:34, 31 mar 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Wow, widowiskowy przedogródek
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 23:46, 31 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 09:55, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Ana pisałam na pv, wiesz kiedy Patyki mają już prawie listki siedzą w doniczkach w nieogrzewanym pokoju z duużą ilością światła. Dziś wkleję u siebie jak pieknie je zapakowałaś
rzeki krokusów i irysów u Ciebie szalenie widowiskowe u mnie wszystkie przekwitły ale zaczęły narcyze maluszki tet a tet
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
kitek81 19:12, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ana, super cebulowe kwitną
rabata zawijaskowa mi się podobał, że nawet chciałam skopiować, ale ta jest jeszcze piękniejsza!
qrcze za dużo Waszych rabat mi się podoba!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
nicol21 21:43, 01 kwi 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Zawijaskowa będzie się mega fajnie prezentować znów tego lata. Bardzo udana przemiana. Czekam z niecierpliwością na ferię cebulowych... już zaczęły.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ana_art 22:26, 01 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MirellaB napisał(a)
Witaj ☺ Piękny ogród - dobrze, że jest wizytówka, bo ilość stron ogromna.
Mam do Ciebie pytanie odnośnie trawy miskant morning light. Mam do zrobienia rabatę na której rosną hortensje ogrodowe. Posadziłam 5 szt.kulek trzmielinowych na pniu wys.1,20, oczywiście będą trochę wyższe jak kulki się rozrosną. Między nie chce posadzić trawę ML. Zastanawiam się czy ona nie zasłoni kulek. Czytałam, że dorasta do 1,60. Co o tym sądzisz?
Może polecisz mi inną niższą trawę, ale nie rozplenice, bo tam trawa musi mieć pokrój strzelisty, a nie rozłożysty.
Zajrzyj proszę do mojego wątku str.19 projekt rabaty, a str.70 zdjęcie rabaty z hortensjami i kulkami.
I jeszcze jedno pytanie, czy trawa nie będzie wchodziła w korzenie hortensji i nie będzie im przeszkadzała rosnąć?
Możesz mi pomóc rozwiązać moje wątpliwości?☺


wizytówka jest z 2013, przez rok roślinkoi poszły mocno w górę i wszeż nie mam czasu pozmieniać fotek na te z 2014.
co do Ml to ja bym z nich zrobiła plecy dla tych kulek, a nie sadziła na przemiennie, one wbrew pozorom potwory rosną. Niżze trawy hmmm poza rozplenicami nie mam nic innego o tej wysokości.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 22:27, 01 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Edit napisał(a)
Czy runiankę tak samo ukorzeniasz jak trzmielinę. Pisałaś kiedyś, że trzmielinę wkładasz w ukorzeniacz i prosto do ziemi a z runianką robisz to samo? Śliczna ta runianka u Ciebie
Zazwyczaj tak, chociaż zdarzało mi się wkładać przyciętą runiankę bez ukorzeniacza ale nie stosu tego lepiej z ukorzeniaczem myślę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 22:30, 01 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Jana napisał(a)
podobają mi się Twoje hortensje, zwłaszcza te, które sie przebarwiają..jestem na ich kupnie.. wiem, że masz kilka gatunków. Z perspektywy czasu, które według Ciebie są najładniejsze i jak nazywają się te, które się przebarwiają? ostatnie pytanie - czytałam, że posadziłaś je co ok. 50-60 cm, czy zmieniłabyć rozstaw i ile masz sztuk w jednej grupie? dziękuję za odpowiedź

oj to trudne pytanie obstawiałabym dwie odmiany limelight i vanilla. Nie potrafię jednak wybrać
hortensje mam posadzone co 70 cm i myślę że spokojnie można sadzić co metr dla uzyskania efektu ścianki
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies