Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 20:29, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jeśli chodzi o skarpę, to jak już pisałam, zwiększyliśmy jej powierzchnię. Na poniższych zdjęciach jest ona wytyczona kijkami i czarną linią.
Pan Ogordniczy mi powiedział, że siatka na krety powinna dość dobrze przytrzymać glebę i nie będzie spływać wtedy woda z glebą. I jeszcze planuję wzmocnić tą skarpę jakimiś listewkami lub palisadami. Moze obejdzie się jadnak bez murku oporowego



Przy trampolinie widać też prostokąt, na którym będzie klepisko pod palenisko.
Z innej perspektywy wyglada to tak:
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
asiak 20:53, 24 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Johanka77 napisał(a)


A to jest moje marzenie. Ta rabata i ta kolorystyka:


Też mi się podoba
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Johanka77 21:13, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jest po prostu śliczna.
Pod zdjęciem jest napisane:
"widać tu miskanty, ostnice, kostrzewę, werbenę, chyba szałwię i nie rozpoznaję tego siwego liściastego, może ktoś zna?"
To siwe liściaste na moje wygląda jak starzec, tylko strasznie bujne

Zaraz chyba odwiedzę stronę z trawami ozdobnymi i pozamaiwam conieco... Już nie mogę się doczekać sadzenia.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makusia 21:21, 24 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Noooo...dzieje się u Ciebie! Śliczna ziemia (nie sądziłam, że można się ziemią zachwycać; )) i Twoja wymarzona rabata też cudna-piękne stonowane kolory.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Johanka77 22:03, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Makusia napisał(a)
Noooo...dzieje się u Ciebie! Śliczna ziemia (nie sądziłam, że można się ziemią zachwycać; ))

Dzięki Martuś!
Ja też podziwiam tę ziemię. Nawet się zastanawiam, czy nie za bardzo tłusta
Nagadałam mojemu ogrodniczemu o tych mączkach i obornikach, aż mi było głupio.
A on mi na to taką ziemią sypnął...
Generalnei uważa, że pod trawnik ona sama wystarczy, ale na rabaty zamierzam wymieszać z obornikiem.

Pewnie i tak nie uniknę dosypywania w dołki, bo raczej ten mój ogród szybko nie powstanie.
Naoglądałam sie tu tyle piękności, że muszę wziąć duży oddech i dać sobie na wstrzymanie... bo inaczej nasadzę mętliku
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
asiak 22:03, 24 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja też nie mogę się doczekać, żeby sadzić
____________________
AsiaDziałeczka Asi
roma2 22:14, 24 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
He he inspiracja ukochana przez wielu! Bo i warta tego. To srebrne to najprawdopodobniej Artemisia Ponis Castle.


Edit: Nie wiem czy forum, czy mój laptop muli. Tam nie szałwia, a perovskia jest.
____________________
Komendówka
Johanka77 22:32, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
roma2 napisał(a)
He he inspiracja ukochana przez wielu! Bo i warta tego. To srebrne to najprawdopodobniej Artemisia Ponis Castle.


Edit: Nie wiem czy forum, czy mój laptop muli. Tam nie szałwia, a perovskia jest.


Dzięki Roma Ja to chyba tę rabatę zerżnę żywcem. tak pikna!
Przed chwilą odkryłam eucaliptusa gunni i też mi do tego pasuje.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:43, 24 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Właśnie znalazłam taki fajny opis z tą artemisią. Tylko zdjęcia brak


Rabata idealna do miejsc osłoniętych

Ta kombinacja roślin na nasłonecznionej rabacie (około 3 x 1,5 m) wprowadzi do naszego ogrodu zapachy Południa. Spokojne, harmonijne tło tworzy bylica Artemisia ‘Powis Castle’ o bardzo mocno pachnących, srebrzystoszarych liściach. Obok niej rosną szałwia omszona Salvia nemorosa ‘Vesuvio’ i biała kocimiętka Nepeta x faassenii ‘Walker’s Low’.

Brzeg rabaty opanowały pięknie kwitnące rośliny: czyścica Calamintha nepeta ’Gottfried Kühn’, santolina Santolina rosmarinifolia i lawenda wąskolistna Lavandula angustifolia. Wszystkie byliny na rabacie są reprezentowane przez trzy sztuki każdego gatunku.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
roma2 22:47, 24 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Johanka77 napisał(a)


Dzięki Roma Ja to chyba tę rabatę zerżnę żywcem. tak pikna!
Przed chwilą odkryłam eucaliptusa gunni i też mi do tego pasuje.



Eukaliptus padnie. Szukaj czegoś mniej kłopotliwego. Mnie zastanawia jedno, bo mam piach i sucho. Werbena u mnie rośnie i nawet się rozmnożyła, stipa też lubi sucho. W tym roku po raz pierwszy siałam w domu, wysadziłam w ogrodzie i jest coraz ładniejsza, ale do efektownego wygladu ze zdjecia jej daleko, perovskia jest na mojej liscie do brzeziniaka i jeszcze nie wiem co o niej mysleć. Wiem tylko, że w suchym żaden miskant nie bedzie rósł. Bo będzie co najwyżej pokurczem. Wołaj bardziej doświadczonych, bo posadzisz, a efekt będzie... dupa. I miskanty i werbena i stipa i perovskia będą późno i będziesz miała łyso. Tam gdzie ma być łał!
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies