Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Co do donic na tarasie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co do donic na tarasie?

pawel_s 07:57, 28 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Kochani doradźcie.
Mam na tarasie 2 donice drewniane (25*60 cm) z pergolami wys. 1.2 m.
Co mogę w nich posadzić aby ładnie się pięło. Miejsce jest dość nasłonecznione.

Dzięki
ANNA1976 09:07, 28 kwi 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Powojniki
____________________
Ogród pod sosnami
anitan 09:19, 28 kwi 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
wiciokrzew, winobluszcz
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
pawel_s 07:51, 29 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Dzięki a jakaś róża pnąca da sobie radę w takiej donicy?
Gardenarium 10:12, 29 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tu nie chodzi o to, że ma dać sobie radę Chodzi o to, żeby zapewnić jej jak najlepsze warunki żeby wspaniale rosła Daj obornika, próchnicy, posadź nieco głębiej a będzie rosła i wspaniale kwitła, ale to na jakiś czas, róze nie w gruncie, nie będzie wieczna. Wymiana co kilka lat.

Do rózy dodaj jakieś trawki, byliny w niższym piętrze, sama róża w donicy plus powojnik to będzie goło i niewesoło
Z czym sadzić róże?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/196-roze-w-pojemnikach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej

A tak poza nawiasem, jeśli prosisz o podpowiedź wysil się chociaż trochę i wklej jakieś zdjęcie, jak to w ogóle wygląda. Doradzanie w ciemno nie ma sensu najmniejszego. Można wymieniać wszystkie pnącza, ale czy o to chodzi? Doradzać należy mądrze, do danej sytuacji a nie strzelać może to, może tamto. Ja jestem takiego zdania, a na doradzaniu to ja się znam W końcu prawie 6 lat to robię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_s 12:29, 29 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Już naprawiam swój błąd
Chodzi o taką donicę (podobna do tej)
[zdjęcie zmoderowane]
Gardenarium 12:31, 29 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ale wiesz że nie wolno wklejać nie swoich zdjęć Pokaż swój balkon.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:33, 29 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podlinkowałam więc masz w czym wybierać, na kratkę pnącza a w skrzynię trzmielinę pienną na niewysokim pniu a nawet dwie, a pod nimi kocimiętki plus turzyca Evergold, Na wiosnę wsadź krokusy fioletowe. I tulipany burgundowe.

Clematis Niobe lub Warszawska Nike. róże bladoróżówe. Pnące i po sprawie. Jak się zmieści, daj jeszcza do zwisania coś, fajne bluszczyki jakieś z giełdy kup.

Gdybyś dał zdjęcie swojego zakątka, już dawno byś miał narysowane co i jak i byś sadził, a tak to jadę na majówkę. Pa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_s 13:14, 29 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24

Nie wstydzę się ale mam do balkonu w tej chwili 650 km wiec jest problem z jego sfotografowaniem...

Ale jak wrócę to na pewno wrzucę fotki...

Dzięki pozdrawiam
Gardenarium 10:40, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Masz już podpowiedź więc skorzystaj i nie musisz wstawiać fotek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies