Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Ogród na gruncie gliniastym, wysoki poziom wody gruntowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na gruncie gliniastym, wysoki poziom wody gruntowej

Gohs 14:00, 28 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2016
Posty: 5
Dzień dobry,

Jestem świeżo upieczoną posiadaczką działki, na której planuję zbudować dom i założyć ogród. Z budową problemu nie będzie bo sama jestem inżynierem, ale wiedzy ogrodniczej jeszcze mi brak, stąd mój post
Zleciłam wykonanie badań geologicznych i z pierwszej opisowej analizy wynika, że mamy do czynienia z warstwą 30cm hummusu a pod spodem 4 metry gliny, najprawdopodobniej twardoplastycznej... Do tego dochodzi wysoki poziom wody gruntowej i brak możliwości odprowadzenia wody do kanalizacji. Pytanie: jak skutecznie odwodnić teren ogrodu i przede wszystkim gdzie tą wodę odprowadzić?
Działka jest szeroka na 20m i długa na 55m. Tylna granica działki jest podniesiona o około metr w stosunku do jej frontu.
Gardenarium 19:37, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest już taki wątek, post wkleiłąm tutaj,poczytaj może czegoś się dowiesz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2324-ogrod-na-podmoklym-gliniastym-terenie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies