Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

gabriela_kra... 16:49, 21 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Dziękuję za rady.

Myślę,że popełniłam kilka błędów sadząc swoje drzewka owocowe:
- była zbyt późna jesień - już za zimno
- dołki nie były ani wielkością dobre,ani nie było dobrej ziemi.

No i nic tych drzewek nie ma...

Tym razem będę sadzić wiosną,w innym miejscu i już o wiele lepiej się do tego przygotuję.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Gardenarium 18:19, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
I to jest dobre podejście, teraz poczytaj, przygotuj się i zaplanuj wydatki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominiqa 11:28, 24 mar 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
gabriela_krajewska napisał(a)
Mam do Was podstawowe pytanie - w jakiej odległości od siebie mogę sadzić drzewka owocowe??

Posadziłam 2 lata temu Czereśnię (zmarzła),orzecha włoskiego (o dużych owocach) - zmarzł a grusza jabłoń i wiśnia stoją w miejscu,nie owocują.Posadzone były od strony południowej.

W tym roku chcę posadzić drzewka od nowa,chcę wiśnię Łutówkę (kiedyś była taka u rodziców,to moje dzieciństwo,owoce duże,ciemne,soczyste) - pomimo tego że chorują na raka.Gruszę Klapsę,śliwę Renklodę Ulenę.Chciałabym jeszcze jabłoń,nawet dwie,ale kompletnie nie wiem jakie odmiany.A z czereśnią dam sobie spokój...


Witam
Ja bym poczekała z tymi drzewkami bo jest szansa ze one sie jeszcze opuszczą, zwłaszcza orzech, a z doświadczenia wiem że uwielbia on cięcie a opuszcza się późno, więc jeśli Ci zależy na tych drzewkach to poczekaj i zobaczysz co się będzie działo
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
ell 07:04, 30 mar 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Gabrielo musisz jeszcze jedno wiedzieć.
Wiele drzew owocowych potrzebuje tzw. zapylacza, czyli drugiego drzewa z gatunku.
Jeśli w promieniu 300 m nie ma takich drzew, to Twoje mogą nie owocować.

Jeśli masz miejsce to dosadź jeszcze po jednej sztuce jabłoni, gruszy i wiśni. Warto też zawiesić domki dla owadów, bo to one zapylają kwiaty drzew.
Te dodatkowe drzewa można mocno przycinać, żeby tak bardzo się nie rozrastały - jedynie wiśnia nie bardzo lubi przycinania, ale też toleruje i tą tniemy dopiero po owocowaniu.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Mariusz 08:15, 30 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Zastanów się nad sadzeniem starych odmian jabłoni. U dołu tej strony masz adresy producentów tych jabłoni http://majawogrodzie.tvn.pl/125,Stare-jablonie-i-Park-Muzakowski-odc-412,odcinek.html
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
beta 17:44, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam serdecznie

Kochani czy możecie podpowiedzieć jakie odmiany malin polecacie?

dodam, że zero doświadczenia w tej kwestii..

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 18:27, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
"POranna Rosa" i stara "Polana". Na nowych się nie znam

Możesz żółte posadzić dla urozmaicenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
juliak 20:30, 11 kwi 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Witam.

Chciałabym w tym roku ubogacić się o maliny i jeżyny. Wymyśliłam sobie nawet na nie miejsce- pomyślałam że posadzę je tam gdzie warzywnik. Mam takie zdjęcia zrobione w zeszłym roku





chciałabym posadzić maliny wzdłuż płotu betonowego.
Chciałabym przesadzić te tuje rosnące przed warzywnikiem ale cchciałabym też zasłonić nieco warzywnik bo zaraz obok jest boczne wejscie do domu, które jest najczęściej używane dlatego posadziłam tuje aby zasłonić warzywnie. Podpowiedzcie czy maliny mogę posadzić wzdłuż płotu czy raczej w miejsce tuji a tym samym zrobić z nich taki parawan zasłaniający warzywnik.

Podpowiedzcie w jakich odległościach od siebie sadzić maliny i czy potrzebują jakiś podpór.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Olasta 20:55, 11 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
A czy maliny to można teraz przesadzić? Widze że zaczynają juz wypuszczać młode pędy czy to im oby nie zaszkodzi?
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
beta 20:56, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Gardenarium napisał(a)
"POranna Rosa" i stara "Polana". Na nowych się nie znam

Możesz żółte posadzić dla urozmaicenia.


zanotowałam...dzięki...a tak wogólę to czy teraz jest właściwy moment na sadzenie malin?...hmmm?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies