Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Kuleczka 12:18, 05 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2016
Posty: 2
Witam serdecznie,
Jestem nowa zarówno na forum jak i jako "ogrodniczka" Latem kupiłam hortensję bukietową (chyba vanilla fraise), pędy ma długie i we wrześniu ładnie zakwitła. Jednak jest dosyć "mała w szerokości" i chciałabym ja jakoś rozkrzewić lub rozmnożyć przez odkład (nie przesadzając później ukorzenionej sadzonki). Czy mogę odkład zrobić teraz czy poczekać lepiej do wiosny?
Pluszakowa 13:25, 05 paź 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Kuleczka czekaj do wiosny
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Sonka 14:03, 05 paź 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Kuleczka napisał(a)
Witam serdecznie,
Jestem nowa zarówno na forum jak i jako "ogrodniczka" Latem kupiłam hortensję bukietową (chyba vanilla fraise), pędy ma długie i we wrześniu ładnie zakwitła. Jednak jest dosyć "mała w szerokości" i chciałabym ja jakoś rozkrzewić lub rozmnożyć przez odkład (nie przesadzając później ukorzenionej sadzonki). Czy mogę odkład zrobić teraz czy poczekać lepiej do wiosny?

Możesz przygiąć pęd, obsypać ziemią i przycisnąć kamieniem, przecież to nic nie kosztuje, jednak najlepiej ukorzeniają się wiosną.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 15:28, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przytnij na wiosnę krzew, rozkrzewi się, a najlepiej dosadź jeszcze jeden obok i też przytnij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuleczka 17:27, 05 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2016
Posty: 2
Dziękuję za wskazówki. Z chęcią dokupiłabym jeszcze jeden, ale ogród po poprzednim właścicielu przejęłam w fatalnym stanie i w tym momencie muszę już trochę przewartościować wydatki na remont domu.

Czytałam na forum również o rozmnażaniu przez zdrewniałe pędy na początku wiosny- parę dni temu dostałam od brata hortensję ogrodową na próbę reanimacji jej (niestety przez ponad miesiąc była w doniczce i za często jej nie podlewał)- uschła. Wsadziłam ja u mnie do ziemi, dałam jej specjalne podłoże do hortensji i mocno podlałam- czy jest szansa że nawet jeśli nie odbije jako krzak w przyszłym roku (w co mocno wątpię) to będę mogła użyć te gałązki by spróbować zrobić sadzonki?

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam z góry za być może głupie pytania
Gardenarium 17:40, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli uschła to już nic z niej nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kami 20:38, 09 mar 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Jak długie powinny być patyczki do ukorzenienia bo widzę różne ale takie optymalne to ile oczek?
malgol 20:44, 09 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ja ukorzeniam takie, które mają co najmniej 3 oczka, żeby 2 znalazły się w ziemi. Może być więcej. To tak z moich doswiadczen
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
kami 20:46, 09 mar 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Aha bo się właśnie tak zastanawiam czy jak patyk będzie za długi to się ,,wykarmi,, i przyjmie.
krufka 20:25, 16 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2017
Posty: 21
Dzień dobry
Które według Was hortensje najbardziej nadają się na suche bukiety? Mam malutki ogródek, dużo chciejstw, a upakować to wszystko będzie trudno na małej powierzchni.
I czy zdrewniałe już, ukorzenione w zeszłym roku i rosnące przez całą zimę sadzonki, mogę w tym roku wsadzić do gruntu, czy zostawić raczej w donicach (przesadzić do większych) i zadołować w ogrodzie?

____________________
JustaSłoneczny przy Błękitnej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies