Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 23:23, 08 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witam serdecznie,
W tym roku postanowiłam coś zmienić w moim ogrodzie. Zawsze wyobrażałam sobie, że mój ogród to głownie, a w zasadzie wyłącznie trawa- zielony, soczysty dywan. Niestety w praktyce okazało się, że trawa to ani nie dywan- chyba, że we wzorki, bona pewno nie soczysty i nie całkiem zielony. Kiedy trzy lata temu wprowadziliśmy się do domu, ogród był już robiony na chybcika- byle trawę posiać. No o tak wyszło- mało dobrej ziemi (generalnie glina taka, że można garnki lepić), słaby poziom, grunt nie oczyszczony. O trawie później...zresztą...zdjęcia nie kłamią ;(
W tym roku zainspirowana ale i przytłoczona magią Waszych ogrodów podjęłam decyzję, że też taki chcę! Ładny,spokojny, uspokajający. Dodam, ze w ziemi grzebać uwielbiam- mogę nie umieć, ale uwielbiam- to mnie zwyczajnie odpręża.
No więc na początek- "rabatka" której kształtu, położenia i wielkości zmienić już nie mogę. Dlaczego? Murek. Postanowiłam zatem- ponieważ rośliny posadzone zostały 3 lata wcześniej, zaś obecnie wzniesiony murek sprawił, że wyglądały jak w więzieniu- nawieźć ziemi i podwyższyć teren rabaty "mniej więcej" do wysokości murka. Efekt po przerzuceniu w jeden dzień 12 ton ziemi- na zdjęciu. Jutro jeszcze 4 tony i musi starczyć.
Na kolejnym zdjęciu rośliny, które rosły na dotychczasowej rabacie (te dwie na rabacie zostały wsadzone zanim zapadła decyzja o dowiezieniu kolejnej partii ziemi).
Pierwsza prośba- PORADŹCIE- POMÓŻCIE!! Jak? Które rośliny z już istniejących? Jakie jeszcze? Gdzie?
Z mojej znajomości (niemal żadnej) roślin wynika, że do wsadzenia mam: Conica (trzy w miarę nie brzydkie stożki w wielkości od największego do najmniejszego), wierzbę na pniu, której nie polecacie , coś, co dla mnie jest akacja na pniu, a nazywa się robinia(?) i tez jej nie polecacie, coś, co nie mam pojęcia jak się nazywa, ale szaleje z korzeniami i też tego nie polecacie (może posadzić w dużej donicy do gruntu?), to duże zielone- niewykluczone, że to żarnowiec- kwitnie na żółto, "jakby sosnę" miniaturową, plus to, co już wsadzone- sosna? + jakieś szybko rosnące drzewko liściaste- objętościowo/gabarytowo największe. Do tego cis- bardzo mi się podoba (rośnie w kolumnę?), wierzbę karłowatą (?),miłorzęba paskudę i jakieś liściaste- jakby buk czerwony...Jak widać informacje wyczerpujące
Pierwsze zdjęcie- poglądowe z balkonu, drugie- roślin, które mam, trzecie w miarę oddaje wielkość i stan rabaty.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:28, 08 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Opanowałam wgrywanie zdjęć, ale chyba kolejność będzie naruszona..

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:38, 08 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
O jej jej...podpis to wyższa szkoła magii
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:42, 08 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Obiecane zdjęcie roślin, które mam.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
agnieszka_m 06:32, 09 maj 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Witaj
Będę podglądać i kibicować bo lubię patrzeć jak się ogród zmienia od początku
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Makusia 06:49, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witam serdecznie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gocha 11:17, 09 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj, piękne ogrodzenie i murek kamienny. Można już tworzyć piękną rabatę.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Makusia 11:23, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692

Można, można, tylko trzeba wiedzieć jak. A w mojej głowie zielono...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 11:53, 09 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Też zapisuje się na podglądanie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 12:06, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Właśnie przeszła mała ulewa i zastanawiam się, czy moje plany związane z "aplikacją" 4 ton ziemi nie legną w gruzach...
A jak Wy mi nie pomożecie zagospodarować tej rabaty, to może nie być czego podglądać ;(
Mam jakieś takie wrażenie, że zaczynam robić "misz masz" i nic się kupy nie trzyma. A co zabawne- zawsze trafiam na prawidłowy artykuł na Ogrodowisku kilka dni "post factum" jak już zrobię jakiś kardynalny błąd...Przykład? Mniej gatunków w większej liczbie...a u mnie co? Odwrotnie.
Wieczorem wrzucę zdjęcia kolejnych "rabat" dla urealnienia mojego problemu. Póki co ta rabata ze zdjęcia jest najbardziej istotna i najbardziej pilna.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies