Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 14:42, 02 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33253
makadamia napisał(a)
Ooo! Okiennice to świetny pomysł! Też widziałam tam "wiejskie kwiatki" i tylko wyżej mi czegoś brakowało, a na pomysł z okiennicami nie wpadłam


Asiu, Ty na tyle pomysłów wpadasz Raz mi się udało
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 14:47, 02 gru 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Okiennice super
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
pestka56 16:36, 02 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Możesz masę rzeczy tam zrobić, żeby ukryć "urodę" szopek.
Każde drzewko owocowe można posadzić w szpalerze i poprowadzić gałęzie płasko na stelażach. Będzie 3 w jednym i zasłoni, i ładnie będzie, i jeszcze owoce będziesz miąl a wiosną kwiaty. A przestrzeni nie zajmie. Tu akurat są jabłonie.
Zdjęcie z http://www.rosangelaphotography.com/

Jest sporo krzewów i fajnych pnączy, które można puścić na podparciu z pergoli.
Można nawet zrobić wiszący ogród warzywno - ziołowo - truskawkowy.
Ten planter jest wykonany z palet

Tu masz kopalnię takich pomysłów http://www.meumundoverde.com/horta-vertical-suspensa-85-projetos-e-passo-passo-em-bambu-pvc-garrafa-pet-pallet/

Rób ten plan szybciutko, bo wypsztykamy się ze wszystkich pomysłów
____________________
Kasia
Pszczelarnia 17:01, 02 gru 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
pestka56 napisał(a)
Możesz masę rzeczy tam zrobić, żeby ukryć "urodę" szopek.
Każde drzewko owocowe można posadzić w szpalerze i poprowadzić gałęzie płasko na stelażach. Będzie 3 w jednym i zasłoni, i ładnie będzie, i jeszcze owoce będziesz miąl a wiosną kwiaty. A przestrzeni nie zajmie. Tu akurat są jabłonie.


(...)


Pesto, ja tylko gwoli ścisłości: nie każde drzewko owocowe da się ładnie poprowadzić na stelażach. Odpadają wiśnie i czereśnie. Śliwy można ale to się nie opłaca/nie udaje bez oprysków.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:05, 02 gru 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Ja bym przed tymi komórkami posadziła w pewnej odległosci jakis żywopłot tak by za nim było dojscie a nawet dojazd do komórek, miejsca masz tam dosyc i z ulicy i domu byłoby widac zieleń a komórki nadal spełniałyby swoją rolę.
edit: Może byłby to nawet zywopłot z wysokich rododendronów


Ależ to genialny pomysł dla mnie! Nigdy nie wpadłam na taki pomysł, że różaneczniki mogą być żywopłotem. Bardzo fajnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 17:24, 02 gru 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pestko-Kasiu z tym planem to jednak nie tak szybko , coś może zaraz po świętach . Teraz bardzo napięty okres przedświąteczny i nie dam rady dopracować go tak jakbym chciała a nie chcę jakichś wycinków wrzucać bo to trzeba całościowo spojrzeć .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:31, 02 gru 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewa

Mnie też podoba się wizja takiego żywopłotu i myślę gdzie by tu taki wykorzystać . Bogdzię mam tak bliziutko że kiedyś będę ją męczyć z tymi rododendronami
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
gobasia 17:43, 02 gru 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
pestka56 napisał(a)
Możesz masę rzeczy tam zrobić, żeby ukryć "urodę" szopek.
Każde drzewko owocowe można posadzić w szpalerze i poprowadzić gałęzie płasko na stelażach. Będzie 3 w jednym i zasłoni, i ładnie będzie, i jeszcze owoce będziesz miąl a wiosną kwiaty. A przestrzeni nie zajmie. Tu akurat są jabłonie.
Zdjęcie z http://www.rosangelaphotography.com/

Jest sporo krzewów i fajnych pnączy, które można puścić na podparciu z pergoli.
Można nawet zrobić wiszący ogród warzywno - ziołowo - truskawkowy.
Ten planter jest wykonany z palet

Tu masz kopalnię takich pomysłów http://www.meumundoverde.com/horta-vertical-suspensa-85-projetos-e-passo-passo-em-bambu-pvc-garrafa-pet-pallet/

Rób ten plan szybciutko, bo wypsztykamy się ze wszystkich pomysłów
Ladne to ,ale to już wyższa szkoła jazdy..taki szpaler
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
pestka56 20:39, 02 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Racja Pszczółko zbyt uogólniłam.
Jabłonki nadają się na pewno.
____________________
Kasia
AnnaCh 00:29, 03 gru 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przeczytałam, warkocze na trawach mnie zauroczyły
A budynek gospodarczy nie jest taki tragiczny, można podziałać, niewielkim kosztem i będzie pięknie Sama mam większą zgryzotę, bo mam świecący z daleka blaszak do ukrycia Powoli mi się plan na niego krystalizuje
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies