Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Marta7 18:35, 25 sty 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Dzięki Danusiu-teraz wszystko już wiem,biedne było to moje kiwi-nie podlewane,nie ściółkowane ale było nawożone! i zjedzone.
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
iwonaal 13:13, 26 sty 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Bardzo dziękuję, a jeszcze malutka prośba można by zaznaczyć na zdjęciu linie cięcia. A z boku bażant.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardenarium 15:29, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj się nie da zaznaczyć bo te wszystkie grube konary zostają a tylko te wilki najsłabsze wycinasz, czy sterczące patyki. A pozostałe skracasz. Zostawiasz te najsilniejsze, które wyrastają na zewnątrz korony drzewa.

To proste.

Mnie tylko zastanawia jeden gruby konar, czy on nie rośnie do środka korony drzewa? Zaraz wkleję o który mi chodzi

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:32, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno musisz wyciąć wilki z samego środka na dole



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaal 18:30, 26 sty 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Nie wiem niestety, nie potrafię tego określić, jabłoń jest bardzo stara ma ok. 80 lat i bardzo dobre owoce. chciałam ją odmłodzć, nie znając niestety się na tym. Ja myślałam o konarze na prawo, patrząc na zdjęcie, ma inny kolor kory niż pozostałe.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardenarium 22:20, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdyby było inne zdjęcie bo tutaj nie widać. Tymczasem nie wycinaj żadnego grubego konaru, tylko jak napisałam i do tego nie potrzeba żadnej filozofii, umiesz na pewno odróżnić cienki patyk od grubszego patyka.

Wszystkie "wilki" wytnij w środku na dole, bo tam niepotrzebne są konary nowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaal 18:34, 27 sty 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Dziękuję,jak będą wycięte dodam zdjęcie. Pozdrawiam
____________________
Zakochana w ogrodach
21:06, 28 sty 2013
Witam
jestem nowa i jak do tej pory czytam i uczę się,ale mam tez własne już doświadczenia.Nie można powiedzieć że wiem prawie wszystko bo przyroda każdego roku koryguje nasze doświadczenia.Ja mam działkę w Warszawie.Jeszcze kilka lat temu było to poza granicami miasta a teraz miasto nas wchłonęło i powoduje to straszne choroby różnych roslin a w ubiegłym roku drzew owocowych.Na terenie naszych ogrodów działkowych do wycinki poszło bardzo dużo drzew i to wieloletnich egzemplarzy które świetnie owocowały.To było straszne.Ale poza takimi sytuacjami teraz miewamy takie anomalia pogodowe że często wiosną kiedy drzewa kwitną przechodzą np.przymrozki.Ja mam póżne wiśnie ale mimo to kilka lat temu w maju wyskoczyła noc z mrozem 10 stopni i po wiśniach ale nie tylko bo zmarzła mi morela,gruszki i taki to był początek sezonu - zalamać się można.Czytałam o biostymulatorze Asahi i nawet raz go zastosowalam w 2011 r i pomimo przechodzących małych przymrozków drzewa owocowały wspaniale choć innym pomarzły .nie wiem jednak czy to zasługa tego preparatu.Ponieważ ja tez poniosłam duże straty drzew posadziłam na jesieni nowe i chcę o nie zadbać jak najlepiej.Czy ktoś stosował ten preparat i ma jakies konkretne doswiadczenie prosze o informację.Elżbieta
Gardenarium 23:55, 28 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja stosowałam na roślinach po przejściach, niektórzy w niego wierzą, ale ja sama nie wiem co o tym sądzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolcia 10:12, 06 lut 2013


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 10
Ja stosowałam na śliwach jakieś 4 lata temu w sadzie towarowym więc na dużą skalę , mieszkam w

miejscowości sadowniczej więc przynajmniej kilka osób to stosowało, przymrozki były w granicach -7

-8 stopni efekt żaden. Należ dbać o kondycję drzew przez cały sezon ponieważ choroby i szkodniki

osłabiają drzewa i dlatego są bardziej podatne na przemarzanie ,pamiętajmy również o zbieraniu owoców

w trminie ponieważ w ten sposób dajemy drzewom wcześniej odpocząć zwłaszcza wtedy gdy owoców

jest dużo.Ważny jest również teren gdzie drzewa są posadzone, jeżeli znajdują się w miejscu gdzie jest

tzw. zastój mrozowy to na zbiór owoców nie mamy co liczyć zwłaszcza gdy występują przymrozki

wiosenne.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies