Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Madzenka 22:13, 04 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aaaaa.... Myślałam że są jednolatkami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 22:15, 04 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
paola1a napisał(a)
Aniu czy te żurawki które masz pod hortensjami koło domku dla dzieci to southern comfort? Pytam bo na takie mi wyglądają i czy one rosną u Ciebie na słonću? Ja swoje posadziłam w półcieniu bo podobno się przypalają ale jeśli dają radę u Ciebie na słońcu to ja też bym chętnie widziała je u siebie w innym miejscu

Dołączam do pytania o żurawki. Syla poleca na słońce Marmelade (z takich pomarańczowych). Szukam czegoś o mniej pokarbowanych liściach niż marmoladki.
Powojnik rzeczywiście "mikry" Dobrze, że nie pokazałam moich, posadzonych godzinę temu - ledwo parę listków mają...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 22:16, 04 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
to chyba southern comfort, mają duuże liscie, rozsną w słońcu. W tamtym roku byly sadzone i teraz wybujały tak, że muszę trawy zza nich wykopać bo je całe załoniły

Zadawałam pytanie, kiedy Ty już odpowiadałaś Dzięki
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ana_art 22:19, 04 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ja dzisiaj widziałam Perovską i dumam czy i gdzie u mnie ją wsadzić...
Przy okazji wizyty w serwisie zajechałam do ogrodniczego w ktorym jeszcze nie byam i kupiłam 12 stip na rabatę z bukszpanami, tylko jest mały problem, bo rabata bukszpanowa się dopiero robi.... nigdzie u siebie nie mogę kupić 2 kulek bukszpanowych, a do stolycy jakoś mi nie po drodze w najbliższym czasie
wczoraj udało mi się prysnąć bukszpany mospilanem bo wylęgły się zarazy i kapustki zaczeły robić. Liczę, że od czwartku nie będzie padać i zrobie topsin i ortus. Jak myslicie ile trzeba zrobic przerwy pomiędzy jednym a drugim opryskiem?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 22:26, 04 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Wieloszka napisał(a)

Zadawałam pytanie, kiedy Ty już odpowiadałaś Dzięki
aaaa widzisz miałam na poczatku drogi ogrodowej marmelady, ale mi padły... a ładne są ale faktycznie bardziej'pokręcone..
tutaj southern comfort z 1,5tygodnia temu

teraz są duuużo większe
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
reni 22:27, 04 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
A ja właśnie zamówiłam sobie Perovską ... kupowałam na allegro tawuły i przy okazji skusiłam się na nią
____________________
Ogród... reni
Wieloszka 22:41, 04 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
a ja dzisiaj widziałam Perovską i dumam czy i gdzie u mnie ją wsadzić...
Przy okazji wizyty w serwisie zajechałam do ogrodniczego w ktorym jeszcze nie byam i kupiłam 12 stip na rabatę z bukszpanami, tylko jest mały problem, bo rabata bukszpanowa się dopiero robi.... nigdzie u siebie nie mogę kupić 2 kulek bukszpanowych, a do stolycy jakoś mi nie po drodze w najbliższym czasie
wczoraj udało mi się prysnąć bukszpany mospilanem bo wylęgły się zarazy i kapustki zaczeły robić. Liczę, że od czwartku nie będzie padać i zrobie topsin i ortus. Jak myslicie ile trzeba zrobic przerwy pomiędzy jednym a drugim opryskiem?

Toż to są żurawy, a nie żurawki Chyba jednak za duże liście dla mnie, co nnie zmienia faktu, że są piękne!
U mnie perovskia przemarzła i zgniła, nie wiem w jakiej kolejności U Marzenki daje radę.
ALeż optymistka z Ciebie - od czwratku nie będzie padać Też bym tak chciała
Topsin można mieszać z ortusem? Bo przez te ciągłe deszcze u mnie wszystkie opryski spóźnione O przerwę między opryskami pytałam kiedyś IPO, ale... chyba nie dostałam odpowiedzi, więc staram się pryskać nie częściej niż raz w tygodniu.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Madzenka 22:55, 04 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
a ja dzisiaj widziałam Perovską i dumam czy i gdzie u mnie ją wsadzić...
Przy okazji wizyty w serwisie zajechałam do ogrodniczego w ktorym jeszcze nie byam i kupiłam 12 stip na rabatę z bukszpanami, tylko jest mały problem, bo rabata bukszpanowa się dopiero robi.... nigdzie u siebie nie mogę kupić 2 kulek bukszpanowych, a do stolycy jakoś mi nie po drodze w najbliższym czasie
wczoraj udało mi się prysnąć bukszpany mospilanem bo wylęgły się zarazy i kapustki zaczeły robić. Liczę, że od czwartku nie będzie padać i zrobie topsin i ortus. Jak myslicie ile trzeba zrobic przerwy pomiędzy jednym a drugim opryskiem?

Wg mnie tydzięń. Gdy jakaś straszna zaraza opanuje rośliny to można interwencyjnie co 3 dni - na robale

Rozmawiałam z Panem J nt odstępu pomiedzy Tospin a Mospilan, powiedzial że mozna jednoczesnie. Bardzo ważny jest po tych długich opadach Topsin a u mnie mszyce zaatakowaly buki i róże , więc jednego dnia dostały i jedno i drugie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:57, 04 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mam perovskie i ją uwielbiam. Polecam na takie same stanowisko jak lawenda. Warto jednak sadzić za czymś co jej przesłoni brzydkie nóżki...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Joaska 09:56, 05 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Miałam perovskie, ale mi zdechła, sama nie wiem czy się na nia skusze po raz drugi , kusi mnie bo piękna jest, ale chyba za delikatna na moje warunki, w tym roku testuje barbulę, zobaczę jak sobie poradzi.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies