Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 10:59, 18 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ta kompozycja z bonsai jest cudowna...tak sobie pomyślałam, że może spróbowałabym w drugą stronę i przesadziła to moje drzewko na tworzoną rabatę w rogu działki - tam planuję taką rabatę na górce małej, a tutaj przed domem zrobiłabym spokojniejszą kompozycję z tego co zostało?

O takiej kompozycji myslę na tej mojej górce:





Zdjęcia http://www.zengardens.de/japangarten_auf_dachterrasse_4.htm
A to mój pomysł:
Zabieram stąd wszystkie iglaste na górkę (2 kosodrzewiny, bonsai i świerczek), zostaje laurowiśnia w rogu i do niej dodaję hortensje - Annabelle i ogrodowe



co wy na to?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 11:01, 18 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
a jak te moje mieczyki już trochę powschodziły to mogę jeszcze same bulwy przesadzić? Z drugiej strony ogrodu chciałabym taki romantyczny zakatek to może tam je wsadzić tyle ze w donicach dużych?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 15:28, 18 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno nie możesz uszkodzić korzeni - najlepiej z całą bryłą i ziemią, wtedy możesz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 16:40, 18 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Sebek napisał(a)
Na pewno nie możesz uszkodzić korzeni - najlepiej z całą bryłą i ziemią, wtedy możesz.


Dzięki Sebek, będę uważać

Jak tylko będę mogła robić coś w ogródku, bo poki co wróciłam z rehabilitacji i mam calkowity zakaz schylania i obrotów, kręgosłup boli niemiłosiernie, cuś się zblokowało, kręgosłup jest przeciążony, na dobrej drodze do rwy kulszowej i/lub dyskopatii jestem
Idę sobie pochlipać w kąciku, a poki co jak tylko trochę ból odpuści to będę projektować na papierze...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 16:58, 18 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To uważaj na siebie, zdrowie najważniejsze !!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 17:05, 18 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Sebek napisał(a)
To uważaj na siebie, zdrowie najważniejsze !!!


no staram się, a teraz to już nie mam wyjścia niestety
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
tyna 18:17, 18 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Ana napisał(a)
a jak te moje mieczyki już trochę powschodziły to mogę jeszcze same bulwy przesadzić? Z drugiej strony ogrodu chciałabym taki romantyczny zakatek to może tam je wsadzić tyle ze w donicach dużych?

tak jak Sebastian powiedział, możesz, ja tak robiłam, nawet w tym roku z kamasjami.......nic im nie jest
____________________
pozdrawiam :)
hanka_andrus 21:20, 18 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak masz posadzone mieczyki do skrzyni,to je z całą skrzynią przenieś w inne miejsce. nic im nie będzie i kwiatów nie stracisz.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 07:29, 19 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)

A to mój pomysł:
Zabieram stąd wszystkie iglaste na górkę (2 kosodrzewiny, bonsai i świerczek), zostaje laurowiśnia w rogu i do niej dodaję hortensje - Annabelle i ogrodowe



co wy na to?


A ja już snułam plany japońskie

Ale skoro tam chcesz przenieść, to front można jeszcze zagospodarować dosadzając kulę z cisa na wysokim pniu, aby była centrum kompozycji a pod nią przycieęta zgrabnie laurowiśnia i hortensje, radze wszystkie jednakowe zastosować. Pod nimi na brzegu żurawki o odmiennej barwie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 07:58, 19 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
gardenarium napisał(a)


A to mój pomysł:
Zabieram stąd wszystkie iglaste na górkę (2 kosodrzewiny, bonsai i świerczek), zostaje laurowiśnia w rogu i do niej dodaję hortensje - Annabelle i ogrodowe



co wy na to?


A ja już snułam plany japońskie

Ale skoro tam chcesz przenieść, to front można jeszcze zagospodarować dosadzając kulę z cisa na wysokim pniu, aby była centrum kompozycji a pod nią przycieęta zgrabnie laurowiśnia i hortensje, radze wszystkie jednakowe zastosować. Pod nimi na brzegu żurawki o odmiennej barwie.


No dobrze, rozmawiałam z mężem i on generalnie nie jest zwolennikiem przesadzania wszystkiego, musze wykombinować tak, żeby przesadzać jak najmniej Z drugiej strony też mam obawy, czy po przesadzeniu tak duże rośliny się przyjmą - od teściowej dostaliśmy parę dorodnych sztuk z jej ogrodu i przyjął się tylko niewielki procent...szkoda byłoby mi stracić to co już mam

Juz się gubię co i jak

do tego boli mnie kręgosłup inie mogę sobie miejsca znaleźć, chyba dziś nie będzie najlepszy dzień
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies