Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pas zielen przy drodze gminnej a parkowanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pas zielen przy drodze gminnej a parkowanie

yolka 16:07, 23 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Gardenarium napisał(a)


Dbać tak, zamiatać - tak, ale nie sadzić. Gmina ma sadzić. A teraz to jest tak u mnie, ze zamiata gmina, kosi gmina i odkurza ulicę też gmina., Ja gminę wyprzedzam, zakazuję u mnie kosić i dbam sama. Oni tylko gniotą te trawniki nie koszą.


Danusiu, w każdej gminie (lub u każdego zarządcy drogi) tak samo, a w niektórych to nawet nie gniotą, a wtedy chwaściory do pasa rosną i sieją po okolicy.Koszenie raz w roku najwyżej dwa. Taka polska rzeczywistość. Znam ten problem akurat z dwóch stron
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
LewOgrodowy 23:42, 23 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
yolka napisał(a)

2) je też mam "przedpłocie" zagospodarowane, mało tego jestem autorką tego określenia użytego w wątku Selly w 2013 r, chyba, że zwykłym zbiegiem okoliczności ktoś też użył tego sformułowania



Jolu, przedpłocie już wcześniej się pojawiło, ale dziękuję Ci za tyle informacji od strony prawnej. Ja np. nie mam nasadzeń, tylko koszę trawę i jak widzę te auta na niej parkujące, to miotam błyskawice z oczu. Pozdrawiam!
____________________
Monika
yolka 15:32, 24 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
LewOgrodowy napisał(a)


Jolu, przedpłocie już wcześniej się pojawiło, ale dziękuję Ci za tyle informacji od strony prawnej. Ja np. nie mam nasadzeń, tylko koszę trawę i jak widzę te auta na niej parkujące, to miotam błyskawice z oczu. Pozdrawiam!


Faktycznie, że wcześniej, a myślałam że byłam pierwsza ( to nic, ale nazwa i tak właściwa), to było krótko po odkryciu Ogrodowiska, wcześniej się nie natknęłam na to określenie. Uuu.. troche mi żal, a już myślałam że odkrywcą jestem


W sprawach terenowo-prawnych związanych z pasem drogowym mogę pomóc. Dzięki za sprostowanie LwieO i pozdrawiam



____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies