Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

Sebek 10:41, 21 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja tam gdzie nie było roślin wysypałem w zeszłym roku na włókninę żwir - narosło na niej wiele chwastów. Muszę ją ściągnąć i wysypać nową warstwę - nie wygląda to fajnie....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
szkabona 10:25, 22 lip 2011


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
gardenarium napisał(a)

(...) czy żwir znajdujący się wokół roślin wysypujesz bezpośrednio na ziemię czy np. na włókninę?


Ja także żwir tam gdzie rośliny wysypuję na gołą ziemię a nawet tam gdzie nie ma roślin, także. Warstwa żwiru powinna mieć 5 cm. Około..
Tam gdzie są placyki z samym żwirem można dać matę/włókninę. Są różne szkoły i opinię, jednak nasze doświadczenia na Ogrodowisku mówią nam, że lepiej maty nie kłaść.


Pani Danusiu,

planuję pas żwirowy pomiędzy ogrodzeniem a posadzonymi wzdłuż ogrodzenia tujami. Natomiast pod tujami, na całej długości nasadzeń wysypię pas kory. Włóknina pod żwirem ma służyć ograniczeniu wzrostu niechcianych roślin. W weekend narysuję i wkleję obrazek w odrębnym wątku. Będę wdzięczna wtedy za zerknięcie.

Pozdrawiam serdecznie
BEATA_S 11:16, 22 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Szkabono - ja -co prawda nie Danusia ale odpowiem, że ja tak właśnie mam przy ogrodzeniu. Później zrobię zdjęcia.
Przy ogrodzeniu mam pas ( ok. 40 cm) wysypany żwirem (bez włókniny ) a następnie pas podsypany korą na którym rosną tuje i cisy. W tym pasie mam posadzony barwinek i tak się rozrasta, że wchodzi na ogrodzenie
Może coś będzie widać - patrz na zdjęcie przy ogrodzeniu - frontowa strona przy furtce.
Pozdrawiam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 11:22, 22 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
O to zdjęcie mi chodziło

Jeśli się przyjrzysz, to za korą zaczyna się pas ze żwirkiem. Później zrobię zdjęcie z bliska.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
szkabona 11:28, 22 lip 2011


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Dokładnie coś takiego miałam na myśli. Z tą różnicą, że pas żwirowy będzie u mnie szerszy.
Dziękuję Beatko i czekam na dalsze zdjęcia
BEATA_S 11:44, 22 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Szkabono, a Ty nie masz swojego wątku? W sensie zdjęć z ogrodu oczywiście
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 11:48, 22 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkabona załóż swój wątek jeśli faktycznie nie masz, wtedy jasno wszystko będzie w jednym miejscu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/new?forum_id=3
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 11:53, 22 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Szkabono..,ale nie myśl przypadkiem, że ja Cię wyganiam od siebie.. NIE, nieee . Zapytałam o Twój wątek, bo chciałabym zajrzeć również do Twojego ogrodu
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 18:50, 22 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Tak to wygląda u mnie. Żwirku już prawie nie widać


A teraz mam takie pytanie do wszystkich. Czy możecie zidentyfikować tę jodłę. Czy to jest jodła kaukaska Nordmanniana ?
Kupiłam tę jodłę zaraz na początku mojej przygody z ogrodem, niestety nie była dokładnie opisana.

Informacja jest dla mnie o tyle ważna, że posadziłam tę jodłę naprzeciw okna w jadalni. Rośnie tak sobie już 3 sezon, trochę urosła, poszerzyła się, ale zależy mi na tym aby zakryła okno. Niestety nie zanosi się na to, aby miało to szybko nastąpić
Między innymi dlatego wolę kupować większe rośliny


____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Sebek 21:19, 22 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Barwinek jest bardzo ekspansywny - ale za to Ty masz piękną odmianę

A jodła piękna, lecz nazwy nie znam....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies