Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zgodzie z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

W zgodzie z naturą

Makusia 20:50, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witaj Elu, piękny masz ogród- dojrzały.
Miło powitać Cię wśród ogrodowiskowej społeczności
Kanciki widzę opanowałaś do perfekcji!

Zaznaczam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
elka_ 22:54, 15 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
zawitka
Witaj, dziękuję za odwiedziny i rady

Jałowiec jest zdrowy, od ziemi dwupniowy z dodatkowymi odrostami, które już widzę, że są do wycięcia. Tak naprawdę, to nie bardzo wiem jak się do cięcia zabrać- od góry czy od dołu...

Niwak jeszcze nie skończony, też zaczęłam go ciąć inaczej niż pokazuje Danusia na filmie https://www.youtube.com/watch?v=CgFCf7wq63g, ale mam nadzieję, że coś z niego zrobię.

pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 20:32, 16 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Makusia
Witaj Marto, cieszę się , że jestem wśród ogrodowiskowej społeczności

Ogród rzeczywiście jest dojrzały, ale niestety zupełnie nie ogrodowiskowy

Kanciki- od czegoś musiałam zacząć, ale do perfekcji to mi daleko.

Dziękuję za zainteresowanie.
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
iwka 09:02, 17 cze 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Hej Elu dzięki za odwiedziny u mnie i tak od razu Ci powiem, że zachwyciła mnie wisteria, nie mogę przeboleć straty swojej, teraz już by miała 5 lat, przez pierwsze trzy przesadzałam co roku, bo zawsze było złe miejsce, kiedy w końcu trafiła na odpowiednie chyba zmarzła, po zimie nie odbiła Jeszcze sobie kiedyś kupię Niwaki też mam z jakiegoś jałowca, ciężko było na początku, te kłujące odrosty ciągle wyłaziły, ręce podrapane, ale po kilku latach problemu prawie nie ma Ostatnio u mamy też cięłam, ale u niej to potwór był, prawie trzy metry szerokości, dwa dni mi zajęło cięcie po kilka godzin
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AsiaK_Z 09:08, 17 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Elka, a jaki kształt chcesz temu jałowcowi nadać?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kindzia 11:17, 17 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Tu już u Ciebie wyższa szkoła jazdy...chyba bym nie umiała takiego wielkiego krzaczora do perfekcji doprowadzić...

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 11:41, 17 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Tu już u Ciebie wyższa szkoła jazdy...chyba bym nie umiała takiego wielkiego krzaczora do perfekcji doprowadzić...

Macham


Też bym sie bała za to zabrac. Penie cała pokłuta jestes, jałowce jeszcze uczulaja ale wierzę ze Ci sie uda bo juz widac że masz do tego dryg. Wisteria i mnie sie podoba, śliczna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
elka_ 15:10, 17 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
iwka napisał(a)
Hej Elu dzięki za odwiedziny u mnie i tak od razu Ci powiem, że zachwyciła mnie wisteria, nie mogę przeboleć straty swojej, teraz już by miała 5 lat, przez pierwsze trzy przesadzałam co roku, bo zawsze było złe miejsce, kiedy w końcu trafiła na odpowiednie chyba zmarzła, po zimie nie odbiła Jeszcze sobie kiedyś kupię Niwaki też mam z jakiegoś jałowca, ciężko było na początku, te kłujące odrosty ciągle wyłaziły, ręce podrapane, ale po kilku latach problemu prawie nie ma Ostatnio u mamy też cięłam, ale u niej to potwór był, prawie trzy metry szerokości, dwa dni mi zajęło cięcie po kilka godzin


Hejka! Wisteria rośnie od 2011 roku, wyglądała tak:

ta krata, po której się pnie, to pozostałość po innym pnączu, dla wisterii za słaba, część szczebelków już zdążyła zmiażdżyć, zaczyna stać o własnych siłach
Niwaki, którego zaczęłam ciąć też ma trzy (a może nawet więcej) średnicy, jeszcze go nie skończyłam, bo cały tydzień leje
Twój niwaki bardzo mi się podoba, ciągle czytam Twój wątek i podziwiam ogród.
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 15:38, 17 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
AsiaK_Z napisał(a)
Elka, a jaki kształt chcesz temu jałowcowi nadać?

do niego pasują takie wydłużone chmurki, obok stoi wystrzyżony w pomponiki cyprysik groszkowy Boulevard, więc pomponików wiecej nie chcę

mam jeszcze jednego potwora, jałowiec Skyrocket

też chcę zmienić jego "image) , może na coś takiego
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 15:47, 17 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Kindzia też macham

Bodzia strach ma wielkie oczy
tak naprawdę to kiedy tnę też mi ręce drżą , a kłuł niemiłosiernie nogi mam całe w kropki, następnym razem lepiej się zabezpieczę

pozdrawiam
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies