Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kuna, nornica, jeż, szop??

Pokaż wątki Pokaż posty

Kuna, nornica, jeż, szop??

ArturRother 11:34, 25 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 4
Witam serdecznie, z góry przepraszam jeśli tego typu temat pojawiał się kilka razy. Przeszukałem rożne fora, portale, ale nie znalazłem jednolitej odpowiedzi.

Od zeszłego roku mam problem z dziwnymi dziurami w trawniku. Rok temu podejrzewałem o te dziury jeża, który zajada się pędrakami bo mój trawnik to tak na prawdę samosiejka, którą tylko kosze co weekend.
Biorąc pod uwagę powyższe z jeżem nic nie robiłem tłumacząc sobie, że powoli wyje te pędraki. Później zauważyłem ptaki, które dziobały w trawniku. Nowy trawnik planuję założyć dopiero w przyszłym roku, dlatego też nic nie robiłem z obecnym już problemem.

Apogeum jest w tym roku. Od czerwca zauważyłem dwa razy więcej dziwnych dziur oraz dziwne odchody, które rok temu przypisywałem jeżowi.

Wczoraj w nocy ciągle coś hałasowało w nocy i okazało się, że jakieś zwierzątko robiło sobie dziurę w dachu (poniżej foto budynku gospodarczego. Dzisiaj zrobiłem mini foto relację trawnika i odchodów. Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu szkodnika, gryzonia etc. oraz o pomoc w przepędzeniu lub w odstraszeniu.

1. Dach budyku gospodarczego ( pod dachem słoma dla kurek)


2. Odchody na tarasie


3. Odchody przy rabatach


4. Trawnik
Gardenarium 11:42, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem to kuna. Kiedyś sporo czytałam jakie szkody może ona zrobić i jak trudna może być w załapaniu.

Poczytaj w necie, a zapewne wystraszysz się tego. Szybko postaraj się ją złapać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ArturRother 11:58, 25 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 4
dzieki za odpowiedź,
najlepszy sposób to chyba łapanie do klatki? jest jakaś sprawdzona chemia?

oraz ponizej zdjecia trawnika (w poprzednim posicie zapomniałem dodac)




a tutaj chyba była nora, zasypałem ją gruzem

Gardenarium 12:05, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pułapka żywołowna, ale one potrafią być sprytne i pierwszy kot się złapie, niż kuna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kerii 16:50, 25 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Co do trawnika to nie wiem ale reszta to raczej kuna.
Wredne zwierze, ciężko się go pozbyć miałam u siebie i masakra. Smród, brud, hałasują niemiłosiernie zwłaszcza nad ranem czasem i w dzień się zdarzało, stukanie pukanie, szczekanie psa nic sobie z tego nie robiły.
Trzeba pozatykać wszystkie możliwe dziury w dachu i pod dachem, one potrafią nawet pod blachą falistą wejść na strych. Próbowałam rożnych rzeczy preparat zabójczo smaczny, sierść psa, trutka na szczury, powycinałam wszystkie drzewa w okół domu po których mogły by się wspiąć. Nie wiem co zadziałało bo po latach walki z nimi od dwóch lat dały nam chyba spokój. Co prawda kupki tu i ówdzie na działce widzę ale w domu spokój.
____________________
Jola Moja glebo terapia
ArturRother 08:15, 26 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 4
zamówiłem w necie pułapkę żywołowną, usunąłem z budynku gospodarczego na poddaszu wszystko co się dało. Pożyjemy zobaczymy.

Najlepsze jest to, że nie mam na ogrodzie żadnej hodowli typu kury, kaczki, gołębie itp a mimo to wybrały/ wybrała sobie mój ogród.

dzięki za zainteresowanie

pozostała jeszcze kwestia trawnika i tych dziwnych dziurek. Czy to może być jeż? planuje w przyszłym roku zrobic nowy trawnik od zera i boję się, że to coś będzie także na nowym trawniku sobie żyło.
kerii 09:40, 26 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Walcz walcz
____________________
Jola Moja glebo terapia
przmo85 14:56, 11 sie 2016

Dołączył: 11 sie 2016
Posty: 1
Te dziury w trawniku może robić nornica, jak będziesz robił nowy trawnik to warto pod trawą rozłożyć siatkę, zabezpieczy przed kretem, a jak dasz drobne oczko to na nornice też będzie skuteczne
ArturRother 12:45, 14 sie 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 4
kupiłem chemikalia na nornice itp.
Póki co obserwuję czy pojawiają się nowe dziury.

przmo85 siatka pod trawnik, w sensie taka zbrojeniowa?

wracając do pułapki żywo-łownej. Przyszła z alle.. działa elegancko. Na moim koncie 3 złapane koty nie poddaję się
pozdrawiam

Gardenarium 18:02, 14 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co w takim razie włożyłeś na przynętę? Koty na jajka się złapały?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies