Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Nasiona Orlików z serii 'Barlow'

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasiona Orlików z serii 'Barlow'

mw116 20:15, 17 maj 2016

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Przyjmę ew. kupię nasiona orlików z serii 'Barlow'. Głównie poszukuję odmian 'Blue Barlow', 'Pink' lub 'Nora Barlow' i 'White Barlow'. Idealnie byłoby pozyskać je od jednego dostawcy/sprzedawcy.

Pozdrawiam
Mary 22:50, 19 maj 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Moje doświadczenie z tymi orlikami jest takie, że z nasion może wyrosnąć coś innego.
Kupiłam 2 lata temu sadzonki White Barlow. Wyrosło mi White Barlow i wersja różowa. W ubiegłym roku zebrałam nasiona White Barlow i z tych nasion teraz wyrosła wersja prawie czarna. To jest loteria.
Jeżeli chcesz wyślę Ci nasiona, gdy orliki przekwitną, ale nie mam pojęcia co z tego wyrośnie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mw116 09:20, 22 maj 2016

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Przepraszam za zwłokę, ale udało mi się zdobyć nasiona wyżej wspomnianych roślin. Zdaję sobie doskonale sprawę, że orliki krzyżują się między sobą i powstają przeróżne formy i kształty, ale mimo wszystko spróbuję wysiać. Ot jeśli drastycznie będą różnić się od wyjściowych form polecą na kompost...

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies