Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Mazan 20:22, 23 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aniu

Fotki tego nie przedstawiają tak, jak to opisujesz. Wygląda na powierzchowne uszkodzenia mrozowe, które roślina dość łatwo może zregenerować. Przynajmniej aż tak czarno tego nie widzę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Agi2006 08:52, 24 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Mazan napisał(a)
Agi2006

Wybrałaś dobrze, lecz o pestkowe /wiśnie, śliwa, brzoskwinia/ musisz zadbać dodatkowo, gdyż lubi je monilioza, a czasem także rak bakteryjny - wiśnie. O rubinoli jest nawet w tym wątku.


Pozdrawiam


Drogi Mazanie możesz poradzić jak najlepiej o nie zadbać? jakiś oprysk jeszcze teraz? Czym ewentualnie?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Mazan 11:15, 24 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agi2006

Może zacznij od tego jaki sposób zabiegów preferujesz.
Naturalne są dwie metody podstawowe, konwencjonalna - jak wiesz - tylko jedna łącząca w sobie zabieg zapobiegawczy z interwencyjnym. Naturalne są tylko zapobiegawcze, interwencja zawsze będzie ostatecznością, a podział przebiega między środkami używanymi do zabiegów ochronnych, np: wyciągi ziołowe /skrzyp, pokrzywa, czosnek i in./, a środki używane również w konwencjonalnej metodzie, np Miedzian, Promanal, octan wapnia czy herbatka tymiankowa. Z tego miedzian i preparaty parafinowe w okresie wczesnowiosennym oraz jesiennym, pozostałe używać należy cały sezon.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Agi2006 10:48, 25 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Czyli już za póżno na miedzian?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Mazan 13:22, 25 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agi2006

Środki miedziowe należy stosować do fazy zielonego pąka, a robiąc dwa zabiegi do mysiego ucha. Później stają się fitotoksyczne dla młodych liści. Następnie można stosować tylko fungicydy powierzchniowe np Antracol, Dithane, Captan czy Polyram do fazy różowego pąka i dłużej.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malagosia 08:25, 26 mar 2015

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 10
Dziewczyny przyszła wiosna, jakie prace przy krzewach w ogrodzie planujecie? Ja róże i drzewa iglaste miałam w zimie pod agrowłókniną -myślicie, że przyszła już pora żeby ją zdjąć ? Czy jeszcze poczekać ?
Karol99 14:40, 26 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja bym już zdjął, ewentualnie nakrywał jak będą zapowiadali większe przymrozki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Edek 19:29, 29 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 37
Witam planuje kupno maliny purpurowej i maliny ponętnej może ktoś z was ma te odmiany proszę o opinie co do uprawy i smaku ...
____________________
Edek-Nieustanne dążenie do piękna
Aika 07:34, 10 kwi 2015

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 1
Witam,

czy można jeszcze posadzić drzewka owocowe czy jest już za późno?
Mam już wiśnię i brzoskwinię, chciałam posadzić jeszcze śliwę węgierkę i po jednej sztuce jabłoni i gruszy. Szukam oczywiście odmian samopylnych. W internecie jest tyle sprzecznych informacji, że się pogubiłam, które odmiany się nadadzą.
Czy wielkość każdej jabłoni i gruszy można regulować cięciem?
ZbigniewG 09:08, 10 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
sadząc drzewko z doniczki możesz robić to praktycznie w każdym terminie, te z gołym systemem korzeniowym lub kupowane w marketach(owinięte w torf) jest ryzyko ale kto nie ryzykuje... jak wspomniał już tu ktoś

można ale z jednymi będzie to łatwiejsze a inne będą wymagały dużej staranności i znajomości zasad ciecia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies