Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

bacowa 21:51, 06 lut 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Falstaff taki wielki rośnie ?
Kasya 07:27, 07 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
A ja ci do żółtego polecam rhapdody in blue
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ana_art 13:27, 07 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kasya napisał(a)
A ja ci do żółtego polecam rhapdody in blue
ona jest piękna własnie myslałam o takim intensywnym fiolecie pomieszanym z żółtym Thomasem i Pilgrim na białej ścianie od wiaty
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:34, 07 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Gana do Graham i Pilgrim musisz kupić róże bez króli czerwieni, czyli tylko szlachetne purpury , burgundy
Proponuje
1.w nogi Munstead Wood
2. Na równi z twoimi różami: William Szekspir i Tradescant (bywa niższa, nie wiem od czego to zależy)
3. W plecy Falstaff - na poczatku niższy, potem ma zwykle 1,5 M

Ale pomysł jeszcze na połaczeniu z bielą lub z budyniowym kolorem - ja własnie w ten sposób planuje osłabić Golden Cellebration- dodałam do niej Jude the Obscure, Claire Asutin, Artemis

Testuje jeszcze róże o ciut jaśniejszym odcieniu : Young Lycidas, Royal Jubilee ale opinie wydam za rok...

dzięki, ale myslałam bardziej o tonacji fioletowej nie burgundowej
Munstead Wood, William Szekspir mam na przedpłociu
Nie wiem dlaczego ale u mnie w tym roku i graham i golden celebration porosły aż do pergoli czyli ok 2 metrów. Muszę poczytać jak je przyciąć na wiosnę

Raczej wypadną mi tam moje szczepione długo było ciepło i ich nie przyginałam, raptem chywycił mróz i już nie udało mi sie ich przygiąć, widzę ze nie wyglądają za ciekawie więc penie się z nimi pożegnam, dlatego myślę by w ich miejsce dać coś we fiolecie, będzie golden celebration, graham thomas, pilgrim i coś fioletowego mi się do tego komponuje
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:34, 07 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ren133 napisał(a)
Ana
Podbijam pytanie o pryskanie tujek pinivitem Kiedy? Plissss
jak ruszą wiosną spokojnie masz czasu kupę jeszcze
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:35, 07 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
malkul napisał(a)
Ana macham
odmachowywuje
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:35, 07 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bratka napisał(a)
Masz prześliczny ogród, można czerpać garściami inspiracje
dziękuję, jeśli coś Ci się podoba to inspiruj się
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:38, 07 lut 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MiloslawaIwaniecPlizga napisał(a)
Fajna lekturka na temat jak ciąć horki pietrowo-tak sobie przytnę.Najbardziej uwielbiam Vanille Fraise i taką sobie jeszcze dokupię

Mam pytanie

-gdy robiłas obwódki z bukszpanu to czy kupowałaś jakąś szczególną odmiane sadzonek?Niedawno gdzies obiło mi sie o uszy w TV ,że jest odmiana dorastająca do nawet 3metrów i niższa dorastająca do metra.Nazw niestety nie zapamietałam ani nie zanotowałam

Czy po prostu wziełas sadzonki"jak leci"-wiadomo,że można je skontrolować cięciem.

-co ile sadziłas sadzoneczki bukszpanu by uzyskac w miare szybko efekt gestej obwódki?

Myślę o dosadzeniu kilku topiarków bukszpanu i zrobieniu obwódek w jednym miejscu;obecne topiarki które mam dały fantastyczny efekt zimą i sprawiły,że ogród "żył" i cieszył zielenią,więc dosadzenie bukszapnu wprost mnie kusi

Pozdrawiam

hmmmm kupowałąm bukszpany, nie przypominam sobie by miały jakąś specjalną odmianę, sadziłam tak by gałązki delikatnie się ze sobą łączyły, wtedy efekt obwódki jest szybszy. Jak masz cierpliwość mżesz posadzić żadziej i przycinać oraz czekać aż się same zagęszczą.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Agania 13:51, 07 lut 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ana_art napisał(a)
a tak przy okazji 4 lata

05.2011


09. 2011


09. 2015

Zachwycam się....ale zmiana....takiej ilości i tak wielkiej hakone u nikogo nie widziałam....szacun Ann za wielką pracę i artyzm
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
LenaMagda 15:24, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ann dołączam do wielbicieli Twoich hakonek, są niesamowite
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies