Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Sadzenie roślin przy ścianie budynku

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzenie roślin przy ścianie budynku

sullifan 12:16, 01 maj 2016

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Witam

Ostatnio dowiedziałem się, że sadzenie drzewek blisko ściany budynku może powodować, że roślina nie będzie się właściwie rozwijać, a nawet usychać
Chciałbym zapytać Was czy to prawda, czy macie z tą kwestią jakieś doświadczenia. Ostatnio zaobserwowałem, że rzeczywiście od strony ściany budynku roślina ma suche gałązki/igły.

Co myślicie o tym problemie?

Gardenarium 08:40, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj problemem jest raczej szmata pod kamykami i brak powietrza które powinno dotrzeć do korzeni.

W tym akurat przypadku przyczyną dodatkową może być to, że roślina jest pod dachem, a ponieważ to iglak, to transpiruje także zimą, być może nie dostał odpowiedniej dawki wody chociażby, także dawka wysokiej temperatury od ściany domu. Kilka przyczyn powoduje ten stan. Odgrzeb nasadę pnia i sprawdź czy nie gnije.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sullifan 12:14, 07 maj 2016

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Gardenarium napisał(a)
Tutaj problemem jest raczej szmata pod kamykami i brak powietrza które powinno dotrzeć do korzeni.

W tym akurat przypadku przyczyną dodatkową może być to, że roślina jest pod dachem, a ponieważ to iglak, to transpiruje także zimą, być może nie dostał odpowiedniej dawki wody chociażby, także dawka wysokiej temperatury od ściany domu. Kilka przyczyn powoduje ten stan. Odgrzeb nasadę pnia i sprawdź czy nie gnije.


odsłoniłem korzenie, wyciąłem szerszy otwór we włókninie tak aby cała bryła korzeniowa była odkryta
Pień jest z tego co widzę ok, nic nie gnije


Drzewko jest obok tarasu, ale nie jest nad nim dach, jest oddalone ok 2m od dachu i tarasu

Pytanie czy teraz czekać i obserwować co będzie dalej czy też jak najszybciej mimo wszystko przesadzić aby nie zniszczyć całego drzewka

Podpada mi ta ściana, bo jedem mały kulisty iglak już usechł w tamtym miejscu, ten w tle na zdjęciu też ma już suche igły od strony ściany, no i ten większy z przodu - także schnie przy ścianie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies