Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

Pokaż wątki Pokaż posty

Laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus

Mazan 11:58, 06 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jest kilka środków, np Talstar, Neoron, Torque, Mitac i in., a najlepiej dowiesz się w sklepie, czym dysponują oraz co polecają. Trudno jest dobrać odpowiedni preparat, a trzeba wykonać kilka oprysków w sezonie, ponieważ już w lipcu szkodnik przygotowuje się do zimowania.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kluska 22:25, 09 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Witam serdecznie,

Coś zjada moją laurowiśnię! Została posadzona w zeszłym roku (wrzesień) jako żywopłot, więc jeszcze jej nie cięłam. Pięknie rosła i trach.. Najpierw listki się przebarwiały a inne zostały pożarte do samej łodygi




Czy powinnam czymś ją spryskać? Jest jeszcze nadzieja?? Reszta jakoś się trzyma, tylko na niektórych listkach widać przebarwienia i obgryzienia..??
____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Sebek 16:20, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro widać obgryzienia to spryskaj je Mospilanem - on działa na większość szkodników.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jula81 22:08, 23 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gardenarium napisał(a)
Jest szczepiona, wykadrowałam zdjęcie i widać zgrubienie - miejsce szczepienia.



A to góra drzewka.




Danusiu proszę powiedz mi jak z doświadczenia Twojego trzymają się laurowiśnie na pniu.. jak w zimie i czy należy je okrywać? Ja mam miejsce trochę na przeciągu i nie wiem czy będzie się nadawać .Musi być osłonięte od przeciągu?
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Kluska 20:48, 24 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Sebek napisał(a)
Skoro widać obgryzienia to spryskaj je Mospilanem - on działa na większość szkodników.


Witaj Sebek

Dzięki wielkie za odpowiedź!! Pryskałam ją już Substralem (pan w Castoramie mi doradził) ale nic nie pomaga Zakupię, to co radzisz i zobaczymy.. Trzymaj proszę kciuki

Ps. a miał być taki piękny żywopłot)
____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Gardenarium 23:20, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jula81 napisał(a)

Danusiu proszę powiedz mi jak z doświadczenia Twojego trzymają się laurowiśnie na pniu.. jak w zimie i czy należy je okrywać? Ja mam miejsce trochę na przeciągu i nie wiem czy będzie się nadawać .Musi być osłonięte od przeciągu?


Mogą wymarzać, nawet bardziej jak te w gruncie, bo śnieg chroni a na pniu nic nie chroni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 12:19, 27 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W jakiej odległości od siebie sadzić laurowiśnię wschodnią w celu utworzenia parawanu/tła dla innych roślin? Ile od płotu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 12:28, 27 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy w jakiej formie będziesz ją prowadziła, czy swobodnej czy formalnej, czyli strzyżonej na określoną szerokość

Zależy też jakie sadzonki (wielkość, gęstość) Czy czysty gatunek laurowiśni czy odmiana ?

Formalny możesz sadzić "na płocie" (prawie), nieformalny nawet metr od płotu.

Jesli sadzonki koło metra to sadź co metr, ale w przypadku żywopłotu strzyżonego, formowanego lepiej kupować małe sadzonki i ciąć już od dołu, zeby się ładnie zagęszczał. Wtedy pokaż jakie masz sadzonki, powiem co ile sadzić

Ważne jest potem czy da się utrzymać określoną szerokość laurowiśni od strony roślin na rabacie, dla których ma być tłem, od płotu nie ma znaczenia, najwyżej przejdzie do sąsiada albo ogołoci się. Ale tego nie będzie widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 12:35, 27 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
. Formalnie. Na razie ją muszę zadołować. Pokażę wielkość tych co mam - tylko zdjecie zrobię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 12:38, 27 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No właśnie poprosiłam o zdjęcie i czegoś do porównania (konewka).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies