Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 17:37, 16 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu - tu w środku jest jodła koreańska jeśli dobrze pamiętam - czy zamiast niej wsadzić coś na pniu?

świerk srebrny mam na rabacie z przodu
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Gardenarium 17:39, 16 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
Hm, no to nie za wiele rad przybyło

To ja pociągnę mój monolog może, bo nadal próbuję coś wybrać na rabaty z przodu



brakujacy "cycek" wsadziłam wierzbę całolistną "Hakuro nishiki", dookoła klombu naprzemian żurawkę i hosty. Jak to będzie wygladac zimą?
Moze zamiast host wsadzić tam tawułę Goldmund?
To jest północna strona, półcień, gleba średnia
Drzewa wysokiego i mocno rozrastającego się wsadzić tu nie mogę, bo będzie stało dokładnie na wprost wyjścia z domu.
Jakoś nadal smutno mi to wygląda

Tu druga rabata



Rozrysowałam pożądany kształt (odwrócone półkole) - tu patrząc z przodu musi być pusto i kamyk, bo otwiera się skrzydło bramy, półkole odgrodziłam szpalerem z bukszpanu, w środek obok świerku wsadziłam 2 rododendrony kwitnące na różowo, z przodu posadziłam tawułę japońską Goldmund.
Czy na tę korę dać coś jeszcze niskiego? A bukszpanowy szpaler nie będzie zbyt monotonny?


Na pierwszym zdjęciu kuliste drzewo posadź Prunus "Umbraculifera", otocz bukszpanem lub białymi hostami "Fire and Ice", albo bordowymi żurawkami. Jeszcze zamiast tego pas pachysandry a w nim tulipany, schowają się potem jak będą zasychały w zimozielonych liściach runianki.

Druga rabata pólkolista, ja nadal jestem przciwna świerkowi kłującemu (Picea pungens), a zamiast niego proponuję świer serbski (Picea omorika).
Te kulki zielone to bukszpany albo Spirea japonica "Golden Princesse" czy "Goldmund" cięta w kulki.

Bukszpanowy szpaler nigdy nie będzie monotonny.
Popatrz w tym ogrodzie. na pierwszych zdjęciach jest bardzo mało gatunków i bukszpan w roli głównej

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-eksperymentow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:40, 16 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
Danusiu - tu w środku jest jodła koreańska jeśli dobrze pamiętam - czy zamiast niej wsadzić coś na pniu?

świerk srebrny mam na rabacie z przodu


Na pniu albo świerk serbski, bo jodle często zamiera wierzchołek wzrostu i potem rośnie krzywo i nigdy nie będzie regularną choinką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:42, 16 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
Przy przybudówce (strona pd-zachodnia) są wystrzyżone iglaki, pod nimi kępy kostrzewy (chyba), po bokach lawenda - niestety tylko 2 przetrwały zimę, chcę dosadzić jeszcze po 3 szt z każdej strony. z tyłu przy ścianie w skrzynkach zakopanych w ziemi poadziłam cebulki mieczyków, przy kratce chcę puścić powojnik - ale nie wiem czy nie będzie tego za dużo.




Pod spodem daj tylko jeden gatunek ,Pachysandrę, żólte żurawki czy wrzośce jeden kolor, aby nie konkurowało z kulkami na róznych wysokościach.

Powojnik widzę jeden kolor kilka szt, np. niebieski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 17:49, 16 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
gardenarium napisał(a)


Pod spodem daj tylko jeden gatunek ,Pachysandrę, żólte żurawki czy wrzośce jeden kolor, aby nie konkurowało z kulkami na róznych wysokościach.

Powojnik widzę jeden kolor kilka szt, np. niebieski.


a te trawy i lawendę wykopać czy zostawić?

Myślałam o powojniku Błękitny Anioł, będzie pasował?

A bulwy mieczyków mogę taraz posadzić gdzie indziej? do donic?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
inya 10:36, 17 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Ana napisał(a)

Dojrzałam właśnie do tego, żeby mieć piękny i zadbany ogród, choć jeszcze rok temu byłam zdania, że wystarczy mi trawa. Otóż nie wystarczy
Potrzebuję kwiatów, iglaków, koloru i zapachu, jestem gotowa pielić, wyrywać, sadzić, podlewać, nawozić...


Aniu, mam te same "objawy" co Ty
Tez marzyłam o szpalerze iglaków i samej trawie, ale tak mi się jakoś pozmieniało Weszłam na ogrodowisko i koniec, przepadłam z kretesem Już mam manię wyrywania chwastów nieodpartą chęć sadzenia a to dopiero początek

Fajnie, że masz już jakiś pogląd, coś zaczęłaś. Pomysły są, Danusia pomaga i będzie świetnie

U mnie pomysły są, ale mam problem z ogarnięciem przestrzeni, ile krzaczków na ile metrów itd...
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Ana 15:02, 17 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ogrodomania jest zaraźliwa - zwłaszcza jak się ogląda te piękne ogrody już zagospodarowane, kolorowe, oryginalne...kiedyś i nasze takie będą, a póki co trzeba trochę nad nimi popracować

Też mam problemy z obliczniem ilości potrzebnych roślin - na przednią rabatę zdecydowalam się na te funkie Fire & Ice - co i le je sadzić, co 30 cm?
Nie mam pojęcia czy u moich jedynych w mieście 2 ogrodników je znajdę, możecie mi polecić dobre szkółki w zach-pom?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
hanka_andrus 15:39, 17 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A skąd ty jesteś Ano w zachodniopomorskim?W tę sobotę-niedzielę w Koszalinie giełda kwiatowa, w pobliżu Słupska w Strzelinie też.O innych może Jotka ze Szczecina coś będzie wiedziała.W samym Szczecinie chyba na dniach też ma coś być.No i Hortulus w Dobrzycy czynny od pon-do soboty chyba.A może nawet i w niedzielę.Ja na koszalińską się wybieram.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ana 15:57, 17 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
A ja spod Szczecina (40 km) - Stargard...
No Koszalin nie tak znów daleko, ale w weekend to nie dam rady, bo córa jeszcze ma ospę, a synuś chyba będzie miał
Do Hortulusa to wybierzemy się gromadnie rodziną bo to jednak spory kawałek jest i parę godzin jazdy, muszę tylko moja listę uzupełnić dokladnie i juz pieniążki zacząć zbierać

tymczasem usmiechnę się do Jotki, może podrzuci mi parę miejsc do zobaczenia

Ja polecam szkółkę w Sokolnikach, choć też mam do niej kawałek
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
hanka_andrus 16:07, 17 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
miło,że nas tu zaczyna na forum przybywać!do zobaczenia w realu.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies