Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Asisko_2005 19:48, 02 cze 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
3 lata temu wsadziłam brzoskwinię, w zeszłym roku miała kolka owoców, ale za nim dojrzały zniszczył je grad. W tym roku była obsypana kwiatami, ma sporo owocków, ale coś dziwnego dzieje się z jej liśćmi.




czy coś z tym jeszcze mogę zrobić, czymś opryskać skoro są juz owoce?Tak się cieszyłam na taką ilość zawiązanych owoców a tu klops jakiś. Ca muszę zrobić na przyszły rok wiosna aby uniknąć choroby liści latem? Dodam tylko, ze to nie na cały drzewie i nie na wszystkich gałązkach takie cos występuje.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Asisko_2005 19:49, 02 cze 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Mam dwie brzoskwinki i tylko na jednej takie coś jest.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Mazan 20:03, 02 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Asisko_2005

Tak wygląda liść zainfekowany grzybem kędzierzawości liści brzoskwini. W necie na ten temat jest dość dużo informacji.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Asisko_2005 20:24, 02 cze 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
o, dzięki za szybką odpowiedź.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
hania78 22:12, 08 cze 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Witam, mam problem, zauważyłam na mojej jabłoni antonówce, że ma pozwijane ( na pół) liście z białym nalotem od wewnątrz i zewnątrz. Przy dotknięciu na palcach pozostaje mąka... Nie przypatrzyłam się jabłuszkom, ale wydaje mi się że były zielono brązowe (rdzawe??). Wskazywałoby to na mączniaka. Początkowo myślałam że to susza, ale ta "mąka" na liściach mnie upewniła.

Co zastosować na mączniaka z tych ekologicznych spraw. Czy octan zadziała? Czy trzeba użyć chemii?
____________________
zakładam ogród
martika 13:39, 19 cze 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam, mam kilka krzaczków porzeczki i agrestu. Pojawiła sie mszyca, spryskałam , chyba zle, srodkiem Polysect 005 SL Długo Dziłający( Mszyca Ochojnik misecznik wełnowiec tarcznik ziemioródka). Potem przeczytałam i nic tam nie było że do warzyw i owoców.??????? I co teraz? czy owoce beda do zjedzenia?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Mazan 13:57, 19 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Martika

Polysect ma tę samą substancję czynną co mospilan - acetamipryd - tylko wielokrotnie mniej niż w mospilanie, dlatego stężenia cieczy roboczej sięgają nawet 6%. Karencja również jak dla mospilanu, a później od Ciebie zależy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
martika 14:12, 19 cze 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki Mazan, ..nie popisałam sie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Karol99 18:30, 23 cze 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witam. Mam pewne pytanie dotyczące czereśni. Drzewko zostało posadzone 6 lat temu. Jako początkujący nie mieliśmy pojęcia o formowanih drzew. Wytworzyły się dwie dominujące gałęzie. Wiem, że nie powinno się zostawiać takich gałęzi..Ale z drugiej strony czytam, że czereśnia nie lubi cięcia..Boję się, że w przyszłości drzewko może się rozłamac..W pobliskim sadzie znalazłem identyczna sytuację i nic się nie dzieje. Proszę o jakieś rady..
Moja czereśnia:


A to ta w sadzie:
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 08:14, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zostawić,. nie wycinać, to fakt że te kąty są niedobre dla przyszłości drzewa, ale nie ryzykowałabym cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies