Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie - Różany weekend w Rosarium

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie - Różany weekend w Rosarium

elka_ 01:10, 26 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
kamila66 napisał(a)

Eluniu popraw tylko opis z posta powyżej jak ja to zrobiłam, wykasuj resztę będzie inkognito


Gotowe, dziękuję
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
kamila66 07:25, 26 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Sabina76 napisał(a)
To i ja dorzucam kilka zdjęć



O jakie zakupy duże Szkoda, że się nie ujawniłaś.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
nawigatorka 08:09, 26 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ela za relacje szacun
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
zbigniew_gazda 08:29, 26 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Elu też dziękuję za relację.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Wendy79 09:18, 26 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Sabina76 napisał(a)
To i ja dorzucam kilka zdjęć




Sabina, zaszalałaś Czy dobrze widzę w zakupach AQUARELL? Bardzo jestem jej ciekawa.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 09:58, 26 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
elka_ napisał(a)


Wygląda mi na różę nostalgiczną Aphrodite

Elu, to na pewno nie Aphrodite - nie ten kształt pąka, nie ten kolor. Zobacz swoje zdjęcie z tabliczką - jakie ta róża ma liście i jakie ma na tym zdjęciu i na Twoim.


Tak jak pisałam, wg mnie to najprawdopodobniej Larissa, tylko kolor wyszedł ciemniejszy niż w rzeczywistosci. Z tego co pamiętam, jej rządek właśnie nie był podpisany, ale się dopytałyśmy czy to na pewno ona, moze stad to zamieszanie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 10:21, 26 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ale wspaniały różany wypad miałyście. Piękne relacje, kilka nowych odmian dodałam do swojej listy chciejstw jesiennych. Dobrze wiedzieć, że Austina kupują z gołym korzeniem. Może do jesieni dodadzą do oferty Grahama Thomasa w wersji pnącej a nie tylko krzaczastej...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
elka_ 12:15, 26 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Zagajanka napisał(a)

Elu, to na pewno nie Aphrodite - nie ten kształt pąka, nie ten kolor. Zobacz swoje zdjęcie z tabliczką - jakie ta róża ma liście i jakie ma na tym zdjęciu i na Twoim.

Tak jak pisałam, wg mnie to najprawdopodobniej Larissa, tylko kolor wyszedł ciemniejszy niż w rzeczywistosci. Z tego co pamiętam, jej rządek właśnie nie był podpisany, ale się dopytałyśmy czy to na pewno ona, moze stad to zamieszanie.


Jesteście na pewno lepsze w rozpoznawaniu róż, ale będę się upierać przy Aphrodite,
pierwsze zdjęcie jest lepszej jakości i z innego ujęcia


tu ujęcie bardziej z góry (starsza jestem, nie chciało mi się nachylać )ale mam wrażenie, że to ten sam krzew


Larissa wygląda tak



w sumie one są bardzo podobne do siebie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 14:11, 26 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
nawigatorka napisał(a)
Ela za relacje szacun


zbigniew_gazda napisał(a)
Elu też dziękuję za relację.


Asiu, Zbyszku, dziękuję za uznanie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Zagajanka 14:32, 26 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
elka_ napisał(a)


Jesteście na pewno lepsze w rozpoznawaniu róż, ale będę się upierać przy Aphrodite, w sumie one są bardzo podobne do siebie


Elu, upierać się każdy moze przy czym tylko chce - nawet że Ziemia nie jest okrągła
Tak się składa, że mam w ogrodzie obie róże, i raczej one nie są do siebie podobne wcale. Larissa jest okrywówką, średnica jej różowego kwiatka to ok 3-4 cm, Aphrodite to wielkokwiatowa róża z łososiowymi kwiatami o średnicy do 12 cm.

Tu na zdjeciu różyczka przypomina tę z Rosarium. Co to jest? - To jest Larissa.



Zdjecia Larissy, które pozazujesz, to są zdjecia pąka w pełnym rozkwicie, tu jest w porównaniu początek rozkwitu i pełen rozkwit Larissy:



A tu w porównaniu z Aphrodite (ta jest w pełnym rokwicie):

A tu Aphrodite na krzaczku:

I liście obu w porównaniu:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies