Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 17:28, 17 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Może nawet uda nam się spotkać jak silnej grupie warszawskiej
Zapraszam na kawkę o kazdej porze dnia i nocy - mam nadzieję, że prace nad zadaszeniem tarasu ruszą na dniach jak tylko przestanie padać i będzie nareszcie gdzie usiąść
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
hanka_andrus 19:49, 17 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Fajnie by było,i może się spełni.../....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 22:44, 17 maj 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Aniu, sąsiadeczko

Blisko mam do Ciebie to i zajrzałam po sąsiedzku
Pospacerowałam po ładnie już zagospodarowanym ogrodzie, ale niestety niewiele rad mogę Ci udzielić bo sama jestem amatorem.
Cieszę się, że w M. masz sojusznika i pomocnika - to bardzo ważne...

Bardzo podoba mi się Twój plan zmiany posadzki tarasu na drewniany

Rozmyślałam co podpowiedzieć Ci jeśli chodzi o wymarzone drzewo i pozwolę sobie podpowiedzieć, że ja zdecydowałabym się na drzewo owocowe - wiśnię lub czereśnię; wiosną pięknie wyglądają w kwiatowej sukience a później możliwość zrywania owoców i siedzenia w ich cieniu ...

Jedno Ci powiem - słuchaj rad innych, ale czyń co Ci serce podpowiada. Widać, że masz zmysł estetyczny, dobry gust i wiesz czego chcesz

Polecam wędrówki po Ogrodowisku - wiele się tu można nauczyć

Jeśli chodzi o polecenie szkółek w naszym rejonie to trudno mi coś polecić bo korzystam rzadko. Wykaz centrów ogrodniczych znajdziesz łatwo w internecie. Ostatnio odbył się w Szczecinie kiermasz ogrodniczy, następny taki jesienią, Ale będą też targi w ZODR w Barzkowicach - wiem, że niektórzy chwalą sobie możliwość nabycia roślin lub zapoznania z ofertą wystawców.

Ja zakupy robię głównie w Rajskim Ogrodzie u siebie

pozdrawiam i obiecuję wpadać w odwiedziny - na razie choć wirtualnie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Ana 09:46, 18 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Cześć Jolu, witam w moich skromnych progach
Dziękuję za podpowiedzi - wlaśnie slyszałam o Rajskim Ogrodzie dobre opinie...póki co nie mogę nawet wyjechac do ogrodnika na miejscu, złapał mnie wczoraj wieczorem taki pól pleców, że nie mogę siedzieć, chodzić....czekam na popołudniowa wizytę u rehabilitanta jeśli się uda
To się porobiło, buuu...
Choć w sumie lepiej teraz, póki leje
wiesz, myslałam właśnie o drzewie owocowym - ale akurat o jabłoni...muszę poczytac o pielęgnacji takich drzewek, bo ja jestem bardzo początkujaca i nie chciałabym zmarnować ich na starcie...
Lecę nakarmić moje glodomory, a potem może uda mi się na półleżąco pospacerowac po Ogrodowisku i na pewno zajrzę do sąsiadki

A na kawkę zapraszam nie tylko wirtualną
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
jotka 09:57, 18 maj 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Jabłoń też fajny pomysł

A o kawie pomyślimy

ja wybieram się dziś po zakupy balkonowe, bo na razie tylko zioła w koszyku - dam znać jak poszło; o tej porze roku zazwyczaj mój balkon już pachniał i kwitł ...

Zdrówka życzę - wygrzej się
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 10:12, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)




Czy raczej coś niskiego?


Tutaj za dużo roślin dorysowałaś.
Wydaje mi się, że potrzeba dosadzić jeden gatunek ale niski i w większej ilości, np. bordowe żurawki, żółtą trzmielinkę, Taka frontowa rabatka nie może mieć 7 roślin każda inna.

Wg mnie laurowiśnie powinno się przesadzić, a głównym aktorem na tej rabaciwe może być bonsai (ikebana to sposób układania kwiatów w wazonie)
Pod nim świerk i na prawo kwitnąca azalia czy trzy azalie i całość może być nawet wyżwirowana,
Posadzeniem takiej ilości roślin stworzysz dużą konkurencję i wtedy nie będzie ta część ogrodu efektowna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:14, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdnaiem bonsai trzeba przenieść w lewo jakby w róg ale około 1 m od brzegu. Dopiero wokól tego trzeba budować resztę roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:20, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)



Pod spodem daj tylko jeden gatunek , pachysandrę, żólte żurawki czy wrzośce jeden kolor, aby nie konkurowało z kulkami na różnych wysokościach.

Powojnik widzę jeden kolor kilka szt, np. niebieski.


a te trawy i lawendę wykopać czy zostawić?

Myślałam o powojniku Błękitny Anioł, będzie pasował?

A bulwy mieczyków mogę taraz posadzić gdzie indziej? do donic?


Powojnik będzie pasował, niebieski bardzo ładny Może być też The President.
Mieczyki tu nie pasują, zupełnie inne klimaty.

Lawendę i trawy przekopać jeśli zdecyddujesz się na inną roslinę jako wypełnienie, ale można też to wszystko obsadzić tylko właśnie lawendą, wtedy przesadzisz kostrzewę, a lawendy dosadzisz. Trzeba tylko ją ładnie rozmieścić po całości i wtedy będzie taki wał, a ponad nim kulki.
Świetne są, a brakuje im towarzystwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 10:24, 18 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu, a czy takie duże (jak dla mnie) rośliny dobrze zniosą przesadzanie? Trochę się tego boję, bo np. dla laurowiśni nie mam już innego zacienionego zakątka
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
inya 10:26, 18 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Aniu, zdrowiej Słońce, nie przemęczaj się tak.

Zajrzałam dziś na chwilkę na Twojego bloga - zdolniacha z Ciebie W wolnej chwili z chęcią posiedzę tam dłużej i lepiej Cię poznam
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies