Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gruszka_na_w... 23:13, 23 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Takie spokojne nasadzeniowo miejsce w ogrodzie jest potrzebne. Widzę to po swoim rondzie. Za dużo na nim się dzieje. Myślę właśnie o uspokojeniu tego centralnego miejsca. Dla kontrastu z resztą.
Inversa jest typowym soliterem. Masz już ładny egzemplarz. Hortensje i derenie wydają mi się przy nim z innej bajki. Ale to takie moje subiektywne odczucie. Oczyma wyobraźni zobaczyłam te poduchy proponowane przez Toszkę, wyłaniające się z kamieni. I spodobał mi się ten widok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 08:01, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Takie spokojne nasadzeniowo miejsce w ogrodzie jest potrzebne. Widzę to po swoim rondzie. Za dużo na nim się dzieje. Myślę właśnie o uspokojeniu tego centralnego miejsca. Dla kontrastu z resztą.
Inversa jest typowym soliterem. Masz już ładny egzemplarz. Hortensje i derenie wydają mi się przy nim z innej bajki. Ale to takie moje subiektywne odczucie. Oczyma wyobraźni zobaczyłam te poduchy proponowane przez Toszkę, wyłaniające się z kamieni. I spodobał mi się ten widok.


Mnie też podobają się te widoki tylko ja inaczej na to patrzę chyba. Bardziej całościowo,na cały ogród. Widzisz wydaje mi się że jak dam tu te kamienie to żeby stworzyć harmonię z resztą gdzieś w innych miejscach też by musiały być i to już mi nie pasuje. Widzę to po swojemu. Może za jakiś czas okaże się,że macie rację ,nie wiem .
To samo z inversą. Wiem,że to soliter i powinno się to podkreślić ale ja tego nie chcę. Bardziej bym ten jego blask przyćmiła i wydaje mi się że biorąc pod uwagę tę rabatę jako całość z resztą obszaru przy altanie ,źle wyglądałby taki wyeksponowany.
Myślę,że poeksperymentuję,zobaczę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 08:04, 24 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Nie wiem, co gdzie masz sadzić i czy na brzegu ani czy poduchy, ale ścieżka i wydzielenie żwirkiem pięknie wyszło! Normalnie majstersztyk!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 08:19, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Myślicie,że źle to wygląda? Zabrakło mi doniczek z żółtą trawką na drugą stronę,docelowo tam hakone. Zamiast seslerii proponowanej przez Toszke postawiłam dla wizualizacij jakieś kosaćce.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:23, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
Nie wiem, co gdzie masz sadzić i czy na brzegu ani czy poduchy, ale ścieżka i wydzielenie żwirkiem pięknie wyszło! Normalnie majstersztyk!!!

Makuś dzięki. Nam też się podoba a M nie może się doczekać kiedy już będzie wszystko posadzone. Powiedziałam,że rośliny posadzę dopiero jak altanę zrobi,hi,hi niech się bierze. Teza kuć żelazo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:10, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I znowu bieganie z doniczkami. Jak dziś tego nie wsadzę to chyba zacznę gryźć i kopać. Nie mogę zostawić tych roślin tak jak stoją bo moje czworonogi zrobią z nich miazgę więc biegam z jednego końca na drugi,chowam,ustawiam,znowu chowam i znowu ustawiam.. . Tak to teraz wygląda


Prawa strona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
09:29, 24 lip 2017
No i się robi ładnie będzie, brakuje mi czegoś przy hortensjach od zewnętrznej strony
Margerytka40 09:31, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Lewa strona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:33, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)
No i się robi ładnie będzie, brakuje mi czegoś przy hortensjach od zewnętrznej strony


Monia będą rozchodniki ale nie mam możliwości ich ustawić bo rosną sobie jeszcze w innym miejscu.
Kurcze a mnie sie te hortki tam podobają. To Bobo i przy cięciu nie sądzę by osiągnęły więcej niż właśnie 70cm.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ren133 09:45, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margerytka40 napisał(a)
I znowu bieganie z doniczkami. Jak dziś tego nie wsadzę to chyba zacznę gryźć i kopać. Nie mogę zostawić tych roślin tak jak stoją bo moje czworonogi zrobią z nich miazgę więc biegam z jednego końca na drugi,chowam,ustawiam,znowu chowam i znowu ustawiam.. . Tak to teraz wygląda




Tak się zastanawiam czy to nie jest dobry pomysł Inversa jako soliter?
Podoba mi się dla niego to limonkowe tło w tyle ... co to? po brzegach limonkowa hakone i woków coś do 70cm może jakiegoś kolorku tam trzeba ... tak sobie głośno myślę ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies