Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 11:01, 23 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wczoraj na ryneczku kupiłam sobie takie trawki



Sprzedający pan powiedział,że to rozplenice. Ponoć kłoski też mają w żółtym kolorze. Dziś szukam w necie jakichś wiadomości na ich temat ale nic nie mogę znaleźć.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
omelka1 11:54, 23 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Margerytka40 napisał(a)


No nareszcie coś widać. Sadzenie w poniedziałek chyba.


No to czekamy na zdjęcia.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
AnnaCh 13:55, 23 lip 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Aśka, super jest
Żwirek z czasem trochę ściemnieje, teraz pewnie jeszcze jest dodatkowo w pyle, po deszczu będzie ciemniejszy
Podziwiam Cię za ten ogrom wykonanej pracy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 19:32, 23 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
omelka1 napisał(a)


No to czekamy na zdjęcia.


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:36, 23 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnnaCh napisał(a)
Aśka, super jest
Żwirek z czasem trochę ściemnieje, teraz pewnie jeszcze jest dodatkowo w pyle, po deszczu będzie ciemniejszy
Podziwiam Cię za ten ogrom wykonanej pracy


Wiesz,teraz jest trochę dziwnie z tym żwirkiem bo to jedyne miejsce gdzie on jest i doo niczego nie nawiązuje. Póki nie zrobię dalszych części ogrodu to tak trochę dziwnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:35, 23 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Porysowałam sobie dziś palcem po zdjęciu i taki baaaardzo wstępny plan na inversową część mi wyszedł


Na brzegach kulki czy też poduchy z danica i hakone.

Sporo mam jeszcze wątpliwości co do tego układu. A,zapomniałabym nie ma tu kamieni. Ciągle nie jestem do nich przekonana i póki co daruję je sobie. Wiem,że kręcę ale one mi tam nie wlezą. Wielkie są i szkoda mi miejsca na nie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:06, 23 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Toszka napisał(a)


Przy Inversie z jednej strony bym chyba dała głazy (2-3) przy głazach kulki tujowe ale cięte w bardziej płaskie poduchy. Tak by głazy z poduchami tworzyły kompozycję. Spod głazów wychodząca trawa (albo hakone, albo jakiś zółty? carex) A za świerkiem i poduchami trawy (np.Variegatus, lub inny miskant wysoki, kwitnący + niski, rozplenica i sedum) dla zrównoważenia gnomowatości.

Oj, jak mi się ta propozycja podoba. A Toszkowe inspiracje to cud-miód-malina.
Hortensji i dereni tam jakoś nie widzę. Ten świerk jest specyficzny. Nie robiłabym mu konkurencji innymi gwiazdami.
Uwielbiam lokalne ryneczki.
Fajnie zaczyna wyglądać ten porewolucyjny stan.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
GorAna 22:11, 23 lip 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Asiu, pierwsze koty za płoty!!
Ale jaki super efekt...opłacała się to Wasza wspólna, ogrodowiskowa burza mózgów
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 23:03, 23 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Oj, jak mi się ta propozycja podoba. A Toszkowe inspiracje to cud-miód-malina.
Hortensji i dereni tam jakoś nie widzę. Ten świerk jest specyficzny. Nie robiłabym mu konkurencji innymi gwiazdami.
Uwielbiam lokalne ryneczki.
Fajnie zaczyna wyglądać ten porewolucyjny stan.


Haniu no właśnie mam wątpliwości czy mam bardziej podkreślić formę inversy i trzymać się raczej tych kulek i trawek co najwyżej jakiegoś jednego wyższego miskanta tam dać czy bardziej go utopić w hortkach,niskich bo niskich ale jednak .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:09, 23 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
GorAna napisał(a)
Asiu, pierwsze koty za płoty!!
Ale jaki super efekt...opłacała się to Wasza wspólna, ogrodowiskowa burza mózgów
Pozdrawiam

Dokładnie tak Aniu. Jestem bardzo wdzięczna że znalazły się duszyczki ,które mi pomagają bo sama pewnie wiele bym nie wymyśliła. Fajnie że chcą dzielić się wiedzą,wyczuciem smaku i doświadczeniem. Choć niewiele to widać już zadatki na nowy,stary ogród i podoba mi się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies