Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

iwka 13:01, 10 lip 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Z obserwacji wynika chyba, że bezpośrednio do ziemi łatwiej się ukorzeniają, muszę tak zrobić.
Wiosną patyczki trzymałam w wodzie, szybko puściły ładne listki, jednak równie szybko one uschły i nic z tego nie wyszło

Bogda u Ciebie to widzę całą plantację patyczków
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kitek81 22:00, 11 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
brawo za ukorzenione patyki horti
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Matka 12:55, 20 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A czy można rozmnażać Anabelkę z części zielonych?odcinek z piętką czy ciachnięty?i czy teraz jeszcze można?bo ja chcę się przymierzyćtylko boję się, że się nie uda i pozbędę moich młodziaków kwitnienia w tym roku
____________________
U Matki
Sebek 13:12, 20 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bogda - jak nie kwitną to możesz spróbować, mnie się ukorzeniły. Jednak o wiele lepiej się ukorzeniają jak są półzdrewniałe - bo teraz to raczej są giętkie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 16:22, 20 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Półzdrewniałe mówisz?ale takie od góry cięte?czy z piętką?ja ciachnęłam takie teraz, a nóż widelec
____________________
U Matki
niezapominajka 09:07, 18 sie 2014

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
Kilka stron wcześniej pokazywałam hortensje, które rozmnożyłam w tym roku wsadzając na przełomie marca i kwietnia do gruntu. Wyobraźcie sobie że jedna z nich już zakwitła! Nabrałem takiej ochoty na ich rozmnażanie, że tak z ciekawości zrobiłam 2 tygodnie temu sadzonki z pędów-ciekawe czy się przyjmą przed zimą. ..
Matka 21:14, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A jak długo trwa ukorzenienie się hortek z półzdrewniałych sadzonek?dziisaj powtykałam takowe i dumam jak długo trzeba czekać?mogłam to zrobić wcześniej-teraz żałuję, bo potrzebuję ich duże ilości
____________________
U Matki
Pwl 15:26, 25 sie 2014


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Bogda napisał(a)
A jak długo trwa ukorzenienie się hortek z półzdrewniałych sadzonek?dziisaj powtykałam takowe i dumam jak długo trzeba czekać?mogłam to zrobić wcześniej-teraz żałuję, bo potrzebuję ich duże ilości


Bogda, ja zawsze jak tne nw lutym/marcu to wszystkie gałązki (nawet te mocno
zdrewniałe) wtykam do ziemii do cienia i połowa puszcza korzenie (w lipcu
można już wykopywać, wsadzać w doniczki aby się dobrze rozrosły korzonki).
Teraz szkoda zachodu bo do zimy mogą się nie ukorzenić i szkoda będzie
Twojej pracy. Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
paweł
Mirka 15:47, 25 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Bogda napisał(a)
A jak długo trwa ukorzenienie się hortek z półzdrewniałych sadzonek?dziisaj powtykałam takowe i dumam jak długo trzeba czekać?mogłam to zrobić wcześniej-teraz żałuję, bo potrzebuję ich duże ilości
Bogda ja sadzonki robię na wiosnę wprost do ziemi i nie przesadzam do doniczek jak się ukorzenią zostawiam w tym miejscu na drugi sezon i wiosna następnego roku przesadzam na rabatyTy masz rabaty jeszcze nie obsadzone i masz projekt wiec wiesz gdzie horti ci Gosia zaplanowała ja bym od razu tam patyki wtykała żeby nie przesadzać Pomyśl o tym
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margaret_ka 08:58, 01 wrz 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Dzieci grając w piłkę ułamały dwie gałązki Limki. Dodam, że to była młodziutka roślina. Od razu ogołociłam je z liści do zera (by nie traciły niepotrzebnie wilgoci), do ukorzeniacza i do ziemi w doniczce. Patyczki były cieniutkie i nie dłuższe jak 15cm. To był lipiec. Doniczka postawiona wśród wielu innych donic, gdzie rozmnażam inne rośliny, niby w słonecznym miejscu, ale w cieniu innych liści. Po niecałym miesiącu były młode listeczki. Obecnie ładnie się rozrastają, korzonków jest wiele, taka spora kępka. Cała sadzoneczka to taka miniaturka. Postaram się wrzucić fotki.
Więc trudno określić kiedy najlepiej rozmnażać, bo i latem można podjąć próbę.
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies