Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród moja pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród moja pasja

Sonia 08:38, 30 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
donia76 napisał(a)
Soniu z tego co dowiedziałam się na ogrodowisku to żurawki lubią cień i ja też tam widzę żurawki czerwone


Dziękuję za wskazówkę - myślę że jednak będą tam pasowały żurawki
____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
Sonia 15:49, 30 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
Biorąc pod uwagę propozycję Olgi i Aldonki zaprojektowałam coś takiego - oczywiście z żurawkami z tyłu są hortensje - trochę przysłaniają iglaka ale to na zdjęciu
Zastanawiam się czy może zamiast żurawek dać bukszpany? ale chyba będzie za zielono:/
Z żurawkami lepiej???



____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
OlgaKol 16:10, 30 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Sonia napisał(a)
Biorąc pod uwagę propozycję Olgi i Aldonki zaprojektowałam coś takiego - oczywiście z żurawkami z tyłu są hortensje - trochę przysłaniają iglaka ale to na zdjęciu
Zastanawiam się czy może zamiast żurawek dać bukszpany? ale chyba będzie za zielono:/
Z żurawkami lepiej???




Mnie osobiście taki układ się podoba - tam masz dużo zielongo a żurawki dodają kontrastu. Jeśli chodzi o hortensje - dla mnie OK.

Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Zana 07:00, 01 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Sonia, dobrze że podcięłaś iglaka. Ja bym zrobiła tak: hortensje z tyłu to pomysł bardzo ok.. Żurawki bordo dałabym po całości łuku ścieżki zamiast tych rojników (one przecież kochają słońce! a Ty piszesz, że tam głównie cień). Dokupiłam brunnery i po łuku za żurawkami bym je dała, albo po łuku po drugiej stronie ścieżki, tam coś takie malusie rośnie (sorki nie pamiętam co to jest). Więcej tawułek takich samych. Nie czujesz efektu bo masz tam za dużo pojedynczych roślin. No tych rojników jest sporo, ale one nawet dorosłe są małe i nigdy nie dadzą efektu bujności rabaty. A ta rabata wg mnie błaga o bujne wypełnienie przestrzeni wokół iglaka. Jeszcze tak właśnie pomyślałam, że wzdłuż łuku ścieżki po prawej stronie super wyglądałaby zielona hakonechloa (albo odmiana Aureola dla rozświetlenia) gdyby tak lekko "wylewała" się na ścieżkę. Możliwości jest dużo, generalnie stawiałabym tam na brunnery, żurawki, hakone, tawułki, hosty.
Uuff, rozpisałam się, mam nadzieję, że niczym nie uraziłam. W razie co chciałam pomóc.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Sonia 07:46, 01 cze 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
Zana napisał(a)
Sonia, dobrze że podcięłaś iglaka. Ja bym zrobiła tak: hortensje z tyłu to pomysł bardzo ok.. Żurawki bordo dałabym po całości łuku ścieżki zamiast tych rojników (one przecież kochają słońce! a Ty piszesz, że tam głównie cień). Dokupiłam brunnery i po łuku za żurawkami bym je dała, albo po łuku po drugiej stronie ścieżki, tam coś takie malusie rośnie (sorki nie pamiętam co to jest). Więcej tawułek takich samych. Nie czujesz efektu bo masz tam za dużo pojedynczych roślin. No tych rojników jest sporo, ale one nawet dorosłe są małe i nigdy nie dadzą efektu bujności rabaty. A ta rabata wg mnie błaga o bujne wypełnienie przestrzeni wokół iglaka. Jeszcze tak właśnie pomyślałam, że wzdłuż łuku ścieżki po prawej stronie super wyglądałaby zielona hakonechloa (albo odmiana Aureola dla rozświetlenia) gdyby tak lekko "wylewała" się na ścieżkę. Możliwości jest dużo, generalnie stawiałabym tam na brunnery, żurawki, hakone, tawułki, hosty.
Uuff, rozpisałam się, mam nadzieję, że niczym nie uraziłam. W razie co chciałam pomóc.


Bardzo dziękuję za cenne uwagi,muszę jednak przemyśleć układ roślin na tej rabacie. Myślę jednak, że co do ilości to racja - jest zbyt mało w jednym gatunku, zaraz sprawdzę co to za roślinka hakone - przyznaję się że jej nie znam
____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
Zana 07:52, 01 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hakone to skrót od hakonechloa. To przepiękna trawa. Jest kilka odmian.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 09:34, 01 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
To jeszcze Ci podrzucę tę trawę, tutaj odmiana żółto-limonkowa chyba All Gold o ile pamiętam. To ta na pierwszym zdjęciu przy bukszpanach i bordowych żurawkach. W ogóle to jest przepiękny ogród:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=120
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Sonia 11:48, 01 cze 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
Dziękuję bardzo, już wiem co to za trawa bo przecież na tym wątku co pochodzą zdjęcia byłam nie raz i podziwiałam ogród
Dziękuję, ale hmmm czy ona poradzi sobie w cieniu ???
____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
anabuko1 11:51, 01 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
Jak dla mnie ta rabata wyszła pięknie.
Hostkom tam z czasem będzie ciasno.albo inne roślinki przykryją.
A widzę ładne odmiany tam posadziłaś.Suuper!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Zana 12:41, 01 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja gdzieś kiedyś przeczytałam, że można ją spokojnie w cieniu posadzić. I tak posadziłam, ale malutkie sadzonki jesienią ubiegłego roku. Tak więc dłuższego doświadczenia nie mam, dopiero będę obserwacje czynić. Jak na razie kilka sztuk po zimie nie odbiło, ale to raczej nie kwestia cienia tylko zimy, kilka kępek ładnie się zaczyna rozrastać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies