Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Matka 23:38, 19 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
czy ziemia do hortensji jest taka sama jak do iglaków?
____________________
U Matki
Gardenarium 22:04, 20 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może być, lekko kwaśna, ale to zależy od gatunku hortensji.
H.macrophylla w kwaśnej wybarwia się na niebiesko, zależy jaki chcesz mieć kolor kwiatów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:05, 20 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
aha,ok
____________________
U Matki
monteverde 22:14, 20 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Andrzeju,te co przyginasz wiosną,to do następnej wiosny trzymasz w ziemi nie odcinając? a te letnie?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Andrzej 11:40, 24 sty 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40
Witam. Tak, te przygięte trzymam w ziemi do następnej wiosny nie odcinając. A te letnie wsadzam na miejsce stałe albo do doniczki i do ludzi.

____________________
Pozdrawiam Andrzej.
grama 17:21, 04 lut 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Moja zeszłoroczna sadzonka wierzchołkowa. Właśnie przeniosłam do ciepłego pomieszczenia.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gabriela 18:25, 15 mar 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A ja rozmnażam hortensje ogrodowe ( te których się nie obcina na wiosnę) z sadzonek zielnych - w maju obcinam sadzonkę tak żeby miała czubek i dwie pary liści, obcinam je nożyczkami do 1/3 ( bez wierzchołka), zanurzam koniec w ukorzeniaczu, potem do doniczki z ziemią, gdzie się hortensje ukorzeniają. Na zimę wsadzam z doniczką do szklarenki i okrywam włókniną. Wiosną sadzę na upatrzone miejsce.
Takie są u mnie na zdjęciu już przekwitają, robią się zielone:

Teraz nie mam jak wkleić zdjęcia z zeszłego roku, gdzie są w pełni kwitnienia na niebiesko.
Tylko nie pytajcie, co robię żeby były takie niebieskie. W tym miejscu takie urosły i już, mimo że pierwsze kwiaty były majtkowo różowe. Gdzie indziej, rozmnożone z innej sadzonki są różowe i też dobrze. Zależy to jak wiadomo od odczynu ziemi, widać mam różny w różnych miejcach.



Z siedmiu krzaków hortensji ogrodowej, które mam, żadnego nie kupiłam. Przyznaję się tylko do zakupu drzewiastych - Anabelle, bukietowych - Grandliflora i Pinky Winky, no i pnących. Pewnie też udałoby się je rozmnożyć przez sadzonki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Danusza 18:32, 15 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
Gabrysiu jesteś czarownicą! tobie z kijka kwiat wyrasta!
ja nie mam takich zdolności i zazdroszczę ci!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
monteverde 23:08, 15 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabrysiu piękne te hortensje, mnie się podoba ten kolor przekwitających, ścinam czasami, wieszam główką do dołu i susze na bukiety zimowe, super wyglądają, Andrzej pokazywał nam metodę przykopywania pędów, widać jedna i druga dobra)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 19:03, 16 mar 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Danusza, nie z kija tylko z kawałka pędu, gwarnatuję że i Tobie wyjdzie, żadne tam czary, tylko liście trzeba przyciąć, bo inaczej więdną, tracą tugor i sadzonki nie chcą się ukorzeniać. Hortensja potrzebuje bardzo dużo wody, ma miękkie liście, zresztą to nawet wynika z jej nazwy łacińskiej - hydrangea.
Ja też robię bukiety z suszonych hortensji, z wszystkich odmian jakie mam. Dodaję je do wieńców na groby na Wszystkich Świętych, pięknie wyglądają.
Żeby miały tak dużo kwiatów, owijam je na zimę grubą włókniną, coby nie przemarzły pąki kwiatowe.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies