Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stawy i przydomowe oczka wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

reniutek 19:16, 22 sie 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Może dzisiaj się uda

____________________
walbrem 07:40, 15 wrz 2014

Dołączył: 25 kwi 2014
Posty: 6
bardzo udane połączenie naturalnej wikliny i kamienia ..świetnie to wygląda!
płotki z wikliny wyplatane na miejscu ?..
reniutek 17:27, 15 wrz 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Dziękuję, wyplatane na miejscu
____________________
Kondzio 17:30, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
oczko mi się bardzo ale to bardzo podoba szkoda ze nie mam takich umiejętności
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
reniutek 20:37, 15 wrz 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
No cóż.... nie wszystko zrobiłam własnymi rękami. Ale to chyba nie grzech?
Na następny rok mam już kolejne plany. Będę sadziła rosliny- przede wsztyskim azalie, ale też klony palmowe, parę różaneczników, jakieś sosny pasujące do stylu japońskiego. Muszę też coś posadzić wokół kaskady. Miałam w planie posadzenie bukszpanów i cisów, ale forumowicze odradzili mi, twierdząc,że wymagają suchych stanowisk. A mnie różnie bywa... w tym roku bardzo mokro.
____________________
walbrem 17:54, 23 wrz 2014

Dołączył: 25 kwi 2014
Posty: 6
aktualny stan mojej sadzawki ..troche zarosła ..i niech tak będzie aż nie dokończymy domu a potem przyjdzie czas na modernizacje (:


reniutek 20:52, 23 wrz 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Witam ,
do Walbrem
bardzo się zmieniło. Lilie pięknie kwitną. A co to za roślinka w dolnym prawym roku na pierwszym zdjęciu? Do modernizacji stawu dojrzewa się stopniowo. Zresztą priorytetm jest dom, ogród dopiero jest na drugim planie.
Swój staw zrobiłam pięć lat po zakończeniu budowy domu. Życze szybszego tempa. Sedrdecznie pozdrwawiam.
____________________
walbrem 07:17, 24 wrz 2014

Dołączył: 25 kwi 2014
Posty: 6
dzieki ..tą roślinke przywiązłem z okolicznych łąk razem z kaczeńcami ..bardzo ładnie rośnie na podmokłym terenie ,a zwłaszcza kiedy jest przycinana od czasu do czasu

trawa bambusowa też ładnie sie rozwineła
Piorunek 07:42, 16 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy istnieje możliwość założenia oczka wodnego bez zastosowania folii? To wydaje się mało naturalne.
____________________
Gardenarium 10:47, 16 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba zrobić badania hydrogeologoczne. Jeśli masz teren, że woda się utrzyma w sposób naturalny na danym terenie, to oczywiście możesz zrobić bez wykładania folią.

Ale to bardzo rzadko coś takiego można robić. Musi być taki teren, że woda się utrzyma.

Nawet staw wykładany folią może wyglądać naturalnie, działać w sposób naturalny (choć autentycznie naturalny nie będzie) jeśli brzegi zrobisz łagodne, a nie strome i poszarpane jak powyżej, z półkami na rośliny strefy błotnej, z zamaskowaniem brzegów i wysypaniem na folię np. ziemi, kamyków, żwiru lub piasku. Wtedy po jakimś czasie staw "zasiedlą" rodzime gatunki flory i fauny i wszyscy zapomną, że to był staw budowany. Można naturze pomóc i posadzić sporo roślin.

"Naturalność" stawu nie musi wiązać się tylko z folią, bardziej wiąże się ze sposobem jego prowadzenia, obsadzenia, stosowania lub niestosowania chemii do utrzymania równowagi biologocznej.

Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/390-stawy-kapielowe-oczyszczane-naturalnie

Ten staw jest wyłożony membraną EPDM, ale jego życie przebiega w sposób naturalny, bo wszystko w nim żyje w równowadze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies