Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Gardenarium 08:06, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kitek81 napisał(a)
A czy wsadzone wiosną patyki do ukorzenienia można teraz wysadzać już na miejsca stałe?


Mam pytanie, "wsadzone wiosną patyki", ale którą wiosną, 2015 czy 2016?
Pytanie jest nieprecyzyjne

Teraz wsadzałąś patyki i teraz chcesz wysadzać do gruntu, czy w zeszłym roku ukorzeniane i mają już korzenie?
W obu wypadkach odpowiedź brzmi, nie. Teraz nie wsadzamy bo jest za zimno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:07, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensja napisał(a)
w zeszłym roku włożyłam do słoika około 50 patyków. Tylko 2 puściły korzonki. Niestety po wsadzeniu ich do ziemi, listków nie rozwinęły.

W tym roku mam już ok 30 patyków. Zależy mi przede wszystkim na rozmnozeniu hortensji bukietowej Phantom i Vanille Fraise.

Włożyłam patyki do wody. Po 3 tygodniach powinny się pokazać korzonki.
Mam parę pytań, żeby nie powtórzyć klęski z zeszłego roku
- co ile zmieniać patyczkom wodę?
- czy do wody wrzucić jakiś wspomagać np. węgiel?
- w jakim pomieszczeniu trzymać patyki? może być na wschodnim oknie temp. ok 10stopni czy lepiej w oknie południowym i temp 18-20 stopni?

Nie wiem co mi nie wychodzi? wszystkim się tak ładnie ukorzeniają a u mnie klapa;(


Wsadzaj od razu do gruntu, nie rób w wodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kitek81 22:12, 15 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Gardenarium napisał(a)


Mam pytanie, "wsadzone wiosną patyki", ale którą wiosną, 2015 czy 2016?
Pytanie jest nieprecyzyjne

Teraz wsadzałąś patyki i teraz chcesz wysadzać do gruntu, czy w zeszłym roku ukorzeniane i mają już korzenie?
W obu wypadkach odpowiedź brzmi, nie. Teraz nie wsadzamy bo jest za zimno.


to pytanie zadawałam w sierpniu zeszłego roku a patyki do ukorzenienia wsadzałam w 2015 roku, część się ukorzeniła i jesienią chciałam wsadzać na miejsca stałe, ale wszyscy radzili wstrzymać się do tej wiosny i tak też zrobiłam- teraz dopiero jak się zrobi ciepło i prawdziwie wiosennie posadzę na miejsca docelowe
nowa partia patyków poszła dziś do ukorzenienia
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Gardenarium 20:07, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zeszłoroczne sadzisz w tym roku, ale nie teraz. jak będzie ciepło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 10:07, 19 mar 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Wiem że jeszcze za wcześnie aby mówić o sukcesie ale moje na dzień dzisiejszy wyglądają tak



____________________
Ogród pod sosnami
Gardenarium 08:11, 24 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamieściłam nasze sposoby na Facebooku. Jeśli macie nowe zdjęcia i obserwacje koniecznie zamieszczajcie. Zobaczymy co wyjdzie nam w tym roku.

https://www.facebook.com/ogrodowisko/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fuksja 13:36, 31 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Witam. Czy można hortensję phantom rozmnożyć przez podział karpy?
____________________
pozdrawiam,Ania
Gardenarium 20:07, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, podział karpy nie wchodzi w grę, to nie bylina.

Odkłady czyli przygiąć gałązkę do ziemi, przytwierdzić haczykiem, przysypać ziemią.

Sadzonki zdrewniałe teraz, sadzonki zielne latem.

Zdjęcia z akcji powyżej i cały watek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fuksja 20:20, 31 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Dzięki.
____________________
pozdrawiam,Ania
Mary 22:01, 31 mar 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
To ja tutaj cichutko się przyznam, że dzieliłam karpy hortensji, choć nie jest to bylina. Tylko, że to była hortensja drzewiasta Annabelle. A ona ma wiele pędów wyrastających od ziemi. Było to wiosną ubiegłego roku. Chciałam posadzić 10 sztuk, a w moim centrum ogrodniczym nie było akurat małych sadzonek. Były tylko duże. Więc kupiłam 3 duże:


i zrobiłam operację w wyniku której powstały 3 większe sadzonki i 7 mniejszych:


Wszystkie mi się przyjęły.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies