Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Balkon z wystawą południowo - wschodnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Balkon z wystawą południowo - wschodnią

malgorzata_z... 12:18, 29 kwi 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Witam,
chciałabym sobie trochę upiększyć balkon...
Balkon jest od południowego-wschodu i latem mniej więcej do godziny 12-13 jest nasłoneczniony. Jestem zupełnym nowicjuszem w dziedzinie zieleni w związku z tym może ktoś mi pomoże - jakie rośliny mogłabym sobie sprawić, żebym poczuła choć trochę natury w bloku dodam, ze wszystkie rośliny intensywnie kwitnące odpadają - jestem uczulona ( baaardzo uczulona - mam wstrząs anafilaktyczny za sobą ) na jad os i pszczół dlatego wolę ich nie zachęcać do wizyty na moim balkonie

z góry dziękuję za pomoc
Gosia (ogrodniczka amatorka)
Gardenarium 12:23, 29 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie balkonu, ile jest miejsca i jakie są mozliwości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_z... 13:57, 29 kwi 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Wymiary 130cm x 270

Alfaro 16:19, 29 kwi 2016

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 40
Witaj
A myslałas o trawach. Może Miskanty jakies. Zielone tło, kwiatostany nie przyciągają pszczół. Mało wymagające. Można z tego zrobić fajny zielony parawan.


____________________
Niemozliwe to jest zrobić jajko z jajecznicy
malgorzata_z... 18:02, 29 kwi 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Dziękuję za odpowiedź
Też myślałam o trawach lub turzycach...
A jakieś konkretne polecasz? Skoro nie będzie kolorowych kwiatów to może jakieś urozmaicenie kolorystyczne jeśli chodzi o samą zieleń. No i trawy "idą" w górę więc byłaby to "górna" frakcja" , a coś na niższe piętra?
malgorzata_z... 09:53, 01 maj 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Jestem po pierwszych zakupach - na razie zaopatrzyłam się w donice - dwie skrzynie 60x40x38 cm z pergolkami i jedno korytko 80x20 cm. Dziś zabieramy się z mężem za malowanie raczej nie jesteśmy zawodowymi malarzami ale pogoda u nas piękna , słoneczko świeci więc miło będzie sobie na balkonie posiedzieć
Kilka pytań mam w związku z tym:
1. Donicę od środka wyłożyć folią czy jeszcze dodatkowo styropian? Czytałam w wątkach o donicach drewnianych historię "mercedesów" i zastanawiam się co mam zrobić ze swoimi?
2. Następnie będzie kwestia ziemi - czy zwykła ziemia uniwersalna wystarczy? Czy musiałabym zainwestować w coś więcej?
3. No i ponawiam prośbę o podpowiedź w kwestii roślin...miskanty oczywiście będą , jakaś kolorowa trzmielina ale co jeszcze?
deszczowymaj 10:14, 01 maj 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj Małgosiu
Będę Ci kibicować w Twoich poczynaniach balkonowych
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_z... 18:43, 02 maj 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
A masz w nadmiarze? to ja chętnie przygarnę i będę kochać jak własne dużo mi nie trzeba . Już piszę na pw
malgorzata_z... 19:38, 02 maj 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
deszczowymaj napisał(a)
Witaj Małgosiu
Będę Ci kibicować w Twoich poczynaniach balkonowych


Dziękuję widziałam , ze też balkonik sobie zazieleniłaś no to duchowe wsparcie od Ciebie jest dla mnie tym bardziej cenne
Dominika11 07:33, 04 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj serdecznie
widzę, że Joasia już u Ciebie byłą - ona jest dobra w balkonowych sprawach - napewno coś Ci doradzi

a poza tym polecam program w TV Twój kawałek ogrodu tak są różne inspiracje typowo balkonowe

Bedę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies