Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

isia33 23:12, 29 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dołączam do zachwytów, bardzo ładnie i elegancko.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Lidka 08:00, 30 maj 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Witaj Beatko!
Ostatnio ciagle wpadają mi w oko berberysy i to już nie może być przypadek-coś muszę z tym zrobić...
Wszyscy pisza,że masz już gotowy ogród-to prawda.Ale skoro już wpadłaś do ogrodowiska to jak śliwka w kompot.Wróżę nowe nasadzenia.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
BEATA_S 08:31, 30 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ale na tym Ogrodowisku panuje miła atmosfera.. naprawdę! Chyba nie tylko ze względu na rośliny chce się tutaj zaglądać ! Sami chyba wiecie, że takie pochwały dodają tylko powera i chce się zrobić więcej i piękniej., zwłaszcza jak ktoś lubi to robić tak jak MY
Berberyski ...ja je lubię i jestem z nich zadowolona, mają ładny pokrój i kolor, no i cena była zachęcająca
Moje zdjęcia z ogrodu to głównie z frontu, tam rzeczywiście jest prawie ( ) skończone planuję jakieś korekty czy niewielkie dosadzenia.
Mam problem z tyłem, drażnią mnie te nasadzenia wokół tarasu. Panuje tam taki misz-masz. Z jednej strony mam modrzewia pendula, berberysa, świerka nidiformis, bukszpana, trzemielinę na pniu, floksy natomiast z drugiej strony na kratce cytryniec, dołem kostrzewa niedźwiedzie futro i świerk Conica (z jednej strony jest w opłakanym stanie i muszę go odwrócić/ przesadzić lub nie wiem co jeszcze).
Chciałabym tam jakoś ujednolicić. I druga rzecz z którą nie wiem co zrobić to rabata z sosną ( w tej chwili też tam panuje chaos i rośnie wszystko co gdzie indziej nie pasowało ) Nie wiem jaki kształt nadać tej rabacie, bo obok mam wysypany okrąg ze żwirku średnica 4,5 m (służy jako podłoże pod trampolinę). Myślałam, aby to jakoś połączyć tylko narazie nie mam pomysłu i nie wiem czy to dobry pomysł. Dlatego liczę na podpowiedzi osób, które miałyby jakiś pomysł Zrobię dodatkowe zdjęcia tej rabaty i wstawię, troszkę też widać na pierwszym zdjęciu (widok z góry). Gdyby ktoś mi pomógł, byłabym wdzięczna.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 21:45, 01 cze 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dobry wieczór Pewnie nikogo nie zaskoczę moją mini obwódką bukszpanową, ale i tak sie chwalę, a co Zrobiłam sobie na próbę oczywiście zainspirowana tym forum. Niby tak niewiele - a cieszy bardzo! Dziękuję...
Zrobiłam też taką niezdarnąwizualizację roślin przy tarasie. Żywopłot miałby być z cisa lub z tuji, rabata z drugiej strony tarasu byłaby nieco powiększona.Co sądzicie?
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
justi 11:36, 02 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Obwódka z bukszpanu jest fajna. A niszczyciela mam podobnego hihi...
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 11:43, 02 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Cały ogród fajniutki, a najbardziej podoba mi się pierwsze zdjęcie, jak z gazety. Fajnie wyszło
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Richie 23:29, 09 cze 2011


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Gratuluję pięknego i dobrze utrzymanego ogrodu. Z rozwagą podchodz do dalszych nasadzeń ,żeby utrzymać dotychczasowy charakter .Bardzo mi sie u Ciebie podoba
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
hania 23:49, 09 cze 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witam i ja w naszych ogrodach!,Piękne wejście ,gustowne donice ...i ten las za płotem....tylko pozazdrościć
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
coli 08:42, 10 cze 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Pieknie u Ciebie Beatko, bede czasto wpadac
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
myszorek 08:57, 10 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772


mi się podoba zasłona przy tarasie, tylko jesli planujesz ją podsadzić czyms od dołu to zrobiłabym to przy cisach po prostej, a potem przy rabacie w jednej linii i dalej po dokładnym łuku, bez zawijasków i pożniej -nie wiem jak masz przed tamtymi tujami ale też taka sama opaska by się zdała.A może te tujki też w ekran wystrzyc?
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies