Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 12:32, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Te linie proste w realu będą chyba źle wyglądać. Papier wszystko przyjmie. Z drona nikt (chyba) patrzeć nie będzie... a z okien tak

Chodzi mi po głowie inna linia rabat, zwłaszcza, że dopiero teraz ułozyłam sobie w głowie rzeczywisty pogląd na ogród i widoki

Odnośnie drzew - musisz uwzględnić wasze terminy wegetacji. Mnie Szczecin kojarzy się z kraina deszczowców -ile razy jestem w Szczecinie tyle razy pada

Trzeba wybrać drzewa, które wcześnie mają liście i długo je trzymają. Jak zimą wygląda sprawa okien w okna? Czy to trzeba uwzględnić?


Toszko i jak tam z tą inną linią rabat, bo chciałabym w weekend przekopywać, a boję się, żeby nie było źle.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 12:57, 22 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436


tak na szalenie szybko... wężem trzeba zwizualizować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 13:02, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Faktycznie inaczej... Ty to potrafisz namieszać. Pozytywnie oczywiście
To dzisiaj idę węża rozkładać i zdjęcia robić.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 13:09, 22 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
niestarannie poprowadziłam łuki kół, to trzeba będzie dopieścić, tak by dwa małe koła na dole miały tą samą średnicę, a dolny łuk od frontu był taki jak łuk górnego koła... nie wiem czy wiesz o co mi chodzi... (dekarzy mam i klienta i czasu mało)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 13:14, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Chyba rozumiem. Próbuje to na zdjęcie nanieść
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 13:20, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Fajowo - będzie dużo naturalniej wyglądało od tego, co ja zaproponowałam.
I nie będzie problemu z obsadzeniem wąskiej rabatki pod drzewami naprzeciwko sąsiada

tylko ten ostry koniuszek trochę mi nie leży...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nett 13:33, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Spróbowałam narysować te koła na zdjęciu, biorąc pod uwagę wielkości kół i wyszło mi cos takiego. Toszko, daj znac jeśli coś źle zrozumiałam i źle narysowałam.
Nie patrzcie, że krzywo, bo ręka mi drżała
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 14:02, 22 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trawnikowa ścieżka od frontu nie musi być tak szeroka, to ma być jakby wejście zapraszające dalej. Od frontu węższe, a szersze/otwierające się w kierunku trawnika. Dzięki temu narożne koło wysunie się bardziej w dół, a w rogu będzie więcej miejsca na rośliny.

Zwróć uwagę, że u ciebie ścieżka wyszła na całej szerokości równa. A ona ma się tak jakby wylewać na ogród. Chodzi o efekt rozlanego trawnika
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 15:07, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
O coś takiego chodzi?



____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 17:13, 22 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zostaw to rysowanie kółek w spokoju , nie chodzi o wyprowadzanie linii z kółek. Pisałam tylko aby łuki (po częsci części kół, to fakt) były kompatybilne.
Chodzi o efekt uzyskania spójności na całej tej części.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies