Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

paola1a 23:22, 29 gru 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354

A komu udało się rozmnożyć hortensje bukietowe z patyków?mi się nie udało-trzymałam w ziemi od razu, ale chyba miały zbyt mało mojej uwagi bo...nici....w marcu zamierzam spróbować ponownie, ale nie wiem jak lepiej?patyki do ziemi?do doniczki?czy może lepiej najpierw do wody i czekac na korzonki?

Ja w zeszłym roku w marcu ukorzeniałam swoje i wydaje mi się, że niektóre łatwo się ukorzeniają inne nie. Wszystkie miały takie same warunki czyli stały w słoikach z wodą na jasnych i w miarę ciepłych parapetach, co jakiś czas zmienialam wodę. Okazało się, że korzonki puściły tylko patyczki z vanila fraise i grandiflory natomiast żadna anabelka ani limka. Nie mam pojęcia dlaczego: może tamte potrzebowały innych warunków. Natomiast limeligty łatwo się ukorzeniają z odkładów. Ogrodowe ukorzeniam w ten sposób: odcinam w czerwcu, lipcy jakiś pęd bez pączka, pozbawiam je liści oprócz jedenj pary, ukorzeniacz i do doniczki, przykrywam słoikiem i trzymam w cieniu. Po dwóch tygodniach są korzonki. Tak ukorzeniłam sobie endless summer ze zdjęcia bo ze zwykłymi ogrodowymi to jednak szkoda zachodu. Tak w tym roku wyglądała sadzonka zeszłoroczna ( 1 zdjęcie) a tak czerwcowa ( 2 zdjęcie)


____________________
Prostokątna rabata
Wiktoria 09:20, 15 sty 2013

Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 6
Dzięki za podpowiedz. Spróbuje tak zrobić tylko szkoda, że dopiero za rok.
____________________
Zegrzynka 16:45, 06 lut 2013


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Mam pytanie - kiedy dokładnie na wiosnę można pobrać patyki do rozmnożenia hortensji.
Luty to chyba jeszcze za wcześnie - boje sie o roślinę którą planuje przyciąć (limelight) - czy nie za bardzo pobudze ja do życia i nie przemarźnie..
____________________
Pozdrawiam - Monika
Gardenarium 17:00, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Marzec to dobry moment. No i dodatnie temperatury.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zegrzynka 18:14, 06 lut 2013


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Dziękuję Danusiu za odpowiedź. Przebieram już nogami..oby do wiosny
____________________
Pozdrawiam - Monika
Matka 09:35, 17 lut 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Gdyby ktoś już zaczynał ciąć hortensje to pamiętajcie, ze jestem baaaardzo chętna na patyczki-jakichkolwiek odmian bukietówek-nic za darmo-płacę za wszystko
____________________
U Matki
danuta_szwajcer 09:44, 17 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Co prawda wątek jest o rozmnażaniu ale chciałam zapytać czy można hortensje przesadzać? no i skorzystam z podpowiedzi jak rozmnażać hortensje i w marcu do roboty)
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Mirka 09:49, 17 lut 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja też zapisuję się na patyczki horti ja ktoś bedzie ciąć
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gardenarium 13:58, 17 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
danuta_szwajcer napisał(a)
Co prawda wątek jest o rozmnażaniu ale chciałam zapytać czy można hortensje przesadzać? no i skorzystam z podpowiedzi jak rozmnażać hortensje i w marcu do roboty)


Można przesadzać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_szwajcer 19:27, 18 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dziękuję z wiosną biorę się za przesadzanie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies